копія
02 лютого 2015 р. Справа № 804/20845/14
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіРябчук О.С.
при секретаріСкупейко І.М.
за участю:
представника позивача представника відповідача Лободи Ю.П. Васюченко М.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Дрінк Дістрібушн Сістем» до Державної податкової інспекції у Кіровському районі м.Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про скасування податкового повідомлення-рішення, -
20 грудня 2014 р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «ДрінкДістрібушнСістем» (далі - позивач) з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області (далі - відповідач) з вимогами про скасування податкового повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області № 0007181501 від 09.09.2014 р. про збільшення грошового зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 5 437 930,00 грн., та накладення штрафу у розмірі 2 718 965,00 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила суд задовольнити позов в повному обсязі. В обґрунтування позовних вимог зазначила наступне. Підприємством до податкового органу було подано декларацію з податку на додану вартість в електронному вигляді із додатком № 8, в якому викладено скаргу на постачальника, та копії первинних документів, в межах строку подання скарги. Позивачем в скаргах було зазначено, що надані постачальником податкові накладні не зареєстровані належним чином в ЄРПН та оформлені з порушенням встановленого порядку, а саме, невірно розрахований розмір податку, не правильно вказані дати господарської операції. При цьому, підприємством в податковій декларації вказано вірний розмір суми податку на додану вартість. Порушення, які відповідач зазначив в акті перевірки, жодним чином не вплинули на розрахунки з бюджетом. Запитів про надання додаткових первинних документів від податкового органу не надходило. Враховуючи наведене, податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області № 0007181501 від 09.09.2014 р. суперечить вимогам чинного законодавства та підлягає скасуванню.
Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував, просив в задоволенні позову відмовити. В обґрунтування своєї позиції зазначив наступне. Податковим органом було проведено камеральну перевірку податкової звітності Товариства з обмеженою відповідальністю «Дрінк Дістрібушн Сістем». В ході перевірки встановлено, що підприємством до декларації з податку на додану вартість подано додаток № 8, в якому викладено скарги на постачальника з приводу відсутності реєстрації та заповнення з помилками податкових накладних. Однак, платником не належним чином заповнено додаток зі скаргою: первинні документи не відповідають даним, відображеним в заяві на суму 1 640 235,11 грн., первинні документи надані не в повному обсязі. Враховуючи вказане, оскаржуване податкове повідомлення-рішення відповідає вимогам законодавства.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, суд приходить до наступного висновку.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Дрінк Дістрібушн Сістем» зареєстровано 16.06.2010 р., включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за ідентифікаційним кодом37150703та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області.
21.07.2014 р. Товариством з обмеженою відповідальністю «ДрінкДістрібушнСістем» подано податкову декларацію за червень 2014 р. з додатком № 8 «Заявою про відмову постачальника надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних), в якій зазначено про те, що продавцем не зареєстровано податкові накладні в ЄРПН та порушено порядок заповнення податкових накладних.
З листом від 21.07.2014 р. № 01/115 підприємством надано до податкового органу копії первинних документів до додатку № 8 до податкової декларації з податку на додану вартість за червень 2014 р.
20.08.2014 р. Державною податковою інспекцією у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «ДрінкДістрібушнСістем».
За результатами перевірки складено акт № 1854/1501/37150703 від 20.08.2014 р.
Перевіркою встановлені наступні порушення, допущені Товариством з обмеженою відповідальністю «ДрінкДістрібушнСістем»:
- заниження податкового зобов'язання згідно податкової декларації з податку на додану вартість за червень 2014 р. Збільшується сума, що за результатами звітного (податкового) періоду підлягає сплаті платником податку до бюджету на 5 437 930,00 грн.
Порушення платником податку податкового законодавства обґрунтовано в акті перевірки наступним чином.
Підприємством подано у встановлений законодавством строк податкову декларацію з податку на додану вартість за червень 2014 р. В додатку № 8 до декларації заявлено про порушення продавцем - Товариством з обмеженою відповідальністю «Інкерманський завод марочних вин»,порядку заповнення та порядку реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за: травень 2014 р. - обсяг поставки складає 12 841 656,17 грн., сума податку на додану вартість 2 568 331,23 грн.; червень 2014 р. - обсяг поставки складає 14 347 993,25 грн., сума податку на додану вартість2 869 598,65 грн.
Товариством з обмеженою відповідальністю «ДрінкДістрібушнСістем» згідно листа від 21.07.2014 р. № 01/115 до додатку № 8 до декларації з податку на додану вартість за червень 2014 р. надано копії первинних документів, а саме, податкові накладні, які не відповідають відображеним в додатку № 8 податковим накладним по контрагенту Товариство з обмеженою відповідальністю «Інкерманський завод марочних вин», чим порушено абз. 11 п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України.
При камеральній перевірці додатку № 8 до декларації з податку на додану вартість за червень 2014 р. встановлено, що:
- платником заяву зі скаргою заповнено з помилками, а саме, показники додатку не відповідають первинному документу на паперовому носії на суму податку на додану вартість 1 640 235,11 грн.;
- платником порушено абз. 11 п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме, до заяви не надано податкові накладні та копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг на суму податку на додану вартість 3 797 694,78 грн.
В акті перевірки зазначено, що за результатами перевірки різниця між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту свідчить про заниження суми податку, що підлягає сплаті до бюджету, за червень 2014 р. у розмірі 5 437 930,00 грн.
На підставі акту № 1854/1501/37150703 від 20.08.2014 р. Державною податковою інспекцією у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області винесено податкове повідомлення-рішення № 0007181501 від 09.09.2014 р. про збільшення грошового зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 5 437 930,00 грн., та накладення штрафу у розмірі 2 718 965,00 грн.
Вказане податкове повідомлення-рішення оскаржувалось підприємством в порядку адміністративного оскарження, за результатами якого рішенням Державної фіскальної служби України від 12.12.2014 р. № 8597/6/99-99-10-01-01-25 оскаржувані податкове повідомлення-рішення та рішення про розгляд первинної скарги залишені без змін, а скарги - без задоволення.
В зазначеному рішенні також вказано, що при розгляді первинної скарги ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області встановлено, що податкові накладні, які надані Товариством з обмеженою відповідальністю «Дрінк Дістрібушн Сістем» до ДПІ у Кіровському районі та податкові накладні, які надані як додатки до скарги від 22.09.2014 р. № 11646/10/С до ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області, містять різні відомості, а саме: ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ; обсяги постачання без урахування ПДВ, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою.
До адміністративного позову в обґрунтування позовних вимог позивачем додано копії: матеріалів податкової звітності; листа про надання документів; податкових накладних; видаткових накладних; накланих на повернення.
Відповідно до п. 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.
Відповідно до п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Згідно до п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першомуцього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.
Відповідно до п. 201.1 ст. 200 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) податкову накладну, складену в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєстровану в Єдиному реєстрі податкових накладних.
У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити: а) порядковий номер податкової накладної; б) дата виписування податкової накладної; в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця); ґ) місцезнаходження юридичної особи-продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованої як платник податку; д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг; е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг; є) ціна постачання без урахування податку; ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні; з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку; и) вид цивільно-правового договору; і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територіюУкраїни).
Згідно до п. 201.10 ст. 200 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.
У разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника. Таке право зберігається за ним протягом 60 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення та/або порядок реєстрації в Єдиному реєстрі. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України"Про бухгалтерськийоблік та фінансовузвітність в Україні",щопідтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно до п. 1, 3 ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Оцінюючи усі докази, досліджені судом, у їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
З матеріалів справи вбачається та не заперечується сторонами по справі, що Товариством з обмеженою відповідальністю «Дрінк Дістрібушн Сістем» до Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області подано податкову декларацію за червень 2014 р. з додатком № 8 «Заявою про відмову постачальника надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних), в якій зазначено про те, що продавцем не зареєстровано податкові накладні в ЄРПН та порушено порядок заповнення податкових накладних (невірно розрахований розмір податку на додану вартість, не правильно вказані дати господарської операції).
В ході перевірки встановлено розбіжності між сумою податку на додану вартість зазначеною в накладних, та сумою податку на додану вартість, вказаною в додатку до декларації, на 1 640 235,11 грн., крім того до заяви не надано податкові накладні та копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг на суму податку на додану вартість 3 797 694,78 грн.
Відповідно до рішення Державної фіскальної служби України від 12.12.2014 р. № 8597/6/99-99-10-01-01-25 при розгляді первинної скарги ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області встановлено, що податкові накладні, які надані Товариством з обмеженою відповідальністю «Дрінк Дістрібушн Сістем» до ДПІ у Кіровському районі та податкові накладні, які надані як додатки до скарги від 22.09.2014 р. № 11646/10/С до ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області, містять різні відомості, а саме: ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ; обсяги постачання без урахування ПДВ, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою.
В судове засідання позивачем не надано доказів сплати податку на додану вартість в зв'язку з придбанням товарів та достатніх доказів в спростування доводів податкового органу, а саме, первинних документів, складенихвідповідно до Закону України"Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні",що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
Враховуючи викладене, позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Дрінк Дістрібушн Сістем» є не обґрунтованими та не підлягають задоволенню.
Згідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі відмови в задоволенні позову судові витрати не присуджуються на користь сторони з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова або службова особа).
Керуючись ст. ст. 2, 8, 10, 11, 69, 71, 86, 94, 128, 158-163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «ДрінкДістрібушнСістем» до Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про скасування податкового повідомлення-рішення - відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 03 лютого 2015 року
Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили станом на 03.02.15 Суддя З оригіналом згідно Помічник судді О.С. Рябчук О.С.Рябчук М.М.Бухтіярова