про відмову у відстроченні виконання судового рішення
04 листопада 2011 року Справа № 2a-3895/09/0370
ОСОБА_1 окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Андрусенко О. О.,
розглянувши в місті Луцьку в порядку письмового провадження заяву Управління Пенсійного фонду України в Ратнівському районі про відстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у Ратнівському районі про зобов'язання провести нарахування щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни,
Управління Пенсійного фонду України в Ратнівському районі звернулося із заявою про відстрочення виконання постанови ОСОБА_1 окружного адміністративного суду від 10 червня 2009 року у даній справі. Заява про відстрочення виконання судового рішення обґрунтована тим, що суми коштів, нараховані за вказаним рішенням суду, були включені у відомості та передані для виплати до відділення поштового зв'язку (банківські установи) у вересні поточного року. Крім того, суми коштів, необхідні для виплати пенсій за рішенням суду управлінням включені в дані на потребу в коштах на виплату пенсій та грошових допомог на вересень 2011 року. Проте наявних коштів вистачило лише на фінансування і виплату основних пенсійних виплат згідно з графіком.
Управління Пенсійного фонду України в Ратнівському районі просить відстрочити виконання постанови ОСОБА_1 окружного адміністративного суду від 10.06.2009 року строком на шість місяців.
В судове засідання 04.11.2011 року позивач не з'явилася.
Відповідач у судове засідання представника не направив, подав до суду клопотання у якому просить справу розглядати без участі представника управління.
Згідно із частиною другою статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. Як передбачено частиною першою статті 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Таким чином, оскільки в судове засідання позивач та представник відповідача не прибули, що не перешкоджає судовому розгляду, тому розгляд заяви про відстрочення виконання судового рішення здійснено в порядку письмового провадження, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.
Заява Управління Пенсійного фонду України в Ратнівському районі про відстрочення виконання постанови ОСОБА_1 окружного адміністративного суду від 10.06.2009 року не підлягає до задоволення, з огляду на таке.
Згідно із частиною другою статті 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.
Відповідно до частини першої статті 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження -із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Постановою ОСОБА_1 окружного адміністративного суду від 10.06.2009 року адміністративний позов задоволено частково, зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Ратнівському районі Волинської області провести нарахування та виплату підвищення пенсії ОСОБА_2 як дитині війни за період з 9 липня 2007 року до 31 грудня 2007 року включно та з 22 травня 2008 року до 31 грудня 2008 року включно в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 01.02.2011 року постанову ОСОБА_1 окружного адміністративного суду від 10.06.2009 року скасовано та прийнято нову постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_2 задоволені частково, визнано зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Ратнівському районі Волинської області провести нарахування і виплату ОСОБА_2 підвищення до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, передбаченої відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за періоди з 22.05.2008 р. до 31.12.2008 р. включно з урахуванням вимог ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та проведених виплат за вказані періоди.
05 серпня 2011 року позивачу ОСОБА_1 окружним адміністративним судом було видано виконавчий лист № 3179/2011.
З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку про безпідставність заяви про відстрочення виконання судового рішення, оскільки Управлінням Пенсійного фонду України в Ратнівському районі не надано жодних доказів на підтвердження обставин, що ускладнюють виконання судового рішення, та які б давали підстави відстрочити його виконання. Крім того, вказана заява не містить мотивування того, чому саме на шість місяців ставиться питання про відстрочення виконання судового рішення. Суд також звертає увагу на те, що постанова Львівського апеляційного адміністративного суду від 01.02.2011 року набрала законної сили 08.02.2011 року, тобто з моменту набрання законної сили рішенням у даній справі минуло понад вісім місяців, проте за збігом значного проміжку часу воно не виконане, чим порушені норми КАС України про обов'язковість виконання судових рішень, а також права позивача на отримання виплат. Відтак, у задоволенні заяви про відстрочення виконання судового рішення слід відмовити.
Керуючись статтями 165, 263 КАС України, суд
У задоволенні заяви Управління Пенсійного фонду України в Ратнівському районі про відстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Ратнівському районі Волинської області про зобов'язання провести нарахування щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни відмовити повністю.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_1 окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
ОСОБА_3 Андрусенко