Справа № 815/319/15
06 лютого 2015 року
09год.05хв.
Зала судових засідань №19
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Аракелян М.М.
Розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Державної фінансової інспекції в Одеській області до Білоліської сільської ради про зобов'язання вчинити певні дії,-
До суду надійшла адміністративна позовна заява Державної фінансової інспекції в Одеській області, в якій позивач просить суд:
- зобов'язати Білоліську сільську раду виконати пункт 5 вимоги №840- 16/1009 від 15.04.2014 року, а саме: відобразити в бухгалтерському обліку дебіторську заборгованість в сумі 11162, 0 гривень за КП "Джерело Білолісся" та вжити заходів щодо відшкодування КП "Джерело Білолісся" зайвих виплат шляхом повернення коштів або виконання відповідного обсягу робіт чи надання послуг; в іншому випадку відшкодувати збитки за рахунок колишнього сільського голови ОСОБА_1, яка була відповідальною за приймання виконаних робіт у сумі 11162,0 гривень.
- зобов'язати Білоліську сільську раду виконати пункт 6 вимоги №840-16/1009 від 15.04.2014 року, а саме: відобразити в бухгалтерському обліку дебіторську заборгованість в сумі 620,0 гривень за СПД "ОСОБА_2" та вжити заходів щодо відшкодування сільському бюджету коштів шляхом повернення їх на рахунок або виконання відповідного обсягу робіт чи надання послуг; в іншому випадку відшкодувати збитки за рахунок колишнього сільського голови ОСОБА_1, яка була відповідальною за приймання виконаних робіт у сумі 620,0 гривень.
- зобов'язати Білоліську сільську раду виконати пункт 9 вимоги №840- 16/1009 від 15.04.2014 року, а саме: відобразити в бухгалтерському обліку дебіторську заборгованість в сумі 557,0 гривень за філією Татарбунарський райавтодор ДП "Одеський облавтодор" та вжити заходів щодо відшкодування сільському бюджету коштів шляхом повернення їх на рахунок або виконання відповідного обсягу робіт чи надання послуг; в іншому випадку відшкодувати збитки за рахунок сільського голови ОСОБА_3, який прийняв виконані роботи у сумі 557,0 гривень.
- зобов'язати Білоліську сільську раду виконати пункт 10 вимоги №840- 16/1009 від 15.04.2014 року, а саме: вжити заходи щодо відшкодування вартості спожитих комунальних послуг та витрат, пов'язаних з експлуатацією та обслуговуванням будівлі в сумі 25596,73 гривень з орендаря та користувача приміщень сільради, в тому числі: з КП "Джерело Білолісся" - 19524,45 гривень і Татарбунарським РВ ГУМВС України в Одеській області - 6072,28 гривень;
- зобов'язати Білоліську сільську раду виконати в частині пункт 16 вимоги №840-16/1009 від 15.04.2014 року, а саме: вжити заходи щодо відшкодування матеріальної шкоди (збитків) від безпідставного списання шиферу колишнім директором Будинку культури ОСОБА_4 на суму 414,00 гривень.
- зобов'язати Білоліську сільську раду виконати в частині пункт 17 вимоги №840-16/1009 від 15.04.2014 року, а саме: вжити заходи щодо відшкодування переплати індексації доходів колишнім працівникам установ сільради в сумі 12158,33 гривень (список працівників в розрізі установ в Додатку 6.38 до Акту ревізії); в іншому випадку стягнути збитки із відповідальних за нарахування індексації головних бухгалтерів ОСОБА_5 та ОСОБА_6
- зобов'язати Білоліську сільську раду виконати в частині пункт 20 вимоги №840-16/1009 від 15.04.2014 року, а саме: вжити заходи щодо відшкодування переплати зарплати за невідпрацьований час музичним керівником Білоліського дошкільного навчального закладу "Сонечко" ОСОБА_7 в сумі 1468,04 гривень (Додаток 6.15 до Акту ревізії).
- зобов'язати Білоліську сільську раду виконати в частині пункт 24 вимоги №840-16/1009 від 15.04.2014 року, а саме: вжити заходи щодо відшкодування переплати зарплати звільненим працівникам Білоліської сільської лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини ОСОБА_8 та ОСОБА_9 в сумі 1947,34 гривень (Додаток 6.33 до Акту ревізії); в іншому випадку провести відшкодування збитків за рахунок сільського голови ОСОБА_1 та головного бухгалтера ОСОБА_5, якими затверджено та підписано штатні розписи.
- зобов'язати Білоліську сільську раду виконати в частині пункт 25 вимоги №840-16/1009 від 15.04.2014 року, а саме: вжити заходи щодо проведення перерахунку зайво сплаченого єдиного соціального внеску на не відшкодовані суми зарплати - 5652,97 гривень.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що проведеною плановою ревізією фінансово-господарської діяльності Білоліської сільської ради Татарбунарського району Одеської області за період з 2010 - 2012 роки та січень-листопад 2013 року встановлено ряд порушень, які зафіксовані в акті ревізії від 02.04.2014 року №840-16/7 сільського бюджету, фінансово-господарської діяльності Білоліської сільської ради Татарбунарського району Одеської області за період з 01.01.2010 року по 30.11.2013 рік .
У зв'язку з встановленими порушеннями вимогою про усунення порушень законодавства, виявлених ревізією, від 15.04.2014 року №840-16/1009 зобов'язано відповідача, серед іншого, відобразити в бухгалтерському обліку дебіторську заборгованість в сумі 11162, 0 гривень за КП "Джерело Білолісся" та вжити заходів щодо відшкодування КП "Джерело Білолісся" зайвих виплат шляхом повернення коштів або виконання відповідного обсягу робіт чи надання послуг; в іншому випадку відшкодувати збитки за рахунок колишнього сільського голови ОСОБА_1, яка була відповідальною за приймання виконаних робіт у сумі 11162,0 гривень.; відобразити в бухгалтерському обліку дебіторську заборгованість в сумі 620,0 гривень за СПД "ОСОБА_2." та вжити заходів щодо відшкодування сільському бюджету коштів шляхом повернення їх на рахунок або виконання відповідного обсягу робіт чи надання послуг; в іншому випадку відшкодувати збитки за рахунок колишнього сільського голови ОСОБА_1, яка була відповідальною за приймання виконаних робіт у сумі 620,0 гривень; відобразити в бухгалтерському обліку дебіторську заборгованість в сумі 557,0 гривень за філією Татарбунарський райавтодор ДП "Одеський облавтодор" та вжити заходів щодо відшкодування сільському бюджету коштів шляхом повернення їх на рахунок або виконання відповідного обсягу робіт чи надання послуг; в іншому випадку відшкодувати збитки за рахунок сільського голови ОСОБА_3, який прийняв виконані роботи у сумі 557,0 гривень; вжити заходи щодо відшкодування вартості спожитих комунальних послуг та витрат, пов'язаних з експлуатацією та обслуговуванням будівлі в сумі 25596,73 гривень з орендаря та користувача приміщень сільради, в тому числі: з КП "Джерело Білолісся" - 19524,45 гривень і Татарбунарським РВ ГУМВС України в Одеській області - 6072,28 гривень; вжити заходи щодо відшкодування матеріальної шкоди (збитків) від безпідставного списання шиферу колишнім директором Будинку культури ОСОБА_4 на суму 414,00 гривень.; вжити заходи щодо відшкодування переплати індексації доходів колишнім працівникам установ сільради в сумі 12158,33 гривень (список працівників в розрізі установ в Додатку 6.38 до Акту ревізії); в іншому випадку стягнути збитки із відповідальних за нарахування індексації головних бухгалтерів ОСОБА_5 та ОСОБА_6; вжити заходи щодо відшкодування переплати зарплати за невідпрацьований час музичним керівником Білоліського дошкільного навчального закладу "Сонечко" ОСОБА_7 в сумі 1468,04 гривень (Додаток 6.15 до Акту ревізії).; вжити заходи щодо відшкодування переплати зарплати звільненим працівникам Білоліської сільської лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини ОСОБА_8 та ОСОБА_9 в сумі 1947,34 гривень (Додаток 6.33 до Акту ревізії); в іншому випадку провести відшкодування збитків за рахунок сільського голови ОСОБА_1 та головного бухгалтера ОСОБА_5, якими затверджено та підписано штатні розписи; вжити заходи щодо проведення перерахунку зайво сплаченого єдиного соціального внеску на не відшкодовані суми зарплати - 5652,97 гривень.
Вимогою про усунення порушень, виявлених ревізією №840-16/1009 від 15.04.2014 року було встановлено строк звітування про виконання до 16.07.2014 року, проте у встановлений строк п. 5, п. 6, п. 9, п. 10, п. 16, п. 17, п. 20, п. 24, п. 25 вимоги виконано не було, що стало підставою для звернення до суду з вказаним позовом.
Представник позивача в судовому засіданні заявив клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином та завчасно, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд дійшов наступного.
Як встановлено судом, відповідно до пункту 5.5.1 розділу V Плану контрольно-ревізійної роботи Державної фінансової інспекції в Одеській області на IV квартал 2013 року на підставі направлень на проведення ревізії від 30.12.2013 року № 246, від 04.03.2014 року № 43 фахівцями Білгород-Дністровської об'єднаної державної фінансової інспекції проведена ревізія фінансово-господарської діяльності Білоліської сільської ради Татарбунарського району Одеської області за 2010-2012 роки та січень-листопад 2013 року.
Ревізію розпочато 30.12.2013 року і закінчено 24.03.2014 року, ревізія була зупинена з 31.12.2013 р по 23.02.2014.
За результатами проведеної ревізії складено акт ревізії сільського бюджету, фінансово-господарської діяльності Білоліської сільської ради Татарбунарського району Одеської області за період з 01.01.2010 року по 30.11.2013 року за №840-16/7 від 02.04.2014 року.
В Акті вказується, що ревізією дотримання загальних умов укладання та виконання договорів підряду встановлено, що в період, який підлягав ревізії розрахунки між Білоліською сільською радою (Замовник) з підрядними організаціями здійснювались на підставі укладених договорів.
Договори підряду на виконання будівельно-монтажних та ремонтно- будівельних робіт і додаткові угоди до них від імені замовника підписані сільськими головами ОСОБА_1 та ОСОБА_10
Вибірковою перевіркою витрат включених до актів приймання виконаних будівельних робіт ф. № КБ-2в, встановлено що в порушення вимог ДБН Д. 1.1-1-2000 «Правил визначення вартості будівництва», затверджених наказом Держбуду України від 27.08.2000 №174, ч.1 ст. 3, ч. 1 статті 9, частин 3, 7 статті 8 Закону України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні» від 16.07.99р. №996-ХІУ завищена вартість виконаних будівельних робіт у сумі 12978,69 грн, у тому числі: КП «Джерело Білолісся» - 11162,0 грн; суб'єкт підприємницької діяльності- фізична особа ОСОБА_2 - 620,0 грн; фізична особа-підприємець ОСОБА_11 - 68,29 грн; філія Татарбунарський райавтодор ДП «Одеський облавтодор» - 557,0 грн; КП Татарбунарської районної ради "УКБ" -38,40 грн; ПП «МОНОЛІТ» - 533,0гривень.
Враховуючи викладене перевіряючі дійшли висновку про порушення з боку Білоліської сільської ради вимог договорів та статті 849 Цивільного кодексу України, не виконані покладені обов'язки здійснювати контроль за відповідністю ремонтно-будівельних робіт встановленим вимогам, а саме: не забезпечувалося здійснення контролю за дотриманням державних стандартів, норм та правил під час проведення робіт, не приймались рішення про усунення Підрядниками допущених недоліків та не використані права Замовника під час виконання робіт.
Згідно Акту ревізії встановлено, що на підставі договорів, укладених між сільрадою та КП «Джерело Білолісся», останнім було виконано для сільради ремонтних робіт на загальну суму 26000,0 грн, в т.ч. поточний ремонт щебеневої (гравійованої) основи дороги по вул. Миру в с. Білолісся Татарбунарського району Одеської області» на суму 10000,0 грн, поточний ремонт системи каналізації дитячого садку «Сонечко» с. Білолісся на суму 11000,0 грн., поточний ремонт водопровідної мережі від артезіанської свердловини № 1004/1950 за адресою вул. Миру до ДНЗ «Сонечко» в с. Білолісся на суму 5000,0 гривень.
Вибірковою перевіркою непрямих витрат, застосованих норм актів ф. №КБ-2в на загальну суму 26000,0 грн встановлено, що в порушення ДБН Д. 1.1.-1-2000, встановлено завищення вартості виконаних робіт у сум 11162,0 гривень. Так, в акті ф. №КБ-2в за листопад 2010 року по об'єкту «Поточний ремонт системи каналізації дитячого садку «Сонечко» с. Білолісся Татарбунарського району Одеської області» на суму 11000,0 грн встановлено, що в порушення пункту 4.1.2 ДБН Д. 1.1-1-2000 невірно застосовано показник адміністративних витрат у розмірі 1,79 грн./люд.-год., тоді як виконані роботи з ремонту дитячого садка "Сонечко", тому необхідно враховувати показник у розмірі 1,23 грн./люд.-год. Також, по вищевказаному акту ф. №КБ-2в у порушення пункту 3.3.10.1 ДБН Д. 1.1-1-2000 безпідставно включені роботи з розбирання трубопроводів з чавунних каналізаційних труб Д 100 мм.
Ревізію встановлено, що на підставі укладеного договору підряду Білоліською сільрадою, в особі Білоліського сільського голови ОСОБА_1 та КП «Джерело Білолісся», в особі директора ОСОБА_14, від 18.08.2010 № 6 були виконані роботи по об'єкту «Поточний ремонт водопровідної мережі від артезіанської свердловини № 1004/1950 за адресою вул. Миру до ДНЗ «Сонечко» в с. Білолісся Татарбунарського району Одеської області» (КТКВК 070101, КЕКВ 1134, загальний фонд) на суму 5000,0 гривень. Ціна -динамічна. При цьому, в порушення п. 8 ст. 7, ст. 23, ст. 119 Бюджетного кодексу України від 21.06.2001 року № 2542-ІІІ, пунктів 5, 21 Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від28.02.2002 р. № 228, Тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 27.12.2001 року N 604 «Про бюджетну класифікацію» вартість робіт з поточного ремонту водопровідної мережі від артезіанської свердловини № 1004/1950 за адресою вул. Миру до ДНЗ «Сонечко» в с. Білолісся Татарбунарського району Одеської області оплачена за рахунок асигнувань, виділених із загального фонду Білоліського сільського бюджету на видатки з утримання дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Сонечко» за КТКВК 070101, тобто проведені видатки не за цільовим призначенням на загальну суму 5000, 00 гривень. Операція з перерахування коштів в сумі 5000,0 грн відображена в меморіальному ордері № 2а за вересень 2010 року за дебетом субрахунку 675 і кредитом субрахунку 321 (КТКВК 070101 КЕКВ 1134). Погашення дебіторської заборгованості відображено в меморіальному ордері № 6 за дебетом субрахунку 802 і кредитом субрахунку 675.
Перевіряючими були відібранні пояснення колишнього директора КП «Джерело Білолісся» ОСОБА_14, згідно яких останній вказав, що були зроблені роботи частково щодо розкопування мережі вручну біля ДНЗ «Сонечко» приблизно за 10 метрів, а також по вулиці Івана Чорнобая розкопували трійники і стики. Акти форми № 3, №2 не підписував.
При цьому, в ході зустрічної звірки в КП «Джерело Білолісся» було встановлено, що в переважній більшості роботи є прихованими (трубопровід знаходиться в землі), тому здійснити обміри фактичних обсягів виконаних робіт немає можливості. Матеріальні цінності на ремонт цього об'єкта у вересні 2010 року в обліку підрядника не списувались. Отримані КП «Джерело Білолісся» 24.09.2010 року кошти в сумі 5000,0 грн використані для часткової оплати за спожиту електроенергію 27.09.2010 в сумі 4830,0 грн та 27.09.2010 внески до Фонду соціального страхування на випадок безробіття в сумі 710,0 гривень.
Вказане свідчить про те, що в порушення ч.1 ст. З Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», пункту 3.1.10.11 ДБН Д.1.1.-2000 колишнім сільським головою ОСОБА_1 було підписано акт прийняття виконаних робіт ф. № КБ-2в за вересень 2010 року при відсутності фактично виконаних робіт та на підставі якого було перераховано сільрадою кошти КП «Джерело Білолісся», внаслідок чого надана недостовірна звітність ф. № 2 м за 2010 рік про фактичні видатки за КТКВК 070101 КЕКВ 1134 на 5000,0 гривень.
Також, Білоліською сільрадою, в особі Білоліського сільського голови ОСОБА_1 та КП «Джерело Білолісся», в особі начальника підприємства ОСОБА_14, було укладено договір № 1 підряду від 01.06.2010 на виконання робіт по об'єкту «Поточний ремонт щебеневої основи дороги по вул. Миру в с. Білолісся Татарбунарського району Одеської області» на суму 10000,0 гривень.
Відповідно до довідки про вартість виконаних будівельних робіт форми № КБ-3 та акту приймання виконаних будівельних робіт від 18.06.2010 № 3 форми № КБ-2в за червень 2010 року КП «Джерело Білолісся» виконало ремонтні роботи на загальну суму 10000,00 грн (з ПДВ). Приймання робіт з боку замовника, згідно з актом виконаних робіт ф. № КБ-2в, здійснено сільським головою ОСОБА_1 18 червня 2010 року. Оплата за виконані роботи проведена 25.06.2010 за платіжним дорученням від 25.06.2010 № 185 сільрадою в сумі 10000,0 грн (КТКВК 170703, КЕКВ 1134).
При цьому перевіряючими була здійснена зустрічна звірка в підрядній організації КП «Джерело Білолісся» обсягів та вартості виконаних робіт встановлено, що згідно з актом № 3 від 18.06.2010 року приймання виконаних підрядних робіт за червень 2010 року ф. № КБ-2в виконано робіт з ремонту дороги протяжністю 285,93 метра на суму 10000, 00 грн у складі прямих затрат відображена тільки заробітна плата в сумі 4168,0 гривень.
Проведеним в ході ревізії обстеженням комісією в складі сільського голови ОСОБА_10, головного бухгалтера ОСОБА_6, спеціаліста- землевпорядника ОСОБА_15, секретаря ОСОБА_30. в присутності завідувача сектору інспектування в Татарбунарському районі Білгород- Дністровської ОДФІ ОСОБА_13 встановлено, що по вулиці Миру на дорозі відсутня щебенева основа, слідів поточного ремонту основи дороги по вул. Миру в с. Білолісся відсутнє. Виявлено, що основа дороги по вул. Миру із жорстви. В більшості випадків на дорозі вибоїни, в деяких місяцях відсутнє тверде покриття.
Отже, перевіряючи дійшли висновку, що виконання робіт з поточного ремонту щебеневої основи дороги по вул. Миру обсягом 285,93 м та вартістю 10000,0 не проведено.
Згідно акту ревізії, в період, що перевірявся було встановлено, що на підставі договору з сільрадою від 28.10.2010 року № 37 СПД ОСОБА_16 проведено капітальний ремонт опалювальної системи дитячого садку «Сонечко» в с. Білолісся Татарбунарського району Одеської області (Акт №КБ-2в за жовтень 2010 року) на загальну суму 32299,92 гривень.
Перевіркою (вибірково непрямих витрат, застосованих норм) акту ф. КБ-2в за жовтень (всього на суму 32 299,92 грн) 2010 року встановлено порушення ДБН Д. 1.1.-1-2000, які призвели до завищення вартості виконаних робіт на 620,0 гривень.
Так, по вищевказаному акту ф. №КБ-2в у порушення пункту 3.3.10.1 ДБН Д. 1.1-1-2000 безпідставно включені роботи з гідравлічного випробування трубопроводів, системи опалення гарячого водопостачання та опалення, діаметром до 50 мм та 100 мм, акти на виконання гідравлічного випробування трубопроводів не складалися.
Також перевіркою встановлено, що на підставі договорів, укладених між Білоліською сільрадою та філією Татарбунарський райатодор ДП «Одеський облавтодор» сільраді були надані послуги автонавантажувача, на суму 3 570,0 грн, які оплачені у повному обсязі. Так, вибірковою ревізією непрямих витрат за актами ф. №КБ-2в на суму 3570,00 грн встановлено, що в порушення ДБН Д. 1.1.-1-2000 було завищено вартість виконаних робіт на загальну суму 557,0 гривень, а саме: в порушення вимог розділу 4 ДБН Д. 1.1-1-2000, розрахунок загальновиробничих витрат (І та III блок) проведено без урахування перехідних коефіцієнтів, наведених ДБН Д. 1.1-1-2000; по акту ф. №КБ-2в за жовтень (2 508,0 грн) 2010 року в порушення пунктів 3.1.18.2, 3.2.12, 3.2.12.1 ДБН Д. 1.1-1-2000, безпідставно враховано показники кошторисного прибутку у розмірі 3,71 грн./люд.-год., тоді необхідно було враховувати показник кошторисного прибутку у розмірі 2,71 грн/люд-г, згідно Додатку 12 п. 15 ДБН Д. 1.1-1-2000.
Ревізією розрахунків з відшкодування сільраді витрат орендарями (користувачами) приміщень за спожиті ними комунальні послуги встановлено, що в порушення п. 21 Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від № 228, протягом 2010-2012 рр. та січня- листопада 2013 року користувачами приміщень будівлі сільради: КП «Джерело Білолісся», Татарбунарським РВ ГУМВС України в Одеській області не проводилось відшкодування сільраді понесених витрат за спожиті ними комунальні послуги (електроенергію, опалення) та витрати на охорону, телекомунікаційні послуги. Витрати на їх оплату здійснені за рахунок асигнувань, виділених за КТКВК 010116 «Органи місцевого самоврядування» по загальному фонду. Рахунки сільрадою їм не виставлялись. Договори на відшкодування цих послуг відсутні. Дебіторська заборгованість в бухобліку сільради з відшкодування цих послуг відсутня. Здійсненим розрахунком встановлено, що внаслідок невідшкодування сільраді вищевказаних витрат сільському бюджетові нанесено матеріальної шкоди (збитків) у сумі 25596, грн.
Також ревізією було встановлено, що в жовтні 2010 року відповідно до записів в меморіальному ордері № 13 відповідно до акта списання, було здійснено списання із підзвіту директора будинку культури ОСОБА_17 9 штук шиферу в зв'язку з пошкодженням при зберіганні на суму 414,0 грн, що є порушенням статей 130, 131 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971, статті ч. 3 ст. 22 Цивільного Кодексу України від 16.01.2003 року. Внаслідок чого нанесено матеріальної шкоди (збитків) сільському бюджету на суму 414,0 гривень.
Ревізією правильності нарахування індексації доходів працівникам виконавчого комітету сільради, працівникам Білоліського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Сонечко», Будинку культури, сільської лікарської амбулаторії за 2010-2012 роки та січень-листопад 2013 року було встановлено, що в порушення вимог ст. 4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-ХІІ, пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 внаслідок невірного визначення базового місяця для нарахування індексації заробітної плати (у зв'язку із підвищенням постійних видів заробітку: посадового окладу, педагогічного навантаження, встановлення та збільшення надбавки за вислугу років, доплати за ранг тощо), механічних помилок при визначенні фіксованого розміру індексації, порушення порядку нарахування індексації, не відображення в обліку переплати індексації, яка на момент ревізії не була отримана, в зв'язку з чим за вищевказаний період працівникам зайво виплачено індексації в загальній сумі 25766,57 грн на яку проведено нарахувань та перерахувань єдиного соціального внеску в сумі 9482,10 грн, недоплати індексації в сумі 6200,27 грн (художньому керівнику Будинку культури ОСОБА_18.).
На даний час вжитими заходами відшкодовані порушення у загальній сумі 13608,24 гривень (відшкодовано переплату індексації заробітної плати працівникам установ сільради), при цьому невідшкодованою сумою залишається 12158,33 гривень.
Ревізією правильності встановлення посадових окладів працівникам Білоліського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Сонечко» Татарбунарського району Одеської області встановлено, що в порушення п. 2 наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» кухарю закладу ОСОБА_19 (працює на 0,5 ставки), яка не має документа про освіту та кваліфікації кухаря 3 розряду, було встановлено оклад за 3 тарифним розрядом, замість 2 тарифного розряду. Внаслідок допущеного порушення зайво виплачено заробітної плати кухарю ОСОБА_19 в сумі 145,0 грн на яку проведено відрахувань єдиного соціального внеску в сумі 52,64 гривень. Виявлене порушення нанесено збитків сільському бюджету в сумі 197,64 гривень.
Ревізією правильності тарифікації інших педагогічних працівників Білоліського ДНЗ (ясла-садок) «Сонечко» встановлено, що в 2012 році згідно із затвердженими тарифікаційними списками шести вихователям закладу, а саме: ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25 було встановлено педагогічне навантаження в обсязі 32,4 недільних години. Згідно з наданими графіками роботи вихователів встановлено, що педагогічною роботою з дітьми вихователі були завантажені в обсязі 31,5 недільних годин, а решта 0,9 недільних годин, згідно з поясненням завідуючої закладом ОСОБА_26, вихователі зайняті були методичною роботою. Час для передачі зміни вихователями (20 хвилин кожного дня) графіками передбачено не було та фактично не відпрацьовувався з дітьми, що підтверджено записами в журналах планування та режимом роботи закладу. Вказане є порушенням ст. 1 Закону України «Про оплату праці» та Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 №102 та призвело до безпідставної виплати заробітної плати вихователям в загальній сумі 3402,61 грн на яку проведено відрахувань єдиного соціального внеску в сумі 1235,15 гривень. Як наслідок сільському бюджету нанесено збитків в сумі 4637,73 гривень.
Також, ревізією виконання педагогічного навантаження, встановленого педагогічним працівникам Білоліського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Сонечко» при тарифікації на 2010-2012 роки та січень-листопад 2013 року встановлено, що в порушення статті 97 Кодексу законів про працю України, п. 64 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівникам освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102 протягом 2012 року та січня-листопада 2013 року музичним керівником ОСОБА_7 не виконано встановлене педагогічне навантаження в обсязі 1,08 недільної години у зв'язку із співпаданням по понеділкам та середам часу проведення занять з дітьми та приймання їжі (сніданок 5 хвилин - початок заняття 9,30, тоді як закінчення сніданку о 9,35; індивідуальна робота з дітьми в понеділок та середу починається з 16,30 до 17.00, в той же час згідно з режимом дня діти вечеряють з 16.20 до 17.00, тобто не відпрацьовано робочий час по 0,5 години), внаслідок чого ОСОБА_7 зайво виплачено за невідпрацьований час 1676,21 грн на яку проведено нарахувань та перераховано єдиного соціально внеску в сумі 608,46 гривень.
Також було встановлено, що в порушення статті 97 Кодексу Законів про працю України, пп. 2 п. 4 наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» без наявності наказів керівника закладу або розпорядження сільського голови завідуючій господарством закладу ОСОБА_27, протягом 2012 року та січні-листопаді 2013 року проводилось нарахування надбавки в розмірі 20% посадового окладу, внаслідок чого їй безпідставно виплачено зарплати в загальній сумі 2578,15 грн на яку проведено нарахувань єдиного соціального внеску в сумі 935,86 гривень. Аналогічно в порушення вищенаведених норм законодавства, без наявності наказів керівника закладу або розпорядження сільського голови протягом 2012 року та січень-листопад 2013 роках проводилось нарахування та виплата надбавки бухгалтеру Білолійського ДНЗ (ясла-садок) «Сонечко» ОСОБА_28 в розмірі 20% посадового окладу за напруженість в роботі, замість встановленого розміру 10% згідно з розпорядженням від 01.03.2009 року № 14, внаслідок чого останній безпідставно виплачено зарплати в загальній сумі 2921,0 грн на яку проведено нарахувань єдиного соціального внеску в сумі 1060,32 гривень.
Крім того, в порушення статті 108 Кодексу Законів про працю України, роз'яснення від 27.12.1972 № 12/35 «Про порядок визначення часових тарифних ставок працівникам, праця яких оплачується за денними і місячними ставками (окладами), для визначення додаткової оплати праці за роботу в нічний час», затвердженого Постановою Державного комітету Ради міністрів СРСР з питань праці і заробітної плати, Секретаріату ВЦСПС від 27.12.1972 № 383/35 при нарахуванні доплати за роботу в нічний час невірно визначалась годинна тарифна ставка. При перерахунку цієї доплати сторожам ДНЗ «Сонечко» встановлено, що окремим працівникам не доплачено цієї доплати за період з січня 2011 року по листопад 2013 року в сумі 1677,58 грн, а також переплачено доплати в сумів 2667,80 грн на яку проведено відрахувань єдиного соціального внеску в сумі 968,41 гривень.
Ревізією правильності виплати грошової винагороди (премії) завідуючій Білоліським ДНЗ (ясла-садок) «Сонечко» ОСОБА_26 встановлено, що в порушення пп. 5 п. 4 Наказу Міністерства освіти України від 26.05.2005 № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» в грудні 2011 року без наявності рішення вищестоящої організації, а саме відділу освіти Татарбунарської райдержадміністрації, безпідставно виплачено премії ОСОБА_26 в сумі 1351,0 грн на яку проведено нарахувань єдиного соціального внеску в сумі 490,41 гривень.
При цьому позивач зазначає, що на даний час вжитими заходами відшкодовані порушення у загальній сумі 13273,73 гривень та невідшкодованою сумою залишається 1468,04 гривень.
Ревізією проведення виплат заробітної плати в період проходження медичними працівниками курсів підвищення кваліфікації за період з 01.01.2010 року по 31.12.2010 в двох випадках встановлено, що в порушення пунктів 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28.06.1997 № 695 «Про гарантії і компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва» за період перебування у відрядженні на курсах підвищення кваліфікації з відривом від виробництва медсестрам Білоліської сільської лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини ОСОБА_8 та ОСОБА_9 здійснено збереження заробітної плати також і за посадами за сумісництвом, зокрема за посадами фельдшера та сторожа проходили курси підвищення кваліфікації зі спеціальності «Сімейні медсестри» за період з 03.09.2010 по 27.11.2010, у зв'язку з чим їм безпідставно нарахована заробітна плата за роботою за сумісництвом за період перебування їх на курсах підвищення кваліфікації в загальній сумі 2037,34 грн на яку проведено нарахувань та перерахувань єдиного соціального внеску в сумі 739,35 гривень.
У зв'язку з виявленим порушенням, сільському бюджету було завдано матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 2776,89 гривень, вжитими заходами відшкодовані порушення у загальній сумі 90,0 гривень та невідшкодованою сумою залишається 1947,34 гривень.
У зв'язку з виявленими порушеннями, Білгород-Дністровською об'єднаною державною фінансовою інспекцією направлено на адресу відповідача вимогу про усунення порушень законодавства, виявлених ревізією, від 15.04.2014 року №840-16/1009 та визначено строк вжиття заходів та виконання вимоги в термін до 16.07.2014 року, зокрема, для вжиття заходів з усунення порушень, описаних вище (пункти п. 5, п. 6, п. 9, п. 10, п. 16, п. 17, п. 20, п. 24, п. 25 Вимоги), при цьому п. 1,2, 3, 4, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 18, 19, 21, 22, 23, 26, 27 Вимоги були виконані відповідачем у добровільному порядку.
Суд вважає, що позовні вимоги ДФІ обґрунтовані з огляду на наступне.
Відповідно до п.1 та п.7 ст.10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" органу державного фінансового контролю надається право перевіряти в ході державного фінансового контролю грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, документи щодо проведення процедур державних закупівель, проводити перевірки фактичної наявності цінностей (коштів, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо); пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.
Згідно з ч.1 ст.2 цього ж Закону головними завданнями органу державного фінансового контролю є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до витрат включених до актів приймання будівельних робіт ф №КБ-2в підрядною організацією КП «Джерело Білолісся» невиконані роботи на об'єкті: «Поточний ремонт щебеневої основи дороги по вулиці Миру в с. Білолісся Татарбунарського району Одеської області», що є порушенням ч. 1 ст. 3, ч. 3 ст. 8, ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», п. 3.1.10.1 Правил визначення вартості будівництва ДБН Д. 1-1-1-2000, затверджених наказом Держбуду України від 27.08.2000 № 174, внаслідок чого зайво отримано із бюджету коштів в сумі 10 000,0 грн. Крім того, в порушення п. 4.1.2 Правил визначення вартості будівництва ДБН Д. 1-1-1-2000, затверджених наказом Держбуду України від 27.08.2000 № 174, по об'єкту «Поточний ремонт системи каналізації дитячого садку «Сонечко» с. Білолісся Татарбунарського району Одеської області» вбачається неправильне застосування показників адміністративних витрат та безпідставно включені роботи з розбирання трубопроводів з чавунних каналізаційних труб, внаслідок чого завищена вартість робіт на суму 11162,0 грн.
Так, в акті ф. №КБ-2в за листопад 2010 року по об'єкту «Поточний ремонт системи каналізації дитячого садку «Сонечко» с. Білолісся Татарбунарського району Одеської області» на суму 11000,0 грн встановлено, що в порушення пункту 4.1.2 ДБН Д. 1.1-1-2000 невірно застосовано показник адміністративних витрат у розмірі 1,79 грн./люд.-год., тоді як виконані роботи з ремонту дитячого садка "Сонечко", тому необхідно враховувати показник у розмірі 1,23 грн./люд.-год. Також, по вищевказаному акту ф. №КБ-2в у порушення пункту 3.3.10.1 ДБН Д. 1.1-1-2000 безпідставно включені роботи з розбирання трубопроводів з чавунних каналізаційних труб Д 100 мм.
Згідно з поясненням колишнього директора КП «Джерело Білолісся» ОСОБА_14 були зроблені роботи частково щодо розкопування мережі вручну біля ДНЗ «Сонечко» приблизно за 10 метрів, а також по вулиці Івана Чорнобая розкопували трійники і стики.
Згідно пояснень сільського голови ОСОБА_10, що після його обрання на посаду було виявлено, що будівництво водопровідної мережі від ДНЗ «Сонечко» до артезіанської свердловини по вул. Миру не були виконані: в наявності була тільки траншея від кутового будинку по вул. Гагаріна до кутового будинку по вул. І. Чорнобая. В червні 2011 року ним було залучено на безоплатній основі трактор ЮМЗ-80 і трактор роторний ЮМЗ-80, дизпаливо було надано КП «Джерело Білолісся», а частково за спонсорами. Ними була проведена робота риття траншеї від артезіанської свердловини по вул. Миру до кутового будинку по вул. І. Чорнобая, та від кутового будинку по вул. Гагаріна до ДНЗ «Сонечко». Пізніше траншея була укладена поліетиленовою трубою діаметром 2 дюйма і зарита та здійснено підключення до водопостачання дитсадка.
Згідно пояснень бухгалтера ДНЗ «Сонечко» ОСОБА_29, завгоспа закладу ОСОБА_27, колишньої завідувачки закладом ОСОБА_23 чавунні каналізаційні труби не розбиралися та лишилися у ґрунті, каналізація була зроблена в іншому місці, трубопровід зроблено з поліетиленової труби, тому чавунні труби не були демонтовані та залишились на попередньому місці.
Також, між відповідачем та КП «Джерело Білолісся» було укладено договір № 1 підряду від 01.06.2010 на виконання робіт по об'єкту «Поточний ремонт щебеневої основи дороги по вул. Миру в с. Білолісся Татарбунарського району Одеської області» на суму 10000,0 гривень. Відповідно до довідки про вартість виконаних будівельних робіт форми № КБ-3 та акту приймання виконаних будівельних робіт від 18.06.2010 № З форми № КБ-2в за червень 2010 року КП «Джерело Білолісся» виконало ремонтні роботи на загальну суму 10000,00 грн (з ПДВ). Приймання робіт з боку замовника, згідно з актом виконаних робіт ф. № КБ-2в, здійснено сільським головою ОСОБА_1 18 червня 2010 року. Оплата за виконані роботи проведена 25.06.2010 за платіжним дорученням від 25.06.2010 № 185 сільрадою в сумі 10000,0 грн (КТКВК 170703, КЕКВ 1134). Заборгованість за виконані роботи з поточного ремонту щебеневої основи дороги по вул. Миру в с. Білолісся станом на 01.07.2010 відсутня.
При цьому, Проведеним в ході ревізії обстеженням комісією в складі сільського голови ОСОБА_10, головного бухгалтера ОСОБА_6, спеціаліста- землевпорядника ОСОБА_15, секретаря ОСОБА_30. в присутності завідувача сектору інспектування а Татарбунарському районі Білгород- Дністровської ОДФІ ОСОБА_13 встановлено, що по вулиці Миру на дорозі відсутня щебенева основа, слідів поточного ремонту основи дороги по вул. Миру в с. Білолісся не видно. Виявлено, що основа дороги по вул. Миру із жорстви. В більшості випадків на дорозі вибоїни, в деяких місяцях відсутнє тверде покриття.
Отже виконання робіт з поточного ремонту щебеневої основи дороги по вул. Миру обсягом 285,93 м та вартістю 10000,0 не проведено.
Вказані обставини підтверджуються також розпорядженням від 02.11.2010 № 75 «Про проведення ремонту вулиці» згідно з яким, в зв'язку з тим, що в червні місяці 2010 року згідно з угодою між сільською радою та КП «Джерело Білолісся» повинен був проводитись ремонт дороги по вулиці Миру, на що з рахунку сільської ради КП «Джерело Білолісся» було перераховано 10 (десять) тисяч гривень, а роботи так і не проводились, у зв'язку з чим було доручено провести ремонт вулиці Миру в термін до 01.12.2010».
Вищевказане свідчить про порушення ч. 1 ст. 3, ч. 3 ст. 8, ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» в порушення п. 1.3.1, 3.1.10.1 «Правил визначення вартості будівництва» ДБН Д. 1-1-1-2000, затверджених наказом Держбуду України від 27.08.2000 №174 невиконання робіт завдано матеріальної шкоди (збитків) сільському бюджету на суму 10000,0 гривень.
З урахуванням викладеного суд погоджується з висновками ревізорів про неправильне застосування показників адміністративних витрат та безпідставного включення робіт з розбирання трубопроводів з чавунних каналізаційних труб, внаслідок чого завищена вартість робіт на суму 11162,0 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, на підставі договору від 28.10.2010 року № 37 укладеного між відповідачем та СПД ОСОБА_2. проведено капітальний ремонт опалювальної системи дитячого садку «Сонечко» в с. Білолісся Татарбунарського району Одеської області (Акт №КБ-2в за жовтень 2010 року) на загальну суму 32299,92 гривень.
В порушення ч. 1 ст. 3, ч. 3 ст. 8, ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», п. 3.1.10.1 Правил визначення вартості будівництва ДБН Д. 1-1-1-2000, затверджених наказом Держбуду України від 27.08.2000 № 174, підрядником СПД «ОСОБА_2.» при виконанні робіт на об'єкті: «Поточний ремонт опалювальної системи дитячого садку «Сонечко» в с. Білолісся Татарбунарського району Одеської області» (акт приймання виконаних будівельних робіт ф. № КБ-2в за жовтень 2010 року) безпідставно включені роботи з гідравлічного випробування трубопроводів, системи опалення, внаслідок чого завищена вартість робіт та нанесено сільському бюджетові матеріальної шкоди (збитків) у сумі 620,0 грн.
Відповідно до розрахунку завищення вартості робіт та актів виконаних робіт, на підставі договорів, укладених між Білоліською сільрадою та філією Татарбунарський райатодор ДП «Одеський облавтодор», відповідачу останнім були надані послуги автонавантажувача, на суму 3 570,0 грн. Відповідно до актів ф. №КБ-2в за жовтень (1 062,0 грн; 2 508,0 грн) 2010 року встановлено, що в порушення вимог розділу 4 ДБН Д. 1.1-1-2000, розрахунок загальновиробничих витрат (І та III блок) проведено без урахування перехідних коефіцієнтів, наведених ДБН Д. 1.1-1-2000. Крім того, по акту ф. №КБ-2в за жовтень (2 508,0 грн) 2010 року в порушення пунктів 3.1.18.2, 3.2.12, 3.2.12.1 ДБН Д. 1.1-1-2000, безпідставно враховано показники кошторисного прибутку у розмірі 3,71 грн./люд.-год., тоді як необхідно враховувати показник кошторисного прибутку у розмірі 2,71 грн/люд-г, згідно Додатку 12 п. 15 ДБН Д. 1.1-1-2000.
Згідно інформації про використання приміщень в будівлі Білоліської сільської ради за 2010-2012 роки 11 місяців 2013 року, користувачами приміщень будівлі Білоліської сільської ради були КП «Джерело Білолісся», Татарбунарським РВ ГУМВС України в Одеській області. Витрати на оплату комунальних послуг (електроенергію, опалення) та витрати на охорону, телекомунікаційні послуги здійснювалися за рахунок асигнувань, виділених за КТКВК 010116 «Органи місцевого самоврядування» по загальному фонду. Рахунки відповідачем користувачам приміщень не виставлялись. Згідно розрахунку внаслідок невідшкодування Білолійській сільській раді вищевказаних витрат сільському бюджетові нанесено матеріальної шкоди (збитків) у сумі 25596, грн.
Відповідно до записів в меморіальному ордері № 13 та відповідно до акта списання, в жовтні 2010 року здійснено списання із підзвіту директора будинку культури ОСОБА_17 9 штук шиферу в зв'язку з пошкодженням при зберіганні на суму 414,0 грн, що є порушенням статей 130, 131 Кодексу законів про працю України та статті ч. 3 ст. 22 Цивільного Кодексу України. Внаслідок чого нанесено матеріальної шкоди (збитків) сільському бюджету на суму 414,0 гривень.
Суд також погоджується з п. 17, 20, 24, 25 вимоги, оскільки, як вбачається з акту ревізії, згідно індексації доходів (зарплати) працівникам встановлено, що в порушення вимог ст. 4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078, зайво виплачено індексації працівникам установ сільради в загальній сумі 25766,57 грн, крім того, встановлена недоплата індексації зарплати в загальній сумі 41914,25 грн, з якої художньому керівникові Будинку культури ОСОБА_18 - 6200,0 грн та працівникам ДНЗ «Сонечко» в сумі в сумі 35714,25 грн.
В порушення ст. 108 КЗпП, пп. 2 п. 4, пп. 5 п. 4 наказу Міністерства освіти України від 26.05.2005 № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ», підпункту "є" пункту 64 підрозділу А розділу VI Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102 внаслідок невірного встановлення посадового окладу кухарю, безпідставної виплати зарплати вихователям ДНЗ «Сонечко» за 0,9 методичних годин на тиждень, надбавок та доплат завгоспу, бухгалтеру закладу, премії завідувачці закладу, неправильного визначення годинної ставки для виплати доплати сторожам за роботу в нічний час, безпідставно виплачено зарплати працівникам закладу в загальній сумі 14741,77 грн.
В порушення пунктів 1 і 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28.06.1997 № 695 «Про гарантії і компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва» у жовтні 2010 року за період перебування у відрядженні на курсах підвищення кваліфікації з відривом від виробництва необгрунтовано нарахована заробітна плата за роботою за сумісництвом медсестрам Білоліської сільської лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини в загальній сумі 2037,34 грн, в т.ч. ОСОБА_8 1002,47 грн та ОСОБА_9 1034,87 грн., вказані працівники переведені до Татарбунарського центру надання невідкладної медичної допомоги.
У зв'язку із необгрунтованою виплатою зарплати проведено перерахувань єдиного соціального внеску на зарплату в сумі 23727,64 грн.
При цьому, відповідач заперечень на акт ревізії та на адміністративний позов не надав, жодних доказів в спростування обставин, викладених в акті ревізії, також до суду надано не було. Натомість представником позивача надані всі необхідні докази в обґрунтування виявлених під час ревізії порушень в додатках до позовної заяви.
Відповідно до ст.10 Закону України "Про основні засади здійснення Державного фінансового контролю України" органу державного фінансового контролю надається право, зокрема перевіряти в ході державного фінансового контролю грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, документи щодо проведення процедур державних закупівель, проводити перевірки фактичної наявності цінностей (коштів, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо); пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства; звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Відповідно до п. 46 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 р. № 550, встановлено, що якщо вжитими в період ревізії заходами не забезпечено повне усунення виявлених порушень, органом служби у строк не пізніше ніж 10 робочих днів після реєстрації акта ревізії, а у разі надходження заперечень (зауважень) до нього - не пізніше ніж 3 робочих дні після надіслання висновків на такі заперечення (зауваження) надсилається об'єкту контролю письмова вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства із зазначенням строку зворотного інформування.
Про усунення виявлених ревізією фактів порушення законодавства цей об'єкт контролю у строк, визначений вимогою про їх усунення, повинен інформувати відповідний контролюючий орган з поданням завірених копій первинних, розпорядчих та інших документів, що підтверджують усунення порушень (п.46 Порядку №550).
Білгород-Дністровською об'єднаною державною фінансовою інспекцією надіслано відповідачу обов'язкову для виконання вимогу про усунення порушень законодавства, виявлених ревізією, від 15.04.2014р. №840-16/1009, та у зв'язку з невиконанням частини вимог підконтрольною установою на законних підставах подано позов.
Пункти п. 5, п. 6, п. 9, п. 10, п. 16, п. 17, п. 20, п. 24, п. 25 Вимоги Білгород-Дністровської об'єднаної державної фінансової інспекції від 15.04.2014р. є чинними, відповідач не забезпечив їх виконання, не відзвітував про причини невиконня, та не оскаржив вимогу в судовому порядку, отже вона підлягає виконанню за рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Позивач по справі довів обставини, на яких ґрунтуються його позовні вимоги. Натомість, відповідачем, не спростована законність та обґрунтованість п. 5, п. 6, п. 9, п. 10, п. 16, п. 17, п. 20, п. 24, п. 25 Вимоги Білгород-Дністровської об'єднаної державної фінансової інспекції від 15.04.2014р. №840-16/1009.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що позивач на законних підставах вимагає виконання п. 5, п. 6, п. 9, п. 10, п. 16, п. 17, п. 20, п. 24, п. 25 Вимоги від 15.04.2014р. від підконтрольної установи, з огляду на що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ч.6 ст.128, ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Одеській області до Білоліської сільської ради про зобов'язання вчинити певні дії задовольнити повністю.
Зобов'язати Білоліську сільську раду виконати пункт 5 вимоги №840- 16/1009 від 15.04.2014 року, а саме:
- відобразити в бухгалтерському обліку дебіторську заборгованість в сумі 11162, 0 гривень за КП "Джерело Білолісся" та вжити заходів щодо відшкодування КП "Джерело Білолісся" зайвих виплат шляхом повернення коштів або виконання відповідного обсягу робіт чи надання послуг;
- в іншому випадку відшкодувати збитки за рахунок колишнього сільського голови ОСОБА_1, яка була відповідальною за приймання виконаних робіт у сумі 11162,0 гривень.
Зобов'язати Білоліську сільську раду виконати пункт 6 вимоги №840-16/1009 від 15.04.2014 року, а саме:
- відобразити в бухгалтерському обліку дебіторську заборгованість в сумі 620,0 гривень за СПД "ОСОБА_2." та вжити заходів щодо відшкодування сільському бюджету коштів шляхом повернення їх на рахунок або виконання відповідного обсягу робіт чи надання послуг;
- в іншому випадку відшкодувати збитки за рахунок колишнього сільського голови ОСОБА_1, яка була відповідальною за приймання виконаних робіт у сумі 620,0 гривень.
Зобов'язати Білоліську сільську раду виконати пункт 9 вимоги №840- 16/1009 від 15.04.2014 року, а саме:
- відобразити в бухгалтерському обліку дебіторську заборгованість в сумі 557,0 гривень за філією Татарбунарський райавтодор ДП "Одеський облавтодор" та вжити заходів щодо відшкодування сільському бюджету коштів шляхом повернення їх на рахунок або виконання відповідного обсягу робіт чи надання послуг;
- в іншому випадку відшкодувати збитки за рахунок сільського голови ОСОБА_3, який прийняв виконані роботи у сумі 557,0 гривень.
Зобов'язати Білоліську сільську раду виконати пункт 10 вимоги №840- 16/1009 від 15.04.2014 року, а саме:
- вжити заходи щодо відшкодування вартості спожитих комунальних послуг та витрат, пов'язаних з експлуатацією та обслуговуванням будівлі в сумі 25596,73 гривень з орендаря та користувача приміщень сільради, в тому числі: з КП "Джерело Білолісся" - 19524,45 гривень і Татарбунарським РВ ГУМВС України в Одеській області - 6072,28 гривень.
Зобов'язати Білоліську сільську раду виконати в частині пункт 16 вимоги №840-16/1009 від 15.04.2014 року, а саме:
- вжити заходи щодо відшкодування матеріальної шкоди (збитків) від безпідставного списання шиферу колишнім директором Будинку культури ОСОБА_4 на суму 414,00 гривень.
Зобов'язати Білоліську сільську раду виконати в частині пункт 17 вимоги №840-16/1009 від 15.04.2014 року, а саме:
- вжити заходи щодо відшкодування переплати індексації доходів колишнім працівникам установ сільради в сумі 12158,33 гривень (список працівників в розрізі установ в Додатку 6.38 до Акту ревізії);
- в іншому випадку стягнути збитки із відповідальних за нарахування індексації головних бухгалтерів ОСОБА_5 та ОСОБА_6
Зобов'язати Білоліську сільську раду виконати в частині пункт 20 вимоги №840-16/1009 від 15.04.2014 року, а саме:
- вжити заходи щодо відшкодування переплати зарплати за невідпрацьований час музичним керівником Білоліського дошкільного навчального закладу "Сонечко" ОСОБА_7 в сумі 1468,04 гривень.
Зобов'язати Білоліську сільську раду виконати в частині пункт 24 вимоги №840-16/1009 від 15.04.2014 року, а саме:
- вжити заходи щодо відшкодування переплати зарплати звільненим працівникам Білоліської сільської лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини ОСОБА_8 та ОСОБА_9 в сумі 1947,34 гривень;
- в іншому випадку провести відшкодування збитків за рахунок сільського голови ОСОБА_1 та головного бухгалтера ОСОБА_5, якими затверджено та підписано штатні розписи.
Зобов'язати Білоліську сільську раду виконати в частині пункт 25 вимоги №840-16/1009 від 15.04.2014 року, а саме:
- вжити заходи щодо проведення перерахунку зайво сплаченого єдиного соціального внеску на не відшкодовані суми зарплати - 5652,97 гривень.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя М.М. Аракелян
Адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Одеській області до Білоліської сільської ради про зобов'язання вчинити певні дії задовольнити повністю.
Зобов'язати Білоліську сільську раду виконати пункт 5 вимоги №840- 16/1009 від 15.04.2014 року, а саме:
- відобразити в бухгалтерському обліку дебіторську заборгованість в сумі 11162, 0 гривень за КП "Джерело Білолісся" та вжити заходів щодо відшкодування КП "Джерело Білолісся" зайвих виплат шляхом повернення коштів або виконання відповідного обсягу робіт чи надання послуг;
- в іншому випадку відшкодувати збитки за рахунок колишнього сільського голови ОСОБА_1, яка була відповідальною за приймання виконаних робіт у сумі 11162,0 гривень.
Зобов'язати Білоліську сільську раду виконати пункт 6 вимоги №840-16/1009 від 15.04.2014 року, а саме:
- відобразити в бухгалтерському обліку дебіторську заборгованість в сумі 620,0 гривень за СПД "ОСОБА_2." та вжити заходів щодо відшкодування сільському бюджету коштів шляхом повернення їх на рахунок або виконання відповідного обсягу робіт чи надання послуг;
- в іншому випадку відшкодувати збитки за рахунок колишнього сільського голови ОСОБА_1, яка була відповідальною за приймання виконаних робіт у сумі 620,0 гривень.
Зобов'язати Білоліську сільську раду виконати пункт 9 вимоги №840- 16/1009 від 15.04.2014 року, а саме:
- відобразити в бухгалтерському обліку дебіторську заборгованість в сумі 557,0 гривень за філією Татарбунарський райавтодор ДП "Одеський облавтодор" та вжити заходів щодо відшкодування сільському бюджету коштів шляхом повернення їх на рахунок або виконання відповідного обсягу робіт чи надання послуг;
- в іншому випадку відшкодувати збитки за рахунок сільського голови ОСОБА_3, який прийняв виконані роботи у сумі 557,0 гривень.
Зобов'язати Білоліську сільську раду виконати пункт 10 вимоги №840- 16/1009 від 15.04.2014 року, а саме:
- вжити заходи щодо відшкодування вартості спожитих комунальних послуг та витрат, пов'язаних з експлуатацією та обслуговуванням будівлі в сумі 25596,73 гривень з орендаря та користувача приміщень сільради, в тому числі: з КП "Джерело Білолісся" - 19524,45 гривень і Татарбунарським РВ ГУМВС України в Одеській області - 6072,28 гривень.
Зобов'язати Білоліську сільську раду виконати в частині пункт 16 вимоги №840-16/1009 від 15.04.2014 року, а саме:
- вжити заходи щодо відшкодування матеріальної шкоди (збитків) від безпідставного списання шиферу колишнім директором Будинку культури ОСОБА_4 на суму 414,00 гривень.
Зобов'язати Білоліську сільську раду виконати в частині пункт 17 вимоги №840-16/1009 від 15.04.2014 року, а саме:
- вжити заходи щодо відшкодування переплати індексації доходів колишнім працівникам установ сільради в сумі 12158,33 гривень (список працівників в розрізі установ в Додатку 6.38 до Акту ревізії);
- в іншому випадку стягнути збитки із відповідальних за нарахування індексації головних бухгалтерів ОСОБА_5 та ОСОБА_6
Зобов'язати Білоліську сільську раду виконати в частині пункт 20 вимоги №840-16/1009 від 15.04.2014 року, а саме:
- вжити заходи щодо відшкодування переплати зарплати за невідпрацьований час музичним керівником Білоліського дошкільного навчального закладу "Сонечко" ОСОБА_7 в сумі 1468,04 гривень.
Зобов'язати Білоліську сільську раду виконати в частині пункт 24 вимоги №840-16/1009 від 15.04.2014 року, а саме:
- вжити заходи щодо відшкодування переплати зарплати звільненим працівникам Білоліської сільської лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини ОСОБА_8 та ОСОБА_9 в сумі 1947,34 гривень;
- в іншому випадку провести відшкодування збитків за рахунок сільського голови ОСОБА_1 та головного бухгалтера ОСОБА_5, якими затверджено та підписано штатні розписи.
Зобов'язати Білоліську сільську раду виконати в частині пункт 25 вимоги №840-16/1009 від 15.04.2014 року, а саме:
- вжити заходи щодо проведення перерахунку зайво сплаченого єдиного соціального внеску на не відшкодовані суми зарплати - 5652,97 гривень.