ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
10 лютого 2015 року м. Київ № 826/1896/15
Cуддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
ОСОБА_1
доВідділу державної виконавчої служби Сімферопольського районного управління юстиції Міністерства юстиції в Автономній республіці Крим
про визнання протиправними та скасування постанов, зобов'язання вчинити певні дії, -
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Відділу державної виконавчої служби Сімферопольського районного управління юстиції Міністерства юстиції в Автономній республіці Крим, в якому просить:
- визнати протиправною та скасувати постанову прийняту старшим державним виконавцем Відділу державної виконавчої служби Сімферопольського районного управління юстиції Котляром В.В. про відкриття виконавчого провадження ВП №41785398;
- визнати протиправною та скасувати постанову від 06.02.2014 року, прийняту старшим державним виконавцем Відділу державної виконавчої служби Сімферопольського районного управління юстиції Котляром В.В. про розшук майна боржника ВП №41785398;
- визнати протиправною та скасувати постанову від 11.03.0214 року, прийняту старшим державним виконавцем Відділу державної виконавчої служби Сімферопольського районного управління юстиції Котляром В.В. про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження, відповідно до якої було накладено арешт на автомобіль «Nissan Pathfinder», д.н. НОМЕР_1, що належить ОСОБА_1;
- зняти арешт (заборону) з автомобілю «Nissan Pathfinder», д.н. НОМЕР_1, що належить ОСОБА_1
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави, зокрема, для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Частиною 1 ст. 82 Закону України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 року №606-XIV (надалі - Закон №606) передбачено, що рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби можуть бути оскаржені стягувачем та іншими учасниками виконавчого провадження (крім боржника) до начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або до керівника відповідного органу державної виконавчої служби вищого рівня чи до суду.
Приписами ч. 4 ст. 82 Закону №606, які визначають межі юрисдикції судів при розгляді справ щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця, встановлено, що рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону №606, сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник.
Як вбачається зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів, ОСОБА_1 є боржником у виконавчому провадженні №41785398, відкритому з примусового виконання виконавчого листа №2-2079/11, виданого 21.01.2012 року Сімферопольським районним судом про стягнення з ОСОБА_1 на користь ТОВ «Кредекс Фінанс» 275 847,79 грн.
Таким чином, оскаржувані рішення державного виконавця прийняті саме у межах виконавчого провадження, відкритого з примусового виконання виконавчого листа №2-2079/11, виданого 21.01.2012 року Сімферопольським районним судом, а, відтак, вказані рішення, у відповідності до вищенаведених положень, підлягають оскарженню до суду, який видав виконавчий документ - Сімферопольського районного суду.
При цьому, позовні вимоги в частині зобов'язання вчинити певні дії є похідними від вищезазначених позовних вимог про визнання рішень протиправними та такими, що підлягають скасуванню.
Слід зазначити, що приписами ч. 1 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 року №1207-VII у зв'язку з неможливістю здійснювати правосуддя судами Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на тимчасово окупованих територіях, змінено територіальну підсудність судових справ, підсудних розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя судам, та забезпечити розгляд, зокрема, цивільних справ, підсудних місцевим загальним судам, розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, - місцевими загальними судами міста Києва, що визначаються Апеляційним судом міста Києва.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи вищевикладене, суд відмовляє у відкритті провадження за позовом ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Сімферопольського районного управління юстиції Міністерства юстиції в Автономній республіці Крим про визнання протиправними та скасування постанов, зобов'язання вчинити певні дії.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109, ст. ст. 160, 165 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
1. Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі.
2. Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати особі, яка її подала.
3. Роз'яснити позивачу, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження не допускається.
4. Попередити позивача, що позовні матеріали будуть йому надіслані після спливу терміну для оскарження даної ухвали. У випадку оскарження ухвали позовні матеріали будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
Ухвала набирає законної сили в строк і порядку, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.О. Скочок