Справа № 815/913/15
про залишення позовної заяви без руху
06 лютого 2015 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Марин П.П., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної інспекції ядерного регулювання України про визнання протиправними дії в частині необ'єктивної та не всебічної перевірки скарги від 17.07.2014 року, -
До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної інспекції ядерного регулювання України про визнання протиправними дії в частині необ'єктивної та не всебічної перевірки скарги від 17.07.2014 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Адміністративний процес ініціюється через подання адміністративного позову. Адміністративний позов, згідно з пунктом 6 коментованої статті, є зверненням до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно - правових відносинах. Тільки адміністративний позов, поданий відповідно до правил адміністративного судочинства, може бути підставою для відкриття провадження у адміністративній справі.
Відповідно до вимог ст. 106 КАС України у позовні заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом; до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати; позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
В порушення вищезазначеної норми у прохальній частині адміністративного позову позивач не конкретизує в чому саме полягає необ'єктивність та не всебічність перевірки скарги позивача від 17.07.2014 року та які дії суд, у разі задоволення позову, має визнати протиправними, та не конкретизує відносно чого та в який спосіб, у разі задоволення позову, суд має зобов'язати відповідача поновити права позивача.
Також, з матеріалів справи не вбачається яким саме документом (листом тощо) порушено права позивача.
Крім того, суд зазначає, що ч. 3 ст. 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
При цьому, усі примірники документів, поданих до позовної заяви, повинні бути ідентичними між собою.
Разом з тим, суд зазначає, що позивачем в порушення приписів КАС України не надано всіх копій додатків до позову для відповідача, а саме, копії довідки до акта огляду МСЕК та заяви про розгляд справи без участі позивача.
З урахуванням того, що позивачем подано заяву про розгляд справи без участі позивача, суд позбавлений можливості у судовому засіданні з'ясувати, в чому саме полягає необ'єктивність та не всебічність перевірки скарги позивача від 17.07.2014 року, а тому адміністративний позов слід залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків
Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом належного оформлення позовної заяви, та надання документів, зазначених в ухвалі суду.
Керуючись ст. ст. 105, 106, 108 КАС України, суддя -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної інспекції ядерного регулювання України про визнання протиправними дії в частині необ'єктивної та не всебічної перевірки скарги від 17.07.2014 року - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 18 лютого 2015 року та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде повернутий позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в порядку ч. 3 ст. 186 КАС України.
Суддя П.П.Марин
18.02.15