Постанова від 30.01.2015 по справі 826/17969/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

30 січня 2015 року № 826/17969/14

Окружний адміністративний суд міста Києва в складі головуючого судді Качура І.А., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «ВІТАМІНИ» до Київської міжрегіональної митниці Міндоходів про визнання протиправними та скасування картки відмови у митному оформленні товарів та рішення про визначення коду товару.

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Публічне акціонерне товариство «ВІТАМІНИ» (далі по тексту також - позивач) з позовом до Київської міжрегіональної митниці Міндоходів (надалі також - відповідач), в якому просило:

- визнати протиправними та скасувати картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України № 100260002/2014/00073 від 31.10.2014 року та рішення Відділу УМВКТ та ЗР ЗЕД Київської міжрегіональної митниці Міндоходів про визначення коду товару від 31.10.2014 року №КТ 100000003-0134-2014.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідачем неправомірно було змінено класифікацію ввезеного ПАТ «Вітаміни» товару - таблетки «Табекс» виробництва АТ «Софарма» (Болгарія), задекларованого позивачем у товарній позиції 3004 40 10 00 згідно з УКТЗЕД як лікарський засіб, на товарну позицію 2106 90 92 00, до якої згідно з УКТЗЕД віднесено харчові продукти.

Відповідач у судове засідання 27.01.2015р. явку повноважного представника не забезпечив, про причини неявки суд не повідомив. Разом з тим, в письмових запереченнях проти позову, поданих через канцелярію суду, покликався на те, що згідно висновку експерта від 10.06.2014р. № 142001003-0279, відповідно до ідентичного товару, УМВКТ та ЗР ЗЕД Київської міжрегіональної митниці 31.10.2014р. було винесено рішення № КТ-100000003-0134-2014 за яким встановлено, що заявлений до митного оформлення товар являється: - препарат "Табекс®" у вигляді таблеток вкритих оболонкою по 1,5 мг № 100, по 20 таблеток у блістері, по 5 блістерів у пачці, що застосовується для відвикання від паління, до складу якого входить: активна речовина - цитизин 1,5 мг, допоміжні речовини - лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, тальк, плівкове покриття - опадрай II 85F 26948 (частково гідролізований полівініловий спирт, титану діоксид (Е 171), макрогол 3350, оксид заліза жовтий (Е 172), оксид заліза червоний (Е 172), оксид заліза чорний (Е172)). Торгівельна марка: «SOРНАКМА». Виробник: АТ «СОФАРМА», Болгарія, та відповідає коду УКТ ЗЕД 2106909200, зі ставкою мита 8%. З огляду на викладене, відповідач вважав спірні рішення правомірними та просив у задоволенні позову відмовити.

Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає частковому задоволенню з огляду про наступне.

Матеріалами справи підтверджено, що Публічне акціонерне товариство «Вітаміни» (код ЄДРПОУ 00480968) зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 15 квітня 1994 року, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Встановлено, що 31.10.2014 року позивач звернувся до відповідача - Київської міжрегіональної митниці у зв'язку із імпортуванням та ввезенням на територію України товару (згідно МД 100260002/2014/172278 від 31.10.2014 року), а саме - медичного препарату «Табекс», який зареєстровано в України в якості лікарського засобу (реєстраційне посвідчення UА2537/01/01).

За результатами розгляду митної декларації позивача та доданих до неї документів, відповідачем відмовлено у митному оформленні товару за МД від 31.10.2014р. №100260002/2014/172287 на підставі картки відмови від 31.10.2014р. №100260002/2014/00073.

Позивач категорично не погоджуючись із правомірністю вищевказаних рішень, звернувся з позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Вирішуючи спір по суті суд виходить з наступного.

Відповідно до вимог статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Одночасно Конституцією встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Засади організації та здійснення митної справи в Україні, а також економічні, організаційні, правові, кадрові та соціальні аспекти діяльності митної служби визначені Митним кодексом України.

Згідно з п. 49 ст. 4 Митного кодексу України (надалі також - МК України) пропуск товарів і транспортних засобів через митний кордон України - це дозвіл митного органу на переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України з урахуванням заявленої мети такого переміщення після проведення митних процедур, пов'язаних відповідно до п. 19 тієї ж статті зі здійсненням митного контролю за переміщенням товарів і транспортних засобів через митний кордон України, митного оформлення цих товарів і транспортних засобів, а також із справлянням передбачених законом податків і зборів.

Відповідно до вимог ст. 419 МК України митні органи класифікують товари, тобто відносять товари до класифікаційних групувань, зазначених в УКТЗЕД.

Системний аналіз митного законодавства свідчить, що митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України. Митний контроль здійснюється виключно митними органами відповідно до цього Кодексу та інших законів України. Митний контроль передбачає виконання митними органами мінімуму митних формальностей, необхідних для забезпечення додержання законодавства України з питань державної митної справи.

Статтею 336 Митного кодексу України передбачено, що митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами митних органів шляхом: 1) перевірки документів та відомостей, які відповідно до статті 335 цього Кодексу надаються митним органам під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України; 2) митного огляду (огляду та переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення, огляду та переогляду ручної поклажі та багажу, особистого огляду громадян); 3) обліку товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України; 4) усного опитування громадян та посадових осіб підприємств; 5) огляду територій та приміщень складів тимчасового зберігання, митних складів, вільних митних зон, магазинів безмитної торгівлі та інших місць, де знаходяться товари, транспортні засоби комерційного призначення, що підлягають митному контролю, чи провадиться діяльність, контроль за якою відповідно до цього Кодексу та інших законів України покладено на митні органи; 6) перевірки обліку товарів, що переміщуються через митний кордон України та/або перебувають під митним контролем; 7) проведення документальних перевірок дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи, у тому числі своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів; 8) направлення запитів до інших державних органів, установ та організацій, уповноважених органів іноземних держав для встановлення автентичності документів, поданих митному органу.

Форми та обсяг контролю, достатнього для забезпечення додержання законодавства України з питань державної митної справи та міжнародних договорів України при митному оформленні, обираються на підставі результатів системи управління ризиками (ч.1 ст.320 Митного кодексу України).

Частиною 1 ст. 248 Митного кодексу України визначено, що митне оформлення розпочинається з моменту подання органу доходів і зборів декларантом або уповноваженою ним особою митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, а в разі електронного декларування - з моменту отримання органом доходів і зборів від декларанта або уповноваженої ним особи електронної митної декларації або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію.

Засвідчення органом доходів і зборів прийняття товарів, транспортних засобів комерційного призначення та документів на них до митного оформлення здійснюється шляхом проставляння відбитків відповідних митних забезпечень (у тому числі за допомогою інформаційних технологій), інших відміток на митній декларації або документі, який відповідно до законодавства її замінює, а також на товаросупровідних та товарно-транспортних документах у разі їх подання на паперовому носії (ч. 2 ст. 248 Митного кодексу України).

Відповідно до ч. 1 ст. 255 Митного кодексу України митне оформлення завершується протягом чотирьох робочих годин з моменту пред'явлення органу доходів і зборів товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що підлягають митному оформленню (якщо згідно з цим Кодексом товари, транспортні засоби комерційного призначення підлягають пред'явленню), подання митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та всіх необхідних документів і відомостей, передбачених статтями 257 і 335 цього Кодексу.

Однією з митних процедур є визначення коду товару, такі повноваження має відділ номенклатури та класифікації товарів Київської регіональної митниці.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України Порядку ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. № 428

Порядок роботи відділу митних платежів (далі - ВМП), підрозділу митного оформлення (далі - ПМО) та митного поста під час здійснення контролю правильності класифікації товарів, прийняття попередніх рішень про класифікацію товарів та рішень про визначення коду товару, здійснення митних процедур, пов'язаних з контролем правильності класифікації товарів при митному контролі та оформленні товарів, що переміщуються через митний кордон України (далі - товари), порядок взаємодії з іншими структурними підрозділами митного органу при вирішенні питань класифікації товарів, а також здійснення оформлення та реєстрації рішень, надання звітності та інші питання роботи ВМП, ПМО, митного поста у напрямі класифікації товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТЗЕД) регламентовані приписами Порядку роботи відділу митних платежів, підрозділу митного оформлення митного органу та митного поста при вирішенні питань класифікації товарів, що переміщуються через митний кордон України, затвердженого Наказом Міністерства

фінансів України 30.05.2012р. № 650.

Відповідно до Порядку роботи відділу митних платежів, підрозділу митного оформлення митного органу та митного поста при вирішенні питань класифікації товарів, що переміщуються через митний кордон України, посадові особи підрозділу митного оформлення чи митного поста, відділу митних платежів здійснюють контроль правильності класифікації товарів під час проведення митних формальностей при митному оформленні товарів. Обсяг контролю, достатнього для забезпечення додержання правил класифікації товарів при митному оформленні, визначається на основі результатів застосування системи управління ризиками.

Рішення приймається за результатами класифікації товарів згідно з УКТЗЕД у разі необхідності зміни задекларованого коду товару згідно з УКТЗЕД, у тому числі за результатами спрацювання автоматизованої системи аналізу та управління ризиками у складних випадках митних формальностей.

Згідно Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. № 450 митна декларація на паперовому носії вважається оформленою за наявностi на всiх її аркушах вiдбитка особистої номерної печатки посадової особи митного органу, яка завершила митне оформлення та є підтвердженням надання суб'єкту ЗЕД права на розміщення вантажу у митному режимі імпорту і свідчить про закінчення митного оформлення відповідно до приписів Митного кодексу України.

Як вбачається із матеріалів справи, 31.10.2014 року позивач подав відповідачу МД 100260002/2014/172278 від 31.10.2014 року щодо медичного препарату «Табекс», який зареєстровано в України в якості лікарського засобу (реєстраційне посвідчення UА2537/01/01).

Вказану декларацію було прийнято відповідачем та по ним перевірено правильність нарахування всіх платежів.

Таким чином, відповідач перевірив також код товару, зазначений у гр. 33 ВМД на відповідність опису товару у гр. 31 ВМД товаросупровідним документам, за результатами чого погодився з кодом визначеним декларантом. При цьому, у митного органу сумнівів щодо коду товару не виникало.

Аналізуючи вище наведені норми законодавства у сукупності із встановленими фактами та обставинами по справі, суд приходить до висновку, що відповідач, як митний орган, під час здійснення митного оформлення ВДМ та перебування товарів під митним контролем товарів провів усі митні процедури, необхідні для забезпечення додержання законодавства України з питань митної справи.

Відповідач мав можливість самостійно визначити інший код товару, ніж той, що зазначений у ВДМ, проте він цього не зробив.

Таким чином, якщо митні органи, приймаючи ВМД, віднесли товар до певного коду товарної номенклатури та пропустили товар на митну територію України (після сплати імпортером передбачених законом податків і зборів), то в подальшому вони не мали правових підстав для прийняття податкових повідомлень про донарахування податкових зобов'язань у зв'язку з виявленням помилки стосовно класифікації товару.

Відповідна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 23 січня 2012 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Караван-Фіш» до Полтавської митниці про скасування податкових повідомлень та зобов'язання вчинити дії.

Відповідно до ч.1 ст. 244-2 Кодексу адміністративного судочинства України, рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України, а згідно з ч. 2 цієї ж статті, невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом.

Що стосується правильності класифікації товару у товарній позиції 3004 40 10 00, то суд зазначає наступне.

Для цілей митного оформлення здійснюється класифікація товарів згідно з вимогами Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД), що є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого Законом України «Про Митний тариф України».

Згідно з преамбулою Закону України «Про Митний тариф України», митний тариф України митний тариф України є невід'ємною частиною цього Закону та містить перелік ставок загальнодержавного податку - ввізного мита на товари, що ввозяться на митну територію України і систематизовані згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД), складеною на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів.

Відповідно до Основних правил інтерпретації УКТЗЕД додатку до Закону України «Про Митний тариф України», класифікація товарів в УКТЗЕД здійснюється за такими правилами:

- назви розділів, груп і підгруп наводяться лише для зручності користування УКТЗЕД; для юридичних цілей класифікація товарів в УКТЗЕД здійснюється виходячи з назв товарних позицій і відповідних приміток до розділів чи груп і, якщо цими назвами не передбачено іншого, відповідно до таких правил;

- (a) будь-яке посилання в назві товарної позиції на будь-який виріб стосується також некомплектного чи незавершеного виробу за умови, що він має основну властивість комплектного чи завершеного виробу. Це правило стосується також комплектного чи завершеного виробу (або такого, що класифікується як комплектний чи завершений згідно з цим правилом), незібраного чи розібраного; (b) будь-яке посилання в назві товарної позиції на будь-який матеріал чи речовину стосується також сумішей або сполук цього матеріалу чи речовини з іншими матеріалами чи речовинами. Будь-яке посилання на товар з певного матеріалу чи речовини розглядається як посилання на товар, що повністю або частково складається з цього матеріалу чи речовини. Класифікація товару, що складається більше ніж з одного матеріалу чи речовини, здійснюється відповідно до вимог правила 3.

- у разі коли згідно з правилом 2 (b) або з будь-яких інших причин товар на перший погляд (prima facie) можна віднести до двох чи більше товарних позицій, його класифікація здійснюється таким чином: (a) перевага надається тій товарній позиції, в якій товар описується конкретніше порівняно з товарними позиціями, де дається більш загальний його опис. Проте в разі коли кожна з двох або більше товарних позицій стосується лише частини матеріалів чи речовин, що входять до складу суміші чи багатокомпонентного товару, або лише частини товарів, що надходять у продаж у наборі для роздрібної торгівлі, такі товарні позиції вважаються рівнозначними щодо цього товару, навіть якщо в одній з них подається повніший або точніший опис цього товару; (b) суміші, багатокомпонентні товари, які складаються з різних матеріалів або вироблені з різних компонентів, товари, що надходять у продаж у наборах для роздрібної торгівлі, класифікація яких не може здійснюватися згідно з правилом 3 (a), повинні класифікуватися за тим матеріалом чи компонентом, який визначає основні властивості цих товарів, за умови, що цей критерій можна застосувати; (c) товар, класифікацію якого не можна здійснити відповідно до правила 3 (a) або 3 (b), повинен класифікуватися в товарній позиції з найбільшим порядковим номером серед номерів товарних позицій, що розглядаються.

- товар, який не може бути класифікований згідно з вищезазначеними правилами, класифікується в товарній позиції, яка відповідає товарам, що найбільше подібні до тих, що розглядаються.

За правилом п. 6 Основних правил інтерпретації УКТЗЕД, для юридичних цілей класифікація товарів у товарних підпозиціях, товарних категоріях і товарних підкатегоріях здійснюється відповідно до назви останніх, а також приміток, які їх стосуються, з урахуванням певних застережень (mutatis mutandis), положень вищезазначених правил за умови, що порівнювати можна лише назви одного рівня деталізації. Для цілей цього правила також можуть застосовуватися відповідні примітки до розділів і груп, якщо в контексті не зазначено інше.

Згідно з УКТЗЕД код 3004 40 10 00, за яким позивач задекларував таблетки «Табекс®», включає лікарські засоби (ліки), що містять алкалоїди або їх похідні, але без вмісту гормонів, інших сполук товарної позиції 2937 або антибіотиків.

При цьому, відповідно до підпункту «а» пункту 1 приміток до групи 30 «Фармацевтична продукція», до якої віднесено код 3004 40 10 00 ця група не включає харчові продукти або напої (такі як дієтичні, діабетичні або збагачені поживними добавками харчові продукти, харчові добавки, тонізуючі напої та мінеральні води), крім поживних препаратів для внутрішньовенного введення.

Згідно з додатковою приміткою товарна позиція 3004 включає лікарські засоби, виготовлені на основі рослинної сировини, та препарати, виготовлені на основі таких активних речовин, як вітаміни, мінеральні речовини, компоненти амінокислот або жирних кислот, в упаковках для роздрібної торгівлі. Ці препарати класифікують у товарній позиції 3004, якщо вони мають на етикетці, упаковці або в інструкції для користувачів відповідні вказівки: (a) специфічні недуги, хвороби або їх ознаки, для лікування яких цей продукт повинен використовуватися; (b) концентрація активної речовини або речовин; (c) дозування; та (d) спосіб застосування.

Ця товарна позиція включає гомеопатичні лікарські препарати, якщо виконуються умови, зазначені в пунктах (a), (c) і (d).

Якщо препарати виготовлені на основі вітамінів, мінеральних речовин, компонентів амінокислот або жирних кислот, норма однієї з цих речовин у рекомендованій середньодобовій нормі вживання, яка зазначена в інструкції для користувачів, повинна бути значно більшою, ніж рекомендована середньодобова норма вживання з метою збереження загального стану здоров'я або доброго самопочуття.

Ставка мита для товарів віднесених до коду 3004 40 10 00 встановлена у розмірі 0 %.

Згідно з УКТЗЕД код 2106 90 92 00, за яким Митниця перекласифікувала задекларовані позивачем таблетки «Табекс®», включає харчові продукти, в іншому місці не визначені: без вмісту молочних жирів, цукрози, ізоглюкози, глюкози, крохмалю або з вмістом менш як 1,5 мас. % молочних жирів, менш як 5 мас. % цукрози чи ізоглюкози, менш як 5 мас. % глюкози або крохмалю.

Зазначений код віднесено до групи 21 «Різні харчові продукти» УКТЗЕД. Ставка мита для товарів віднесених до коду 2106 90 92 00 встановлена у розмірі 8 %.

У матеріалах справи наявне Реєстраційне посвідчення на лікарський засіб, видане Міністерством охорони здоров'я України 13.04.2011 року № UA/2537/01/01, згідно з яким таблетки «Табекс®», вкриті оболонкою, по 1,5 мг перереєстровано в Україні 19.08.2014р. терміном на 5 років. Реєстраційне посвідчення діє на всій території України до 19.08.2019 р.

Згідно інформації про лікарський засіб, внесеній до Реєстраційного посвідчення «Табекс®» показаний до застосування при хронічному нікотинізмі - для відвикання від паління.

Згідно висновку про якісний та кількісний склад лікарського засобу, вказаному у Реєстраційному посвідченні, активною речовиною в 1 таблетці лікарського засобу є цитизин 1,5 мг (том І, а.с.21-23). Допоміжними речовинами є лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, тальк, опадрай ІІ коричневий 85F 26948 (частково гідралізований, полівініловий спирт, титану діоксин (E 171), макрогол 3350, тальк, оксид заліза жовтий (Е 172), оксид заліза червоний (Е 172), оксид заліза чорний (Е 172).

Як зазначено в Інструкції для медичного застосуванню препарата «Табекс®», затвердженій Наказом Міністерства охорони здоров'я України №763 від 22.10.2009 р., «Табекс®» є засобом, що застосовується при нікотиновій залежності. Алкалоїд цитизину, який є активним компонентом препарату, має Н-холіноміметичну дію. Ефект препарату полягає у збудженні гангліїв вегетативної нервової системи, збудженні дихання рефлекторним шляхом, виділення адреналіну з медулярної частини надниркових залоз, підвищення артеріального тиску. Механізм дії цитизину близький до механізму дії нікотину, але з набагато меншою токсичністю і більш терапевтичним ефектом. Цитизин конкуренто пригнічує взаємодію нікотину з відповідними рецепторами, що призводить до поступового зменшення і зникнення нікотинової залежності.

Інструкція також містить інформацію про склад лікарського засобу: 1 таблетка містить цитизину 1,5 мг; допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, тальк; показання для застосування: при хронічному нікотинізмі - для відвикання від паління; спосіб застосування та дози: дорослі таблетки застосовують внутрішньо цілими, запиваючи достатньою кількістю води. Препарат застосовують за такою схемою: з 1-го по 3-й день по 1 таблетці кожні 2 години (6 таблеток на добу). Водночас поступово зменшують кількість випалених сигарет. Якщо результат незадовільний, лікування припиняється і може бути відновлене через 2-3 місяці. При позитивному ефекті лікування продовжують за такою схемою: з 4-го по 12-й день - по 1 таблетці кожні 2,5 години (5 таблеток на добу); з 13-го по 16-й день - по 1 таблетці кожні 3 години (4 таблетки на добу); з 17-го по 20-й день - по 1 таблетці кожні 5 годин (3 таблетки на добу); з 21-го по 25-й день - по 1-2 таблетки на добу. Остаточне припинення паління має статися до п'ятого дня від початку лікування. Після завершення лікування пацієнту слід проявити волю і не дозволяти собі палити жодної сигарети; симптоми передозування: нудота, блювання, розширення зіниць, загальна слабкість, тахікардія, клонічні судоми, параліч дихання.

Разом з тим, Окружним адміністративним судом міста Києва у постанові від 09.07.2013р., залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 17.12.2013р. у справі №826/269/13-а, встановлено, що препарат «Табекс®» підпадає під ознаки лікарських засобів, визначені додатковою приміткою до Пояснень до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності до групи 30 «Фармацевтична продукція», оскільки виконуються умови щодо наявності в інструкції для користувачів ознак, передбачених пунктами додаткової примітки.

Частиною 1 ст. 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

В аспекті викладеного, суд звертає увагу на те, що доводи відповідача про те, що товар («Табекс®») є не лікарським препаратом, а є харчовою добавкою, оскільки «Табекс®» являє собою препарат рослинного походження та призначений для полегшення стану курців у процесі відмови від паління, а не для лікування, профілактики або усунення причин певного захворювання, спростовані імперативними приписами законодавства, що підтверджено судовим рішенням, яке набрало законної сили.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про те, що відповідачем всупереч вищезазначених вимог чинного законодавства та призначення товару як лікарського препарату було необґрунтовано віднесено товар до товарної позиції 2106 90 92 00, до якої згідно з УКТЗЕД віднесено харчові продукти та відповідно нараховано ставку ввізного мита на імпортований товарі на рівні 8%, а отже рішення Відділу УМВКТ та ЗР ЗЕД Київської міжрегіональної митниці Міндоходів про визначення коду товару від 31.10.2014 року №КТ 100000003-0134-2014 є таким, що не ґрунтується на нормах чинного законодавства, а отже підлягає скасуванню.

Разом з тим, позовна вимога про визнання протиправною та скасування картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України № 100260002/2014/00073 від 31.10.2014 року задоволенню не підлягає, оскільки згідно положень ч. 6 ст. 54 Митного кодексу України, перевірка митної вартості та прийняття рішення щодо відмови чи прийнятті митної декларації, визначення митної вартості, винесення картки відмови належить до виключної компетенції митного органу, а тому це є його суб'єктивне право щодо вчинення зазначених дій.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 71 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем як суб'єктом владних повноважень не доведено правомірність рішення про визначення коду товару від 31.10.2014 року №КТ 100000003-0134-2014.

Враховуючи викладене, керуючись статями 9, 128, 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Відділу УМВКТ та ЗР ЗЕД Київської міжрегіональної митниці Міндоходів про визначення коду товару від 31.10.2014 року №КТ 100000003-0134-2014.

Присудити з Державного бюджету України на користь Публічного акціонерного товариства «ВІТАМІНИ» понесені судові витрати в розмірі 36грн. 54 коп.

В іншій частині позову відмовити.

Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.А.Качур