ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА про закриття провадження у справі
04 лютого 2015 року № 22/42а
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді - Гулкевич І.З.
за участю секретаря судових засідань -Капустинської Н.М.
за участю:
представників позивача Негрі Г.Ю.,Гобечія І.Т.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Львівського комунального підприємства «Залізничнетеплоенерго» до Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області про визнання недійсним рішення,-
До Господарського суду Львівської області 24.01.2008 року звернулося Львівське комунальне підприємство "Залізничнетеплоенерго" з адміністративним позовом до Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області, в якому просить визнати недійсним та скасувати рішення відповідача № 18 від 29.12.2007 року про застосування економічних санкцій.
Ухвалою Господарського суду Львівської області від 25.01.2008 року відкрито провадження у справі.
Ухвалою цього ж суду від 21.02.2008 року провадження у справі зупинено.
Відповідно до ухвали від 22.12.2014 року провадження у справі поновлено та передано таку на розгляд Львівського окружного адміністративного суду.
Вищевказана адміністративна справа надійшла до канцелярії Львівського окружного адміністративного суду 14.01.2015 року та за результатами автоматизованого розподілу справ в порядку ст. 15-1 КАС України передана для розгляду судді Гулкевич І.З.
Ухвалою суду від 15.01.2015 року прийнято справу до попереднього судового розгляду.
Представник позивача в судовому засіданні заявила клопотання про закриття провадження у справі за позовом Львівського комунального підприємства «Залізничнетеплоенерго» до Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області про визнання недійсним рішення, у зв'язку з ліквідацією Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області, яка є відповідачем у справі.
Заслухавши думку представників позивача, розглянувши клопотання про закриття провадження у справі, суд вважає, що вказане клопотання підлягає задоволенню, а провадження у справі закриттю з таких підстав.
Суд встановив, що Державна інспекція з контролю за цінами увійшла до Переліку урядових органів, що ліквідуються, який є додатком до постанови Кабінету Міністрів України "Про ліквідацію урядових органів" від 28 березня 2011 року № 346.
Наказом Міністерства економіки України від 8 червня 2011 року № 484 "Деякі питання ліквідації Державної інспекції з контролю за цінами та її територіальних органів" врегульовано деякі питання проведення державної реєстрації припинення Державної інспекції з контролю за цінами та її територіальних органів (у тому числі, Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області) у результаті їх ліквідації.
Крім того, в матеріалах справи наявний спеціальний витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців із записом щодо стану юридичної особи Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області (код ЄДРПОУ 20814302) про її припинення.
Указом Президента України від 19.01.2012 року №19/2012 "Про Державну інспекцію України з контролю за цінами" утворено Державну інспекцію з контролю за цінами та Указом Президента України від 30.03.2012 року № 236 "Питання реалізації державної політики з контролю за цінами" затверджено Положення про Державну інспекцію України з контролю за цінами, яким не визнано вказану інспекцію правонаступником ліквідованої Державної інспекції з контролю за цінами, що діяла у системі Мінекономіки України.
Розпорядженням КМУ від 4 липня 2012 року № 429-р "Про утворення територіальних органів Державної інспекції з контролю за цінами" за пропозицією Державної інспекції з контролю за цінами щодо утворення територіальних органів як структурних підрозділів апарату Інспекції, погоджено відповідний перелік, в якому присутній і сектор у Львівській області. Відповідні сектори не є юридичними особами публічного права.
З аналізу наведених нормативно-правових актів випливає, що здійснення планових і позапланових перевірок щодо дотримання суб'єктами господарювання державної дисципліни цін (тарифів) та прийняття рішень щодо застосування економічних (адміністративно-господарських) санкцій не належить до завдань і функцій новоутвореної Державної інспекції з контролю за цінами.
Станом на дату розгляду справи, на існуючу Державну інспекцію з контролю за цінами не покладено контрольно-наглядових функцій у сфері ціноутворення та вона не наділена повноваженнями щодо звернення до суду з позовами про стягнення до бюджету сум у разі застосування відповідних адміністративно-господарських санкцій за порушення порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін (тарифів).
З огляду на наведене, судом на обговорення поставлено питання закриття провадження у справі у зв'язку з припиненням юридичної особи Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області.
Відповідач не забезпечив участі в судовому засіданні уповноваженого представника, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, чим залишив питання закриття провадження у справі на розсуд суду.
Оглянувши матеріали справи, з'ясувавши обставини, суд вважає, що закриття провадження у справі з підстав ліквідації юридичної особи, яка була стороною у справі, не суперечить закону і не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси, враховуючи той факт, що правовідносини не допускають правонаступництва.
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, у разі ліквідації підприємства, установи, організації, які були стороною у справі.
Відповідно до ч. 3 ст. 157 КАС України повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.
Згідно з ч. 3 ст. 157 КАС України повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.
Керуючись п. 5 ч. 1 ст. 157, ст. ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ухвалив :
Клопотання представника позивача про закриття провадження у справі задовольнити.
Провадження у справі за позовом Львівського комунального підприємства «Залізничнетеплоенерго» до Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області про визнання недійсним рішення - закрити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подала, до суду апеляційної інстанції.
У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.
Суддя Гулкевич І.З.