Ухвала від 30.01.2015 по справі 810/351/15

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про повернення позовної заяви

30 січня 2015 року 810/351/15

Суддя Київського окружного адміністративного суду Терлецька О.О., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Євролек» до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправною бездіяльність,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Євролек» (надалі - позивач) з позовом до Міністерства Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській (надалі - відповідач) про визнання протиправною бездіяльність.

Відповідно до частини 6 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, не позбавляє права позивача для повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Згідно частини четвертою статті 58 Кодексу адміністративного судочинства України, довіреність фізичної особи на ведення справи в адміністративному суді посвідчується нотаріусом або посадовою особою, якій відповідно до закону надано право посвідчувати довіреності.

Як слідує із позовної заяви та доданих до неї документів, позовну заяву подано ОСОБА_1, повноваження якого підтверджені дорученням. Однак, надане доручення не відповідає вимогам ст. 58 Кодексу адміністративного судочинства України та не містить уповноваження ОСОБА_1 на подачу до Київського окружного адміністративного суду даного адміністративного позову.

Разом з цим, із доручення наявного в матеріалах справи слідує, що остання завірена печаткою ТОВ «Євролек», натомість не посвідчена нотаріусом або посадовою особою, якій відповідно до закону надано право посвідчувати довіреність. Таким чином, у ОСОБА_1, відсутні повноваження на подачу позовної заяви від імені ТОВ «Євролек».

Згідно з вимогами пункту 4 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позовну заяву від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.

Відповідно до пункту другого частини першої статті 7 Закону України від 08.07.2011 № 3674-УІ «Про судовий збір», сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.

Так, в дорученні не зазначено прізвище, ім'я, по батькові та посада особи, яка підписала доручення від імені позивача.

Враховуючи наведене, керуючись статтями 106, 107, 108 , 158, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Євролек» до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправною бездіяльність, - повернути позивачу.

2. Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «Євролек» судовий збір у розмірі 182 (сто вісімдесят дві) грн. 70 коп.

2. Копію ухвали про повернення позовної заяви разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Терлецька О.О.