Ухвала від 28.01.2015 по справі 0870/10843/12

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

28 січня 2015 року м. Київ В/800/448/15

Суддя Вищого адміністративного суду України Цвіркун Ю.І.,

розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Ярна»

про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 20.11.2014 року у справі №0870/10843/12

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Ярна»

до Бердянської об'єднаної державної податкової інспекції в Запорізькій області Державної податкової служби,

треті особи - Бердянська міська рада, Державний комітет України із земельних ресурсів головного управління Держкомзему у Запорізькій області,

про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення,

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Ярна» звернулось із заявою про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 20.11.2014 року у справі №0870/10843/12.

Вимоги до заяви про перегляд судових рішень та порядок її подання встановлено статтями 239, 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Відповідно до пункту другого частини другої статті 239 Кодексу адміністративного судочинства України у заяві про перегляд судових рішень зазначаються ім'я (найменування), поштова адреса особи, яка подає заяву, та осіб, які беруть участь у справі, а також їхні номери засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.

Цієї норми заявник при поданні заяви не дотримався, оскільки у заяві про перегляд судового рішення не зазначено ім'я (найменування), поштова адреса усіх осіб, які беруть участь у справі, а також їхні номери засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є, а також до заяви не додано її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Частиною третьою статті 239 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що заява підписується особою, яка її подає, або представником особи, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.

Згідно із частиною 7 статті 56 Кодексу адміністративного судочинства України законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.

Отже, додана до заяви копія протоколу зборів учасників товариства від 20.05.2013 року, відповідно до якого ОСОБА_1 обрано директором ТОВ «Ярна» з правом першого підпису у банківських документах, не є належним чином оформленим документом, який підтверджує повноваження на здійснення представництва в суді.

Відповідно до частин другої-четвертої статті 239-2 Кодексу адміністративного судочинства України суддя-доповідач протягом трьох днів здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього Кодексу. У разі встановлення, що заяву подано без додержання вимог статей 239 та 239-1 цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути. Якщо заявник усунув недоліки заяви в установлений строк, вона вважається поданою у день первинного її подання до Вищого адміністративного суду України. Заява повертається заявнику, зокрема, якщо заявник не усунув її недоліки протягом установленого строку.

Керуючись статтями 239, 239-1, 239-2 Кодексу адміністративного судочинства України,

ухвалив:

Встановити Товариства з обмеженою відповідальністю «Ярна» строк для усунення недоліків, допущених при поданні заяви про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 20.11.2014 року у справі №0870/10843/12, шляхом додання до заяви документів, передбачених статтею 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України, до 23.02.2015 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та не може бути оскаржена.

Суддя Ю.І. Цвіркун