Ухвала від 26.01.2015 по справі 809/3323/13-а

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 січня 2015 року Справа № 876/8815/14

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Пліша М.А.,

суддів Шинкар Т.І., Ільчишин Н.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Івано-Франківській області на ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 26 серпня 2014 року про відмову в роз'ясненні у справі за позовом ОСОБА_1 до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов'язання до вчинення дій,-

ВСТАНОВИВ:

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Івано - Франківській області звернулася до суду першої інстанції із заявою про роз'яснення постанови від 10.12.2013 року в адміністративній справі №809/3323/13-а.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 26 серпня 2014 року в задоволенні зави відмовлено.

Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Івано-Франківській області оскаржила його в апеляційному порядку.

В апеляційній скарзі зазначає, що для реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації забудовнику відповідно до п.9 Прикінцевих положень Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» необхідно звернутись до Інспекції державного архітектурно - будівельного контролю до 31.12.2013 року із відповідною заявою. Порядок прийняття в експлуатацію таких об'єктів і проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, містобудування та архітектури.

Відповідно до п. 3.8. Порядку Інспекція приймає рішення про накладення адміністративного стягнення на фізичних осіб відповідно до ст. 97 КУпАП, яка станом на сьогоднішній день виключена.

Апелянт зазначає, що відповідно до Положенням про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 08.04.2011 року №439/2011, Положенням про Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області, затвердженого наказом Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 02.06.2011 року №22, Порядком здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого Постановою КМУ від 23.05.2011 року №553, на даний момент в Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області відсутній порядок та процедура прийняття в експлуатацію збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, збудованих у період з 05 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року, що визначена Наказом Мінрегіонбуду №95 від 15.04.2013р.

На підставі наведеного просить постановити рішення, яким скасувати ухвалу суду першої інстанції та прийняти нову, якою роз'яснити спосіб виконання рішення.

Особи, що беруть участь у справі, в судове засідання для розгляду апеляційної скарги не прибули, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, клопотань від осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю не поступало, а тому колегія суддів, у відповідності до ч. 1 ст. 197 КАС України, вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, оскільки таку може бути вирішено на основі наявних у ній доказів.

Заслухавши суддю доповідача, вивчивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних міркувань.

Судом першої інстанції встановлено, що постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.12.2013 року задоволено частково позов, визнано протиправним та скасовано рішення інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області від 09.09.2013 року за № 7/9/01-12/2025 та зобов'язано інспекцію зареєструвати подану ОСОБА_1 декларацію про готовність до експлуатації житлового будинку. Рішення суду набрало законної сили 06.05.2014 року. Виконавчі листи за №809/3323/13-а в даній адміністративній справі видані судом 04.07.2014 року відповідно до заяви представника позивача від 02.07.2012 року.

Розглядаючи спір суд першої інстанції вірно зазначив, що відповідно до ч.1 ст. 257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні. Так само на відповідних суб'єктів владних повноважень можуть бути покладені обов'язки щодо забезпечення виконання рішення. Згідно ч. 2 цієї статті судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання.

Відповідно до ч. 4 ст.257 КАС України примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».

Згідно ч. 1 ст. 170 КАС України якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту. Відповідно до ч. 2 цієї статті подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.

Також судом встановлено, що рішення суду про зобов'язання інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області зареєструвати подану ОСОБА_1 декларацію про готовність до експлуатації індивідуального житлового будинку, викладене в постанові від 10.12.2013 р., є зрозумілим. Порядок його виконання регламентований зазначеними у мотивувальній частині, вказаного рішення, нормами, а саме Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Порядком прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення І та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж №95 від 19.03.2013 року.

Враховуючи наведене колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що в задоволенні заяви про роз'яснення рішення слід відмовити.

З урахуванням зазначеного суд апеляційної інстанції вважає, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, а постанова відповідає нормам матеріального та процесуального права.

Керуючись ст. 160, ст. 197, п. 1 ч. 1 ст. 199, ст. 200, ст.205, ст.206, ст. 254 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

апеляційну скаргу інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Івано-Франківській області - залишити без задоволення, а ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 26 серпня 2014 року про відмову в роз'ясненні у справі № 809/3323/13-а - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя М.А. Пліш

Судді Т.І. Шинкар

Н.В. Ільчишин