Справа № 626/122/15-п
Провадження № 3/626/70/2015
Іменем України
28.01.2015 року м. Красноград
Суддя Красноградського районного суду Харківської області Тарасенко Л.І., за участю прокурора Бобрицького В.А. розглянувши матеріал, який надійшов з прокуратури Красноградського району Харківської області про притягнення до адміністративної відповідальності за адміністративне корупційне правопорушення:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, НОМЕР_2 виданий Красноградським РВ УМВС України в Харківській області 28.03.1997 року, ІНФОРМАЦІЯ_3, не судима, до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень не притягувалась, працюючої бухгалтером ФОП ОСОБА_2, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, за ч.1 ст. 172-7 КУпАП, -
ОСОБА_1 будучи депутатом Октябрської сільської ради Красноградського району Харківської області VІ скликання 27.05.2014 року прийняла участь у засіданні LXVІ сесії Октябрської сільської ради Красноградського району Харківської області VІ скликання та 23.10.2014 року прийняла участь у засіданні LXXІ сесії Октябрської сільської ради Красноградського району Харківської області VІ скликання при цьому не повідомила безпосереднього керівника - голову Октябрської сільської ради Красноградського району Харківської області про наявність конфлікту інтересів під час прийняття 27.05.2014 року рішення «Про надання дозволу на складання технічної документації по встановленню на місцевості меж земельної ділянки для оформлення права власності» та під час прийняття 23.10.2014 року рішення «Про передачу у приватну власність земельної ділянки ОСОБА_3М.», який є її сином, що призвело до невиконання вимог п.1,2 ч.1 ст. 14 ЗУ "Про засади запобігання та протидії корупції"
ОСОБА_1 в судовому засіданні визнала вину у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, щиро розкаялась, а також пояснила суду, що вона дійсно є депутатом Октябрської сільської ради VІ скликання та прийняла участь 27.05.2014 року у засідання LXVІ сесії Октябрської сільської ради VІ скликання та проголосувала за прийняття рішення «Про надання дозволу на складання технічної документації по встановленню на місцевості меж земельної ділянки для оформлення права власності» та 23.10.2014 року прийняла участь в засідання LXХІ сесії Октябрської сільської ради VІ скликання та проголосувала за прийняття рішення «Про передачу у приватну власність земельної ділянки ОСОБА_3М.», вона як депутат Октябрської сільської ради була ознайомлена із вимогами ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції» прете, не повідомила письмово голову сільської ради про наявність конфлікту інтересів, оскільки ОСОБА_3 є її сином.
Прокурор в судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-7 КУпАП, оскільки її вина підтверджується зібраними матеріалами справи та накласти на неї адміністративне стягнення у мінімальному розмірі штрафу передбаченого санкцією статті, оскільки вона характеризується з позитивної сторони, до адміністративної відповідальності за вчиненні адміністративного корупційного правопорушення притягується вперше. При цьому пояснив суду, що відповідно до ст. 172-7 КУпАП адміністративна відповідальність наступає у разі неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів. У п.2 примітки ст. 172-7 КУпАП зазначено, що під конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між особистими інтересами особи та її службовими повноваженнями, наявність яких може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень. ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, в даному випадку є конфлікт інтересів, який виразився у виникненні суперечності між інтересами близької їй особи та її депутатськими повноваженнями, що вплинуло на об'єктивність та неупередженість прийняття рішення оскільки у засіданні сесій як 27.05.2014 року так і 23.10.2014 року приймало участь 9 депутатів при загальній кількості 16 депутатів, отже умисел ОСОБА_1 вбачається в тому, що розглядаючи питання про надання своєму синові ОСОБА_3 у приватну власність земельної ділянки, вона не повідомила про це письмово Октябрську сільську раду Красноградського району Харківської області.
Перевіривши матеріали справи, вислухавши пояснення прокурора та особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення є доведеною враховуючи наступне.
Відповідальність за ст. 172-7 КУпАП настає у разі неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів.
Відповідно до п.2 примітки ст. 172-7 КУпАП у цій статті під конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між особистими інтересами особи та її службовими повноваженнями, наявність яких може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.
Відповідно ч.1 до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» передбачено, що корупційне правопорушення - умисне діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 4 цього Закону статті, за яке законом установлено кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну відповідальність.
З матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_1 є депутатом Октябрської сільської ради Красноградського району Харківської області відповідно до рішення №10 Октябської сільської виборчої комісії від 04.11.2010 року оголошеного на засіданні І сесії сільської ради VІ скликання від 10.11.2010 року.
Відповідно до ч.1 ст.49 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження депутата ради починається з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визначення повноважень депутатів і закінчується в день першої сесії ради нового скликання.
Згідно ст.2 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» депутат сільської ради є депутатом місцевої ради.
От же ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до п.п.б п. 1 ч.1 ст.4 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції».
Відповідно до ст.1 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції» конфлікт інтересів - суперечність між особистими інтересами особи та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.
У відповідності до п.п.1,2 ст. 14 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції» особи, зазначені у пункті 1 та підпунктах «а», «б» пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону зобов'язані:
1) уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів;
2) невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.
У засіданнях LXVІ та LXXІ сесії Октябрської сільської ради Красноградського району Харківської області VІ скликання 27.05.2014 року та 23.10.2014 року відповідно брили участь 9 депутатів вказаного органу місцевого самоврядування із загальної кількості 16 депутатів, в тому числі і ОСОБА_1
Під час сесійного розгляду 27.05.2014 року питання «Про надання дозволу на складання технічної документації про встановленню на місцевості меж земельної ділянки для оформлення права власності» та 23.10.2014 року питання «Про передачу у приватну власність земельної ділянки ОСОБА_3М.» розташованої в с. Калинівка вул. Центральна б/н, на території Октябрської сільської ради Красноградського району Харківської області загальною площею 2 га - для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер 6323384504:00:001:0029, в діяльності депутата Октябрської сільської ради ОСОБА_1 виник конфлікти інтересів, а саме: суперечність між особистими інтересами та її службовими повноваженнями.
Відповідно до рішення від 07.02.2013 року №440-VІ позачергової ХХХХІ сесії Октябрської сільської ради VІ скликання виконання обов'язків Октябрського сільського голови покладено на ОСОБА_4
Пунктом 8 ч. 4 ст. 42 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що голова сільської ради скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради.
Згідно письмових пояснень в.о. голови Октябської сільської ради ОСОБА_4 до вказаного органу місцевого самоврядування повідомлень від ОСОБА_1 про конфлікт інтересів під час виконання депутатських повноважень не надходило.
ОСОБА_1 достовірно знаючи про конфлікт інтересів між особистими інтересами особи та її службовими повноваженнями, наявність яких може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень не вжила заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладно у письмовій формі не повідомила безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів, тобто порушила вимоги ч. 1 ст. 14 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції».
Дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ч.1 ст. 172-7 КУпАП як неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів.
Крім того вина ОСОБА_5 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення підтверджується матеріалами справи, а саме:
· письмовими поясненнями в.о. голови Октябської сільської ради ОСОБА_6;
· письмовими поясненнями ОСОБА_1;
· письмовими поясненнями депутата Октябрскої сільської ради ОСОБА_7;
· письмовими поясненнями депутата Октябрскої сільської ради ОСОБА_8;
· письмовими поясненнями депутата Октябрскої сільської ради ОСОБА_9;
· письмовими поясненнями депутата Октябрскої сільської ради ОСОБА_10;
· письмовими поясненнями депутата Октябрскої сільської ради ОСОБА_11;
· письмовими поясненнями депутата Октябрскої сільської ради ОСОБА_12;
· письмовими поясненнями депутата Октябрскої сільської ради ОСОБА_13;
· письмовими поясненнями депутата Октябрскої сільської ради ОСОБА_14;
· письмовими поясненнями депутата Октябрскої сільської ради ОСОБА_15;
· письмовими поясненнями депутата Октябрскої сільської ради ОСОБА_16;
· копією протоколу засідання LXVІ сесії Октябрської сільської ради VІ скликання;
· переліком присутніх на засіданні LXVІ сесії Октябрської сільської ради VІ скликання;
· копією рішення від 27.05.2014 року №638-VІ «Про надання дозволу на складання технічної документації по встановлення на місцевості меж земельної ділянки для оформлення права власності»;
· копією протоколу засідання LXХІ сесії Октябрської сільської ради VІ скликання;
· переліком присутніх на засіданні LXХІ сесії Октябрської сільської ради VІ скликання;
· копією рішення від 23.10.2014 року №693-VІ «Про передачу у приватну власність земельної ділянки ОСОБА_3М.»;
· копією посвідчення депутата Октябрської сільської ради ОСОБА_1
· протоколом про вчинення адміністративного корупційного правопорушення від 17.01.2015 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Обставини, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення- щире каяття. Обставини, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення- не встановлені.
Відповідно до ст. 284 КУпАП по справі про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов, зокрема про накладення адміністративного стягнення.
Беручи до уваги особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, а саме те, що ОСОБА_1 за місцем проживання характеризується позитивно, до виконання обов'язків депутата сільської ради ставиться відповідально, за вчинення адміністративного корупційного правопорушення притягується вперше, обставини правопорушення, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді мінімального штрафу передбаченого санкцією статті, оскільки застосування такого адміністративного стягнення, буде достатнім для виховання особи, що вчинила правопорушення, а також запобіганню вчиненню нею нових адміністративних корупційних правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 36,54 грн.
Керуючись ст. ст. 172-7 ч.1, 283, 284 КУпАП, -
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-7 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в прибуток держави в сумі 170 (сто сімдесят) грн.
Штраф необхідно сплатити у 15-ти денний термін з дня вручення постанови на р/р 31110106700300, одержувач: УДКСУ у Красноградському районі 21081100, код одержувача - 37886402, банк одержувача - ГУДКСУ у Харківській області, МФО - 851011.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, в порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір штрафу у розмірі 340 (триста сорок) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 36 (тридцять шість) грн. 54 коп. на р/р 31214206700300, одержувач: УДКСУ у Красноградському районі 22030001, код одержувача 37886402, банк одержувача ГУДКСУ в Харківській області, МФО 851011, код ЄДРПОУ суду 02893918.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Харківської області через Красноградський райсуд Харківської області.
Суддя Тарасенко Л.І.