Ухвала від 03.02.2015 по справі 333/5897/14-а

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 лютого 2015 рокусправа № 333/5897/14-а (2а/333/133/14)

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Прокопчук Т.С.

суддів: Божко Л.А. Лукманової О.М.

за участю секретаря судового засідання: Фірсік Д.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя

на постанову Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 26 вересня 2014 року

за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до відповідача Управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя ( далі УПФУ в Комунарському районі м. Запоріжжя), в якому просила визнати дії відповідача щодо відмови в перерахунку пенсії з урахуванням сум, на які нараховувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з дати призначення пенсії з 28.03.2011 року протиправними, зобов'язати УПФУ в Комунарському районі м. Запоріжжя провести перерахунок та виплату їй пенсії державного службовця з урахуванням сум матеріальної допомоги на оздоровлення, та соціально-побутові питання, сум індексації заробітної плати та сум грошових компенсацій за невикористані відпустки згідно довідок про посадовий оклад та складові заробітної плати, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове пенсійне страхування з урахуванням фактично отриманих виплат відповідно до Закону України «Про державну службу», починаючи з 11.07.2014 року здійснити перерахунок та виплату пенсії державного службовця з заробітної плати в розмірі 1969,50 грн. з урахуванням у складі заробітної плати сум матеріальної допомоги на оздоровлення та соціально-побутові питання, сум індексації заробітної плати та сум грошових компенсацій за невикористані відпустки, з яких справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , з урахуванням 87 % від суми заробітної плати з моменту переходу на пенсію призначену їй як державному службовцю.

Постановою Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 26 вересня 2014 року адміністративний позов задоволено частково, визнано протиправними дії УПФУ в Комунарському районі м. Запоріжжя, щодо не включення в розрахунок пенсії середньомісячної суми матеріальної допомоги на оздоровлення та соціально-побутові питання, сум індексації заробітної плати та сум грошових компенсацій за невикористані відпустки, на які нараховувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, зобов'язано УПФУ в Комунарському районі м. Запоріжжя здійснити ОСОБА_2 перерахунок та виплату пенсії (враховуючі раніше виплачені суми) державного службовця із розрахунку 87 % заробітної плати, починаючи з 01.07.2014 року, з урахуванням складових заробітної плати, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, зазначені в довідці про складові заробітної плати №60/Г/28-04-05-040 від 26.06.2014 року, виданою Міжрегіональним головним управлінням Міндоходів спеціалізованою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників податків у м. Запоріжжі.

Не погодившись з постановою суду, відповідач УПФУ в Комунарському районі м. Запоріжжя звернувся з апеляційною скаргою, в якій апелянт просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою у задоволені позовних вимог відмовити.

В судове засідання апеляційного суду сторони не з'явилися, про день розгляду справи повідомлені належним чином, у зв'язку з чим фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу відповідно ст.41 КАС України не здійснювалося.

Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги і заявлених позовних вимог, а також правильність застосування судом норм матеріального права та правової оцінки обставин у справі, суд приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 знаходиться на обліку в УПФУ в Комунарському районі м. Запоріжжя, де отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», яка була призначена їй з 28.03.2011 року.

11.07.2014 pоку позивач звернулася до відповідача із заявою, в якій просила зробити їй перерахунок пенсії відповідно до наданої уточнюючої довідки про заробітну плату №60/Г/28-04-05-040 від 26.06.2014 року, виданою Міжрегіональним головним управлінням Міндоходів спеціалізованою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників податків у м. Запоріжжі, у здійсненні такого перерахунку відповідач листом № 127/3-9 від 24.07.2014 року відмовив з посиланням на те, що відповідно до положень ст.33 Закону України "Про державну службу" матеріальна допомога на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань, суми індексації заробітної плати та суми компенсації за невикористані відпустки не є складовою заробітної плати, а тому не можуть враховуватись при обчисленні пенсії.

Судом першої інстанції правильно встановлено, що пенсійні відносини позивача врегульовані ст.37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року № 3723-XII (далі - Закон № 3723-XII), тобто об'єктом обчислення розміру пенсії при призначенні пенсії для відповідача є сума заробітної плати позивача , з якої нараховані та сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Частиною 2 ст.33 Закону № 3723-XII передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі, та інших надбавок.

Відповідно до приписів ч.1 ст.1 Закону України "Про оплату праці" від 24.03.1995 року №108/95ВР (далі Закон №108/95-ВР) встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Ст.2 Закону №108/95-ВР визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Крім того, відповідно до ч.1 ст.66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу). Ст.41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV від 9.07.2003 року (далі Закон №1058-IV ) визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

В силу викладеного є вірним висновок суду першої інстанції про порушення прав позивача відмовою УПФУ в Комунарському районі м. Запоріжжя у перерахунку ОСОБА_2 пенсії з урахуванням сум матеріальної допомоги на оздоровлення, вирішення соціально-побутових питань, суми індексації заробітної плати, та суми компенсації за невикористані відпустки та покладання на відповідача зобов'язання здійснити зазначений перерахунок пенсії.

Беручи до уваги приписи п.1 ч.4 ст.45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» перерахунок призначеної пенсії провадиться у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, а тому суд першої інстанції мав право вийти за межі позовних вимог, необхідних для повного захисту прав, свобод та інтересів позивача, та вірно зазначив , що перерахунку підлягає пенсія позивача з 1.07 2014 року.

Доводами апеляційної скарги вказані обставини не спростовуються.

За таких обставин суд вважає, що судом першої інстанції в достатньому обсязі з'ясовано обставини справи та ухвалене рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права і підстави для його скасування відсутні.

Керуючись ч.1 ст.198, ст.200, 205, 206 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя - залишити без задоволення.

Постанову Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 26 вересня 2014 року - залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання чинності.

Головуючий: Т.С. Прокопчук

Суддя: Л.А. Божко

Суддя: О.М. Лукманова