Постанова від 28.01.2015 по справі 750/5787/14

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 750/5787/14 Головуючий у 1-й інстанції: Сапон А.В.,

Суддя-доповідач: Кобаль М.І.

ПОСТАНОВА

Іменем України

28 січня 2015 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого - судді Кобаля М.І.,

суддів: Епель О.В., Карпушової О.В.

при секретарі: Пакіж О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали апеляційної скарги Управління Пенсійного фонду в Чернігівському районі Чернігівської області на постанову Деснянського районного суду міста Чернігова від 03 вересня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду в Чернігівському районі Чернігівської області про перерахунок пенсії, -

ВСТАНОВИЛА:

У червні 2014 року ОСОБА_2 (далі - Позивач) звернулась до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду в Чернігівському районі Чернігівської області, у якому просила визнати дії відповідача неправомірними та зобов'язання здійснити донарахування пенсії в період з листопада 2013 року по дату прийняття рішення відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Постановою Деснянського районного суду міста Чернігова від 03 вересня 2014 року зазначений адміністративний позов задоволено.

Не погоджуючись з вищезазначеною постановою суду першої інстанції відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою в задоволенні вимог адміністративного позову відмовити.

Заслухавши представника позивача, що прибув у судове засідання, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід задовольнити, а оскаржувану постанову - скасувати, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 202 КАС України, підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є зокрема, порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, ОСОБА_2 відповідно до довідки МСЕК серії АВ №0111903 (а.с.5), є інвалідом ІІІ групи - захворювання пов'язаного з впливом аварії на ЧАЕС та є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1).

Починаючи з 01.07.2013 року відповідач виплачує позивачу пенсію на загальних підставах, що призвело до зменшення її розміру.

Не погоджуючись із зазначеними діями суб'єкта владних повноважень, ОСОБА_2 звернулась до суду за захистом своїх прав та законних інтересів.

Приймаючи рішення про задоволення адміністративного позову суд першої інстанції прийшов до висновку, що у Управління Пенсійного фонду в Чернігівському районі Чернігівської області не було законних підстав для зменшення розміру пенсії позивача, оскільки остання є інвалідом ІІІ групи - захворювання пов'язаного з впливом аварії на ЧАЕС

Колегія суддів апеляційної інстанції не погоджується з таким висновком суду першої інстанції, оскільки він не знайшов підтвердження під час апеляційного розгляду справи.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, ОСОБА_2 є інвалідом ІІІ групи - захворювання пов'язаного з впливом аварії на ЧАЕС та є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1).

29 лютого 2012 року позивачу, згідно витягу із акту огляду МСЕК №205768 (а.с.33), призначена пенсія, як інваліду ІІІ групи, загального захворювання безстроково.

Згідно із витягом з протоколу № 5 від 21 травня 2012 року Обласною комісією зі встановлення статусу громадянам, постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи було встановлено: у зв'язку із скасуванням обласною спеціалізованою ЛКК для дорослих по встановленню причинного зв'язку хвороб, інвалідності і смерті з дією іонізуючого випромінювання та і шкідливих чинників аварії на ЧАЕС причинною зв'язку захворювання з наслідками Чорнобильської катастрофи, так як на момент розгляду медичних справ заявник не мала статусу потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи, враховуючи вимоги ст. 11 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» вилучити посвідчення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 1 серії А та вкладки до посвідчень осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, видані: ОСОБА_2, посвідчення категорії 1 серії НОМЕР_1 видане 07.11.2006 року та вкладку №616309 видану 07.11.2006 року (а.с.32).

В зв'язку з тим, що позивачем було втрачено право на отримання пенсії за Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та встановлено ІІІ групу інвалідності внаслідок загального захворювання, відповідачем відповідно витягу із акту огляду у МСЕК № 205768 з 29.02.2012 року позивачу була розпочата виплата пенсії по інвалідності внаслідок загального захворювання, як інваліду ІІІ групи.

18.11.2013 року до відповідача надійшла виписка з акту медико-соціальної експертної комісії № 0111903 (а.с.5) в якій зазначено, що позивачу встановлено ІІІ групу інвалідності захворювання пов'язаного з впливом аварії на ЧАЕС.

Відповідно до ст. 10 Закону України передбачено, що особі, яка має одночасно право на різні види (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.

Згідно із ч. 3 ст. 45 цього ж Закону, переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Як свідчать матеріали справи, позивач із зазначеною заявою про призначення/перерахунок пенсії звернулась до відповідача 15 травня 2014 року (а.с.37).

Відповідно, відповідачем з 15 травня 2014 року було переведено ОСОБА_2 на пенсію по інвалідності захворювання пов'язаного з впливом аварії на ЧАЕС, про що свідчать дані розпорядження від 21 травня 2014 року, які містяться в матеріалах справи (а.с.38).

Таким чином, колегія суддів апеляційної інстанції прийшла до висновку, що Управління Пенсійного фонду в Чернігівському районі Чернігівської області, як суб'єкт владних повноважень, діяло у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи вищевикладене, апеляційна скарга підлягає задоволенню, а постанова суду першої інстанції - скасуванню з прийняттям нового судового рішення, яким необхідно відмовити у задоволенні адміністративного позову повністю.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 202, 205, 207, 254 КАС України, колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду в Чернігівському районі Чернігівської області - задовольнити.

Постанову Деснянського районного суду міста Чернігова від 03 вересня 2014 року - скасувати.

Ухвалити нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду в Чернігівському районі Чернігівської області про перерахунок пенсії - відмовити.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту проголошення. Касаційну скаргу може бути подано безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

Головуючий - суддя М.І. Кобаль

судді: О.В. Епель

О.В. Карпушова

Головуючий суддя Кобаль М.І.

Судді: Епель О.В.

Карпушова О.В.