Ухвала від 04.02.2015 по справі 826/18904/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

04 лютого 2015 року м. Київ № 826/18904/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Амельохіна В.В., суддів: Аблова Є.В., Шулежко В.П., при секретарі Грабовському В.А. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Міністерства охорони здоров'я України

про визнання протиправним та скасування наказу від 01.10.2014р.,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до Міністерства охорони здоров'я України про визнання незаконним та скасування наказу від 01.10.2014р. №506-к про відсторонення позивача від виконання повноважень за посадою помічників Міністрів Патронатної служби Міністра охорони здоров'я України.

Ухвалою суду від 04.12.2014р. відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до попереднього судового розгляду.

Ухвалою суду від 13.01.2015р. закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

В судовому засіданні, 28.01.2015р. представником відповідача заявлено клопотання про залишення адміністративного позову без розгляду у зв'язку з пропуском позивачем строку звернення до суду.

Так, в обґрунтування заявленого клопотання представник відповідача зазначив, що про оскаржуваний наказ позивач дізнався 02.10.2014р., що свідчить відмітка про його підпис на оскаржуваному наказі, а звернувся до суду лише 02.12.2014р.

В судовому засіданні, 04.02.2015р. представник відповідача підтримав заявлене клопотання.

Представник позивача проти його задоволення заперечив з тих підстав, що 02.10.2014р. позивачем не було отримано оскаржуваного наказу, ОСОБА_1 лише з ним ознайомився.

Представник позивача в судовому засіданні повідомив, що відповідно до п. 13 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 06.03.2008р. №2 "Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ" та статті 233 Кодексу законів про працю України у справах про звільнення з публічної служби громадянин може звернутися із заявою про вирішення спору у суді в місячний строк із дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.

Таким чином, на думку представника позивача строки звернення до суду з приводу звільнення громадян з публічної служби слід вираховувати із дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.

Розглянувши подані клопотання та заслухавши пояснення представників сторін, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини першої статті 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно з частиною третьою статті 99 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Статтею 100 КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

На думку колегії суддів посилання представника позивача на п. 13 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 06.03.2008р. №2 "Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ" та на частину першу статті 233 Кодексу законів про працю України, які передбачають, що у справах про звільнення з публічної служби громадянин може звернутися із заявою про вирішення спору у суді в місячний строк із дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки є безпідставним, оскільки ними передбачено строк звернення до суду про звільнення з публічної служби, а ОСОБА_1 оскаржуваним наказом було відсторонено від виконання повноважень за посадою помічників Міністрів Патронатної служби Міністра охорони здоров'я України.

Крім того, позивач зазначає, що неодноразово звертався до відповідача з клопотаннями про отримання копії оскаржуваного наказу, проте, доказів звернення до Міністерства охорони здоров'я України не надав.

Таким чином, на думку колегії суддів Нечаїв С.В. дізнався про порушення свої прав, свобод та інтересів саме 02.10.2014р.

При цьому колегія суддів зазначає, що оскаржуваний наказ викладено на одному аркуші, що не вимагає тривалого часу для його ознайомлення.

Разом з тим, позивачем не надано клопотання про визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними, а тому суд приходить до висновку про задоволення клопотання Міністерства охорони здоров'я України про залишення адміністративного позову ОСОБА_1 без розгляду.

На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 99, 100, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

1. Задовольнити клопотання Міністерства охорони здоров'я України про залишення адміністративного позову ОСОБА_1 без розгляду.

2. Адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства охорони здоров'я України про визнання незаконним та скасування наказу від 01.10.2014р. №506-к про відсторонення позивача від виконання повноважень за посадою помічників Міністрів Патронатної служби Міністра охорони здоров'я України - залишити без розгляду.

3. Копію ухвали направити сторонам.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.

Головуючий суддя В.В. Амельохін

Судді: Є.В. Аблов

В.П. Шулежко