Ухвала від 28.01.2015 по справі 754/15806/14-а

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Петріщева І.В.,

Суддя-доповідач:Зарудяна Л.О.

УХВАЛА

іменем України

"28" січня 2015 р. Справа № 754/15806/14-а

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Зарудяної Л.О.

суддів: Іваненко Т.В.

Охрімчук І.Г.,

при секретарі Ковальчук А.О.

за участю позивача,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_3 на постанову Деснянського районного суду м.Києва від "05" грудня 2014 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Годовицько - Басівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області про визнання незаконними дій органу місцевого самоврядування та зобов'язання повторно розглянути звернення ,

ВСТАНОВИВ:

Деснянський районний суд міста Києва постановою від 05 грудня 2014 року в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3 відмовив.

Не погоджуючись з прийнятою постановою, позивач звернулась до суду з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить постанову скасувати та прийняти нове рішення про задоволення позовних вимог. В апеляційній скарзі позивач зокрема, зазначає, що вона зверталась до відповідача із заявою про погодження меж земельної ділянки, оскільки відповідач виступає суміжним користувачем, та погодження місця розташування земельної ділянки. Проте, відповідач протиправно відмовив їй у погодженні акту узгодження меж земельної ділянки та проекту землеустрою, посилаючись на відсутність детального плану території населеного пункту.

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія вважає, що скарга задоволенню не підлягає, враховуючи таке.

Позивач звернулась до суду з зазначеним адміністративним позовом у порядку адміністративного судочинства до Годовицько-Басівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області, в якому, з урахуванням уточнення позовних вимог, просить визнати незаконною дію органу місцевого самоврядування - Годовицько-Басівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області, а саме: відмову у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, згоду на відведення якої надано рішеннями Годовицько-Басівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області №1152 від 30.09.2010 року, №54 від 18.02.2011 року та №406 від 25.09.2012 року, з підстав, викладених у листі №234 від 18 серпня 2014 року, та зобов'язати Годовицько-Басівську сільську раду повторно розглянути звернення щодо погодження проекту землеустрою щодо відведення вказаної земельної ділянки.

Суд першої інстанції встановив, що позивач звернулась до Годовицько - Басівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області з клопотанням про погодження меж місця розташування земельної ділянки згідно Акту погодження меж земельної ділянки, що є частиною Проекту землеустрою щодо ведення земельної ділянки, наданої їй для ведення індивідуального садівництва, згідно з рішенням сільської ради № 1152 від 30 вересня 2010 та №54 від 18 лютого 2011 року.

Листом вих. № 234 від 18 серпня 2014 року Годовицько - Басівська сільська рада Пустомитівського району Львівської області відмовила позивачу у погоджені проекту землеустрою, враховуючи те, що на земельних ділянках для ведення садівництва згідно законодавства можливе зведення необхідних будинків, господарських споруд тощо, та непредставлення містобудівної документації, на підставі якої в подальшому і повинен розроблятись проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення індивідуального садівництва, в межах населеного пункту, поряд із кварталом житлової забудови (а. с. 5-6).

Рішенням 28 сесії 5 Демократичного скликання Годовицько - Басівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області №1152 від 30 вересня 2010 року вирішено дати дозвіл позивачу на виготовлення проекту відведення земельної ділянки (яка межує з присадибною ділянкою) для ведення садівництва та передачі у приватну власність орієнтовною площею 0,1000 га в с. Годовиця за рахунок земель сільської ради та після погодження відповідних служб представити проект на затвердження Годовицько-Басівської сільської ради (а. с. 15).

Рішенням 6 сесії 6 Демократичного скликання Годовицько-Басівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області №54 від 18 лютого 2011 року вирішено: 1) Внести зміни до рішення сесії №1152 від 30 вересня 2010 року та уточнити площу земельної ділянки в с. Годовиця для ведення садівництва гр.ОСОБА_3, орієнтовною з площі 0,1000 га на площу 0,1100 га.; 2) ОСОБА_3 звернутися у відділ містобудування та архітектури Пустомитівської РДА для внесення змін у технічну документацію (а. с. 16).

Рішенням 20 сесії 6 Демократичного скликання Годовицько-Басівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області №406 від 25 вересня 2012 року вирішено: 1) Внести зміни до рішення сесії №1152 від 30.09.2010 року та №54 від 18 лютого 2011 року, доповнити словосполученням "індивідуального садівництва"; 2) ОСОБА_3 звернутися у відділ містобудування та архітектури Пустомитівської РДА для внесення змін у технічну документацію (а. с. 17).

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_3 01.06. для ведення садівництва, земельна ділянка, яка розташована на території с. Годовиця Годовицько-Басівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області, кадастровий номер земельної ділянки 4623682000:02:002:, м. Пустомити, 2014 року, виконаний Державним підприємством "Центр Державного земельного кадастру" Пустомитівського районного виробничого відділу Державного агентства Земельних ресурсів України без урахування доповнення "індивідуального" (а. с. 8 - 26).

Згідно ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб'єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

Відповідно до ч. 8 ст. 118 Земельного кодексу України проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу.

Відповідно до п. в) ч. 1 ст. 186 ЗК України проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок погоджуються в порядку, встановленому цим Кодексом, і затверджуються Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, встановлених цим Кодексом, розпоряджаються земельними ділянками або приймають рішення про зміну їх цільового призначення.

Статтею 186-1 Земельного кодексу України передбачені повноваження органів виконавчої влади в частині погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Так, відповідно до частин 1 та 2 ст. 186-1 Земельного кодексу України проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності підлягає обов'язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у межах населеного пункту або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій розташовано об'єкт будівництва або планується розташування такого об'єкта, подається також на погодження до структурних підрозділів районних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури, а якщо місто не входить до території певного району, - до виконавчого органу міської ради у сфері містобудування та архітектури, а в разі, якщо такий орган не утворений, - до органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань містобудування та архітектури чи структурного підрозділу обласної державної адміністрації з питань містобудування та архітектури.

Згідно з частиною 3 ст. 186-1 цього Кодексу проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки:

природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, земельної ділянки, розташованої на території чи в межах об'єкта природно-заповідного фонду або в межах прибережної захисної смуги, підлягає також погодженню з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері охорони навколишнього природного середовища, структурним підрозділом обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони навколишнього природного середовища;

розташованої на території пам'яток культурної спадщини національного значення, їх охоронних зон та охоронюваних археологічних територіях, підлягає також погодженню з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини;

розташованої на території земель історико-культурного призначення, пам'яток культурної спадщини місцевого значення, їх охоронних зон, в історичних ареалах населених місць та інших землях історико-культурного призначення, крім випадків, зазначених в абзаці третьому цієї частини, підлягає також погодженню з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері охорони культурної спадщини, відповідним структурним підрозділом обласної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації у сфері охорони культурної спадщини;

лісогосподарського призначення підлягає також погодженню з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, а на території Автономної Республіки Крим - з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового господарства;

водного фонду підлягає також погодженню з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства, а на території Автономної Республіки Крим - з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань водного господарства.

Згідно ч. 9 ст. 118 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Таким чином, статтею 186-1 Земельного кодексу України не передбачено повноважень органу місцевого самоврядування погоджувати проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а ст. ст. 118, 186 цього кодексу передбачено затвердження (а не погодження) органом місцевого самоврядування погодженого проекту землеустрою.

Враховуючи, що діючим законодавством не передбачено повноважень сільської ради погоджувати проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, позовні вимоги ОСОБА_3 є безпідставними.

Крім того, колегія суддів враховує, що позивач зверталась до відповідача із заявою про погодження межі земельної ділянки згідно акту встановлення та погодження меж земельної ділянки, та плану земельної ділянки, проте до суду звернулась з іншими позовними вимогами. Вказане підтверджується копією заяви позивача від 11.08.2014 р., долученої судом апеляційної інстанції до матеріалів справи.

Отже, зміст позовних вимог не відповідає змісту звернення позивача до сільської ради.

З огляду на викладене, позовні вимоги ОСОБА_3 не можуть бути задоволені.

Враховуючи, що суд першої інстанції відмовив в задоволенні позовних вимог, хоча і з інших підстав, колегія суддів вважає за необхідне залишити рішення суду першої інстанції без змін. Доводи апеляційної скарги не можуть бути підставою для скасування постанови суду.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без задоволення, а постанову Деснянського районного суду м.Києва від "05" грудня 2014 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Л.О. Зарудяна

судді: Т.В. Іваненко

І.Г. Охрімчук

Повний текст cудового рішення виготовлено "30" січня 2015 р.

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 АДРЕСА_1,01001

3- відповідачу/відповідачам: Годовицько-Басівська сільська рада Пустомитівського району Львівської області вул.Шевченка,2,с.Годовиця,Пустомитівський район, Львівська область,81117

4-третій особі: - ,