про призначення розпорядника майном боржника
та відкладення попереднього засідання суду
"06" лютого 2015 р. Справа № 916/4385/14
За заявою кредитора: Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м.Одеси (65007, м.Одеса, вул.Прохорівська, 3; код ЄДРПОУ 26302750);
до боржника: Публічного акціонерного товариства „Одеське Шахтоуправління" (65005, м.Одеса, вул. Бірюкова, буд. 5; код ЄДРПОУ 00291397);
про визнання банкрутом,
Господарський суд Одеської області у складі:
судді Антощук С.І.
при секретарі судового засідання Карагяур Н.М.
Представники сторін:
від кредитора: Борова Ю.Д. за довіреністю №4/09 від 05.01.2015р.;
від боржника: Зінькевич А.Л. (керівник), згідно паспорту;
від заявників: Швидкий О.О. - представник ПАТ "Енергопостачальна компанія Одесаобленерго" за довіреністю №318 від 02.02.2015р.
СУТЬ СПОРУ: про визнання банкрутом
Ухвалою господарського суду Одеської області від 04.11.2014р. прийнято до розгляду заяву Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м.Одеси про порушення справи про банкрутство Публічного акціонерного товариства „Одеське Шахтоуправління"; призначено заяву до розгляду у підготовчому засіданні суду.
Ухвалою підготовчого засідання суду від 19.11.2014р. порушено провадження у справі про банкрутство Публічного акціонерного товариства „Одеське Шахтоуправління"; визнано грошові вимоги ініціюючого кредитора до боржника; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном Публічного акціонерного товариства „Одеське Шахтоуправління" строком на сто п'ятнадцять днів; призначено розпорядником майном боржника арбітражного керуючого Родченко Катерину Олексіївну.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 21.01.2015р. припинено повноваження розпорядника майном Публічного акціонерного товариства „Одеське Шахтоуправління" арбітражного керуючого Родченко Катерини Олексіївни у зв'язку з неналежним виконанням покладених на неї обов'язків у справі №916/4385/14.
21.01.2015р. господарським судом Одеської області вчинено електронний запит на автоматичне визначення кандидатури арбітражного керуючого для призначення у справі про банкрутство Публічного акціонерного товариства „Одеське Шахтоуправління" у якості розпорядника майном боржника. За результатами запиту автоматизованою системою надано довідку від 21.01.2015р., відповідно до якої визначено кандидатуру арбітражного керуючого Борисовича Євгена Івановича (свідоцтво №173 від 07.02.2013р.).
Ухвалою господарського суду Одеської області від 21.01.2015р. зобов'язано арбітражного керуючого Борисовича Євгена Івановича відповідно до ст.114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" надати суду до 30.01.2015р. заяву на участь у справі про банкрутство Публічного акціонерного товариства „Одеське Шахтоуправління" з відомостями про арбітражного керуючого згідно положень Розділу VIII Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та документами, що підтверджують право на зайняття відповідною діяльністю.
Станом на визначену судом дату від арбітражного керуючого Борисовича Євгена Івановича (до 30.01.2015р.) заяви на участь у даній справі не надійшло.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 30.01.2015р. запропоновано арбітражному керуючому Панову Андрію Борисовичу надати суду до 06.02.2015р. заяву на участь у даній справі з відомостями про арбітражного керуючого згідно положень Розділу VIII Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та документами, що підтверджують право на зайняття відповідною діяльністю (належним чином засвідчені копії: Свідоцтва Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), диплома (ів) про освіту; відомості щодо досвіду та показників роботи у попередніх справах; кількість справ, у яких бере участь арбітражний керуючий в теперішній час; докази здійснення страхування відповідальності арбітражного керуючого).
02.02.2015р. до господарського суду Одеської області із заявою вих.№02-01/01 від 02.02.2015р. (вх.№3-146/15) про участь у справі №916/4385/14 про банкрутство Публічного акціонерного товариства „Одеське Шахтоуправління" у якості розпорядника майном боржника звернувся арбітражний керуючий Панов Андрій Борисович з документами, що підтверджують право на зайняття відповідною діяльністю.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників провадження у справі про банкрутство, суд встановив наступне.
Відповідно до ч.2 ст. 41 ГПК України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч.ч.1, 2, 4 ст.2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України. Цей Закон має пріоритет перед іншими законодавчими актами України у регулюванні відносин, пов'язаних з банкрутством суб'єктів підприємницької діяльності, за винятком випадків, передбачених цим Законом. Провадження у справах про банкрутство окремих категорій суб'єктів підприємницької діяльності регулюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.
Відповідно до абз.4 ч.1 ст.114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у разі якщо від арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), визначеного автоматизованою системою, не надійшла заява про згоду стати розпорядником майна в цій справі, то розпорядника майна призначає суд без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
Згідно ч.2 ст.114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором не можуть бути призначені арбітражні керуючі: які є заінтересованими у цій справі; які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня усунення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років; яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, покладених цим Законом; які мають конфлікт інтересів (особи, у яких виникає суперечність між власними чи їх близьких осіб майновими, немайновими інтересами та повноваженнями арбітражного керуючого). До призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.
Розглянувши заяву арбітражного керуючого Панова Андрія Борисовича про участь у справі про банкрутство Публічного акціонерного товариства „Одеське Шахтоуправління" та додані до неї документи, суд встановив, що арбітражний керуючий Панов А.Б. отримав Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №283 від 25.02.2013р.; отримав повну вищу освіту (копія диплому МВ №10013979 від 25.03.2004р.); підвищив кваліфікацію шляхом участі в семінарі з питань банкрутства та відновлення платоспроможності боржника та успішно склав залік у Центрі підготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції (свідоцтво №568 від 28.09.2014р.); має великий досвід роботи та технічні можливості виконувати обов'язки розпорядника майном боржника (інформація про арбітражного керуючого; трудова книжка АВ №117735); є добровільним страхувальником відповідальності перед третіми особами (договір добровільного страхування відповідальності професійної діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) перед третіми особами №001/053/01159 від 03.04.2014р.); за час провадження діяльності арбітражного керуючого порушень термінів подання інформації, передбаченої Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до державного органу з питань банкрутства, а також порушень строків, визначених ухвалами господарських судів, і порушень законодавства та ліцензійних умов провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатор) не допускав; судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займатися діяльністю арбітражного керуючого не має; не є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів відповідно до ст.1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"; управління боржником раніше не здійснював.
Представники кредитора та боржника у судовому засіданні 06.02.2015р. заперечень щодо кандидатури арбітражного керуючого Панова Андрія Борисовича не мали.
Враховуючи відповідність арбітражного керуючого Панова Андрія Борисовича вимогам Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", зокрема, ч.2 ст. 114, ст. 97 вказаного Закону, та можливість належним чином виконувати обов'язки розпорядника майном боржника, суд призначає арбітражного керуючого Панова Андрія Борисовича розпорядником майном Публічного акціонерного товариства „Одеське Шахтоуправління".
Приймаючи до уваги нез'явлення у судове засідання учасників провадження у даній справі, неподання витребуваних судом документів та необхідність витребування додаткових доказів, суд відкладає попереднє засідання суду.
Керуючись ст.ст.1, 16, 18, 19, 22, 23, 114 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п.п.1,2,3 ч.1 ст. 77, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1.Призначити розпорядником майном Публічного акціонерного товариства „Одеське Шахтоуправління" (65005, м.Одеса, вул. Бірюкова, буд. 5; код ЄДРПОУ 00291397) у справі №916/4385/14 арбітражного керуючого Панова Андрія Борисовича (Свідоцтво №283 від 25.02.2013р.; ідентифікаційний код 2771918314; місце проживання: Одеська обл., Комінтернівський р-н, смт. Комінтернівське, вул. Піонерська, 7; адреса для листування: 65045, м.Одеса, вул. Успенська, 78, офіс 33).
2.Відкласти попереднє засідання суду на "13" лютого 2015 р. о 11:40 год.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Одеської області за адресою: м.Одеса, пр-т Шевченка, 29, зал судових засідань № 5 (3-й поверх), тел. (0482)307-997.
3.Зобов'язати надати:
розпорядника майном боржника: відзиви на заяви кредиторів: УПФУ в Малиновському районі м.Одеси вих.№7625/09 від 01.12.2014р. на суму 736 389,32грн.; Одеського міського центру зайнятості вих.№4355/19/06 від 01.12.2014р. на суму 6 290,71грн.; ПАТ "Енергопостачальна компанія Одесаобленерго" вих.№21/1106 від 16.12.2014р. на суму 6 495,11грн. та на суму 1 218грн. (судовий збір); ДПІ у Малиновському районі м.Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області вих.№7383/9/15-52-10-18 від 18.12.2014р. на суму 335 868,17грн.; ДПІ у Біляївському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області вих.№15097/9/10-010 від 17.12.2014р. на суму 4 092,72грн.; аналіз фінансово-господарської діяльності, інвестиційного становища боржника та його становища на ринках; реєстр вимог кредиторів боржника;
Одеський міський центр зайнятості: належні докази (згідно вимог ст.36 ГПК України), що підтверджують заявлені вимоги до боржника;
ПАТ "Енергопостачальна компанія Одесаобленерго": правові підстави заявлення вимог до боржника у розмірі 1 827грн. (судовий збір за подання позовної заяви про стягнення заборгованості з боржника, що сплачений згідно платіжного доручення №10002356 від 17.10.2014р.).
Матеріали, витребувані ухвалою суду, надати до Відділу документального забезпечення та контролю господарського суду Одеської області (м.Одеса, пр-т Шевченка, 29, каб. 111) за три робочих дні до дня проведення судового засідання.
Явку розпорядника майном боржника, представників боржника, кредитора, ПАТ "Енергопостачальна компанія Одесаобленерго", ДПІ у Малиновському районі м.Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області, Одеського міського центру зайнятості та ДПІ у Біляївському районі ГУ Міндоходів в Одеській області визнати обов'язковою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття. Ухвалу може бути оскаржено у встановленому порядку згідно ст.ст. 91, 93, 106 ГПК України та ст.8 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Копію ухвали надіслати: ДПІ у Малиновському районі м.Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області (65098, м.Одеса, вул.Стовпова, 17); Одеському міському центру зайнятості (65078, м.Одеса, вул. Генерала Петрова, 22в); ДПІ у Біляївському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області (67600, м.Біляївка, вул. Костіна, 3-а); розпоряднику майном боржника арбітражному керуючому Панову А.Б. (адреса для листування: 65045, м.Одеса, вул. Успенська, 78, офіс 33); Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції.
Суддя С.І. Антощук