про залишення апеляційної скарги без руху
26 січня 2015 року № 876/919/15
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Гінда О.М., перевіривши апеляційну скаргу Управління Державної автомобільної інспекції Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 29 грудня 2014 року у справі № 803/2421/14 за позовом ОСОБА_1 до Управління Державної автомобільної інспекції Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області про стягнення грошового утримання за час вимушеного прогулу, -
встановив:
постановою Волинського окружного адміністративного суду від 29.12.2014 позов задоволено.
Із цією постановою не погодився відповідач та 14.01.2015 подав на неї апеляційну скаргу.
Однак, вказану апеляційну скаргу належить залишити без руху, з огляду на таке.
Статтею 187 КАС України визначено вимоги до апеляційної скарги, згідно ч. 3 якої, у апеляційній скарзі зазначається, чи бажає особа взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за її відсутності.
Відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Однак, всупереч ч. 3 ст. 187 КАС України у апеляційній скарзі не зазначено, чи бажає особа взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за її відсутності.
Крім того, апеляційна скарга не відповідає вимогам ч. 5 ст. 187 КАС України, згідно якої апеляційна скарга підписується особою, яка її подає або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження, якщо цей документ не подавався раніше.
Згідно ч. 2 ст. 59 КАС України представник, який бере участь в адміністративному процесі на основі договору, має право повністю або частково відмовитися від адміністративного позову, визнати адміністративний позов, змінити адміністративний позов, досягнути примирення, передати повноваження представника іншій особі (передоручення), оскаржити судове рішення, якщо право на вчинення кожної із цих дій спеціально обумовлене у виданій йому довіреності.
Як вбачається із матеріалів справи, апеляційна скарга від імені УДАІ УМВС України у Волинській області підписана її представником ОСОБА_2, яким на підтвердження своїх повноважень надано копію довіреності від 01.10.2014 № 11/5498. Однак, у вказаній довіреності спеціально не обумовлено право ОСОБА_2 на оскарження судових рішень у адміністративних справах в інтересах УДАІ УМВС України у Волинській області, як цього вимагає ч. 2 ст. 59 КАС України. Інших документів, які б підтверджували повноваження ОСОБА_2 на оскарження судового рішення матеріали справи не містять.
Разом з тим, апеляційна скарга подана без додержання вимог ч. 6 ст. 187 КАС України, якою передбачено, що до апеляційної скарги долучається документ про сплату судового збору, тобто оригінал такого документа, а не його копія. Однак, апелянтом на підтвердження сплати судового збору в розмірі 143 грн до апеляційної скарги долучено копію квитанції від 14.01.2015 № 2740.4.7, що не можна вважати належним доказом сплати судового збору.
Крім того, розмір судового збору згідно копії цієї квитанції не відповідає розміру судового збору, який визначений законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон N 3674-VI).
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 вказаної статті визначено ставки судового збору, відповідно до якої, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, ставка судового збору становить 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Цією нормою також визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, ставка судового збору становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, а за подання позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» станом на 1 січня цього року мінімальна заробітна плата становить 1218 грн.
Із матеріалів справи вбачається, що предметом спору є стягнення грошового утримання в сумі 14200,32 грн, що свідчить про його майновий характер, а тому розмір судового збору, який підлягає сплаті при поданні позовної заяви становить 1827 грн (14200,32 грн х 0,02 = 284,01 грн, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати 1218 х 1,5 = 1827 грн).
Отже, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду цієї апеляційної скарги становить 913,50 грн (1827 / 2).
При цьому слід врахувати, що згідно п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону № 3674-VI у цій категорії справ від сплати судового збору звільняються тільки позивачі та тільки за подання позовів. Звільнення від сплати судового збору відповідачів за подання апеляційної скарги не передбачено.
Враховуючи те, що апеляційна скарга подана без додержання вимог ч.ч. 3, 5, 6 ст. 187 КАС України, у відповідності до ст.ст. 108, 189 КАС України таку слід залишити без руху.
Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду; заяви і зазначенням того, чи бажає особа взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за її відсутності; документа про підтвердження повноважень ОСОБА_2 на оскарження судових рішень у адміністративних справах в інтересах УДАІ УМВС України у Волинській області; оригінал документа про сплату судового збору за подання до Львівського апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги у розмірі 913,50 грн за реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м. Львова, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38007573, Банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області, Код банку отримувача (МФО) - 825014, рахунок отримувача - 31219206781004, Код класифікації доходів бюджету - 22030001, Призначення платежу - Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд, код ЄДРПОУ - 34668371 (суду, де розглядається справа).
Керуючись ст.ст. 87, 108, 187, 189, 212, 254 КАС України, суддя -
ухвалив:
апеляційну скаргу Управління Державної автомобільної інспекції Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 29 грудня 2014 року у справі № 803/2421/14 за позовом ОСОБА_1 до Управління Державної автомобільної інспекції Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області про стягнення грошового утримання за час вимушеного прогулу - залишити без руху.
Зазначені в ухвалі недоліки особі, які подала апеляційну скаргу слід усунути в 10-денний строк з дня отримання копії цієї ухвали.
Копію ухвали направити особі, яка подала апеляційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.
На ухвалу протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя О.М. Гінда