79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
"26" січня 2015 р. Справа № 921/498/13-г/13
Львівський апеляційний господарський суд в складі колегії:
головуючого - судді Зварич О.В.
суддів Гриців В.М.
Хабіб М.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційні скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Добробуд» (надалі ТзОВ «Компанія «Добробуд») б/н і дати (вх.№ 05-05/1302/13 від 03.07.2013р.) та Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області за № 01-16/1288 від 01.07.2013р. (вх. № 05-05/1362/13 від 08.07.2013р.)
на рішення господарського суду Тернопільської області від 20.06.2013р.
у справі № 921/498/13-г/13
за позовом: Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Злагода-В» (надалі ОСББ «Злагода-В»)
до відповідача-1: ТзОВ «Компанія «Добробуд»
до відповідача-2: Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Тернопільської міської ради
про скасування державної реєстрації Декларації про початок виконання будівельних робіт з будівництва 6-ти квартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями торгово-офісного центру по проспекту С.Бандери у м. Тернополі від 19.12.2011р.,
за участю:
від позивача: не з'явився;
від відповідача-1: П'ятковська І.П. - представник (довіреність б/н від 11.07.2012р.);
від відповідача-2: не з'явився;
від третьої особи: не з'явився,
Рішенням господарського суду Тернопільської області від 20.06.2013р. у справі №921/498/13-г/13 (головуючий-суддя Стопник С.Г., судді: Андрусик Н.О., Руденко О.В.) задоволено позов. Скасовано проведену Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області державну реєстрацію Декларації про початок виконання будівельних робіт з будівництва 6-ти квартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями торгово-офісного центру по проспекту С.Бандери у м.Тернополі від 19.12.2011р., надану ТзОВ «Компанія «Добробуд».
Взявши за основу факти, встановлені рішенням господарського суду Тернопільської області від 31.07.2012р. у справі № 4/48/5022-411/2012, відповідно до якого визнано недійсним зазначений у спірній Декларації договір оренди земельної ділянки від 09.10.2003р., суд прийшов до висновку про відсутність у ТзОВ «Компанія «Добробуд» права (власності чи користування) на земельну ділянку, що є обов'язковою умовою для реєстрації Декларації про початок виконання будівельних робіт.
ТзОВ «Компанія «Добробуд» та Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області подали апеляційні скарги.
Відповідач-1 ТзОВ «Компанія «Добробуд» в апеляційній скарзі вказує, що даний спір є адміністративним та підлягає розгляду в адміністративному суді, у зв'язку з чим провадження слід припинити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 80 ГПК України. Звертає увагу на те, що рішення господарського суду Тернопільської області від 31.07.2012р. у справі №4/48/5022-411/2012 набрало законної сили 27.11.2012р., а спірні правовідносини виникли з 03.01.2012р. (час реєстрації спірної Декларації), тобто до набрання законної сили вказаним судовим рішенням. Тому будь-яких прав позивача, що виникли у зв'язку з прийняттям даного судового рішення, не було порушено при проведенні реєстрації Декларації про початок виконання будівельних робіт з будівництва 6-ти квартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями торгово-офісного центру по проспекту С.Бандери у м. Тернополі. Апелянт стверджує, , що земельна ділянка, на якій здійснюється будівництво, згідно спірної Декларації від 19.12.2011р., не входить в межі земельної ділянки, на якій розташований багатоквартирний житловий будинок, що обслуговується ОСББ «Злагода-В», однак, наведені обставини не були враховані судом. Просить скасувати рішення господарського суду Тернопільської області від 20.06.2013р. у справі № 921/498/13-г/13 та припинити провадження у справі.
Відповідач-2 Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області в апеляційній скарзі вважає рішення господарського суду Тернопільської області від 20.06.2013р. у справі № 921/498/13-г/13 незаконним, прийнятим з порушенням норм матеріального та процесуального права. Звертає увагу на те, що суд першої інстанції не встановив чи є відповідач-1 користувачем земельної ділянки, на якій здійснюється будівництво 6-ти квартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями торгово-офісного центру по проспекту С.Бандери у м. Тернополі та не оцінив, як доказ, матеріали перевірки, проведеної Інспекцією у січні 2013 року, у т.ч. окрему думку державного інспектора сільського господарства в Тернопільській області. Просить скасувати оскаржуване рішення місцевого господарського суду та припинити провадження у справі № 921/498/13-г/13.
Учасники судового процесу не надавали письмових відзивів на апеляційні скарги.
Позивач, відповідач-2 та третя особа не забезпечили явки в судове засідання уповноважених представників, про час, дату і місце розгляду апеляційних скарг належно повідомлені, про що свідчать повідомлення про вручення поштових відправлень від 25.12.2014р.
Апеляційний господарський суд, дослідивши наявні матеріали справи, обговоривши доводи апеляційних скарг, заслухавши пояснення представника відповідача-1, перевіривши юридичну оцінку обставин справи, правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, дійшов висновку про те, що рішення господарського суду Тернопільської області від 20.06.2013р. у справі №921/498/13-г/13 підлягає скасуванню з таких підстав.
З матеріалів справи вбачається, що 03.01.2012р. Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області проведено реєстрацію Декларації від 19 грудня 2011 року про початок виконання будівельних робіт з будівництва 6-ти квартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями торгово-офісного центру по проспекту С.Бандери у м. Тернополі (код об'єкта згідно з державним класифікатором 1122.1, категорія складності ІІ), подану замовником - Товариством з обмеженою відповідальністю "Компанія Добробуд" (а.с.21-23, т.1).
У пункті 14 Декларації про початок виконання будівельних робіт від 19.12.2011р. (інформація про земельну ділянку, на якій знаходиться об'єкт будівництва) вказано: місце розташування - м. Тернопіль, вул. Степана Бандери; площа ділянки - 0,0223 га; кадастровий номер № 040364400110; цільове призначення - житлове будівництво; форма власності або користування - оренда; документ, що посвідчує право замовника на земельну ділянку - договір оренди земельної ділянки від 09 жовтня 2003р. № 998; найменування органу, який видав документ - Тернопільська міська рада.
Звернувшись до місцевого господарського суду з даним позовом, позивач зазначив, що рішенням господарського суду Тернопільської області від 31.07.2012р. у справі №4/48/5022-411/2012 встановлено право ОСББ "Злагода-В" на користування земельною ділянкою площею 223 м2 по пр. С.Бандери в м. Тернополі та відсутність такого права у ТзОВ "Компанія "Добробуд", у зв'язку з чим Товариство в Декларації про початок виконання будівельних робіт з будівництва 6-ти квартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями торгово-офісного центру по проспекту С.Бандери у м.Тернополі від 19.12.2011р. вказало неправдиві відомості. Однак, Інспекція не скасувала своє рішення щодо державної реєстрації Декларації та не прийняла інших заходів, передбачених законом.
При винесенні постанови, колегія суддів враховує наступне.
Відповідно до частини 1 статті 1 Господарського процесуального кодексу України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 12 Господарського процесуального кодексу України господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім, зокрема, спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів.
У вирішенні питання про те, чи є правовідносини господарськими, а спір - господарським, слід виходити з визначень, наведених у статті 3 Господарського кодексу України. Господарський спір підвідомчий господарському суду, зокрема, за таких умов: участь у спорі суб'єкта господарювання; наявність між сторонами, по-перше, господарських відносин, врегульованих Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, іншими актами господарського і цивільного законодавства, і, по-друге, спору про право, що виникає з відповідних відносин; наявність у законі норми, що прямо передбачала б вирішення спору господарським судом; відсутність у законі норми, що прямо передбачала б вирішення такого спору судом іншої юрисдикції (пункт 3, підпункт 3.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №10 від 24.10.2011 року "Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам").
У відповідності до п.п. 1, 4, 6 ст.3 Господарського кодексу України під господарською діяльністю у цьому Кодексі розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Сферу господарських відносин становлять господарсько-виробничі, організаційно-господарські та внутрішньогосподарські відносини. Під організаційно-господарськими відносинами у цьому Кодексі розуміються відносини, що складаються між суб'єктами господарювання та суб'єктами організаційно-господарських повноважень у процесі управління господарською діяльністю.
Таким чином, господарським судам підвідомчі справи, коли склад учасників спору відповідає статті 1 ГПК України, а правовідносини, щодо яких виник спір, носять господарський характер.
Частина 1 статті 17 КАС України визначає перелік спорів, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів, а саме: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму; спори фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації.
Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється Держархбудінспекцією та її територіальними органами у сфері здійснення заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих і будівельних робіт та ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів будівництва., у відповідності до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2011р. № 553 "Про затвердження Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю".
Згідно Указу Президента № 439/2011 від 08.04.2011р. "Про Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України" Державна архітектурно-будівельна інспекція України (Держархбудінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю, контролю у сфері житлово-комунального господарства.
Відповідно до частини 4 статті 26 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації.
Частиною 1 статті 35 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" унормовано, що лише після набуття права на земельну ділянку замовник може виконувати підготовчі роботи, визначені будівельними нормами, державними стандартами і правилами, крім винесення інженерних мереж та видалення зелених насаджень, з повідомленням органу державного архітектурно-будівельного контролю.
За змістом частин 1, 2 ст.36 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням або зареєстрованою декларацією про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об'єктах, що належать до I - III категорій складності, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт. Виконувати будівельні роботи, підключати об'єкт будівництва до інженерних мереж та споруд без реєстрації зазначеної декларації забороняється.
Форма декларації про початок виконання будівельних робіт, порядок її подання та реєстрації, форма повідомлення про зміну даних у зареєстрованій декларації визначені постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011р. № 466 "Деякі питання підготовчих і будівельних робіт", якою затверджено Порядок виконання підготовчих робіт та Порядок виконання будівельних робіт.
Згідно п.п. 7, 8 Порядку виконання підготовчих робіт (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) реєстрація декларації про початок виконання підготовчих робіт (далі - декларація) здійснюється з дотриманням вимог Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності". Декларація приймається в дозвільному центрі за місцезнаходженням об'єкта. Реєстрацію декларації проводить Інспекція за місцезнаходженням об'єкта на безоплатній основі. 8. Замовник (його уповноважена особа) заповнює і подає особисто або надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до Інспекції два примірники декларації за формою згідно з додатком 2. Замовник згідно із законом відповідає за повноту та достовірність даних, зазначених у поданій ним декларації.
Інспекція протягом п'яти робочих днів з дня надходження до неї декларації перевіряє повноту даних, зазначених у декларації, та реєструє її. Зареєстрована декларація не дає право на виконання будівельних робіт. У разі коли декларація подана чи оформлена з порушенням установлених вимог, Інспекція повертає її замовнику з обґрунтуванням причин повернення у строк, передбачений для її реєстрації (п. 9-11 Порядку).
Предметом спору у даній справі є вимога про скасування проведеної Інспекцією архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області державної реєстрації Декларації про початок виконання будівельних робіт з будівництва 6-ти квартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями торгово-офісного центру по проспекту С.Бандери у м. Тернополі від 19.12.2011р., наданої ТзОВ "Компанія Добробут".
При цьому, позивач не ставить під сумнів правомірність дій службових осіб Держархбудінспекції, а оспорює факт початку виконання будівельних робіт, який, на його думку, порушує право ОСББ "Злагода-В" як землекористувача.
Враховуючи вищенаведені норми Господарського та Господарсько-процесуального кодексів України, колегія суддів не погоджується з доводами апелянта про припинення провадження у справі на підставі пункту 1 частини 1 статті 80 ГПК України у зв'язку із непідвідомчістю спору господарському суду.
Задовольняючи позов ОСББ "Злагода-В" та скасовуючи державну реєстрацію Декларації про початок виконання будівельних робіт, що проведена 03.01.2012р., суд першої інстанції виходив з того, що забудовник (ТзОВ "Компанія "Добробуд") вніс до оспорюваної Декларації недостовірну інформацію про наявність права користування земельною ділянкою площею 0,0223 га, яке фактично у Товариства відсутнє, оскільки вказаний у Декларації договір оренди земельної ділянки від 09 жовтня 2003р. визнаний судом недійсним (в редакції змін, внесених договором про внесення змін до договору оренди від 03.04.2007р.).
Проте, даний висновок суду є невірним, з огляду на наступне.
З матеріалів справи вбачається, що оспорювані позивачем дії щодо державної реєстрації Декларації про початок виконання будівельних робіт з будівництва 6-ти квартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями торгово-офісного центру по проспекту С.Бандери у м. Тернополі вчинені відповідачем-2 - 03.01.2012р.
Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 14.11.2013р. скасовано рішення господарського суду Тернопільської області від 31.07.2012р. у справі №4/48/5022-411/2012, яке було покладено в основу оскаржуваного рішення, та відмовлено у задоволенні позову ОСББ "Злагода-В" (а.с.32-39, т.2).
При здійсненні вказаного апеляційного провадження колегією суддів встановлено факт відсутності правових підстав для визнання за позивачем ОСББ "Злагода-В" права користування земельною ділянкою площею 4300 м2, відведеною рішенням Тернопільської міської ради від 27.12.2002р. № 4/5/103 під будівництво 35-ти квартирного житлового будинку по проспекту С. Бандери. Крім того встановлено, що оскільки в позивача відсутні права на спірну земельну ділянку площею 223 м2 та/або майно, яке споруджувалось ТзОВ "Компанія "Добробуд" на спірній ділянці, а наявність будь-яких інших прав і охоронюваних законом інтересів позивача, які б порушувались оспорюваними правочином та рішенням міськвиконкому, позивачем не доведена та матеріалами справи не підтверджена, тому відсутні підстави для задоволення позову в частині визнання недійсним оспорюваних договору оренди та рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради.
В силу вимог частини 3 статті 35 Господарського процесуального кодексу України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, крім встановлених рішенням третейського суду, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Таким чином, станом на момент проведення відповідачем-2 державної реєстрації оспорюваної Декларації, тобто, станом на 03.01.2012р., не було обставин, котрі б засвідчували відсутність у забудовника (ТзОВ "Компанія "Добробуд") права користування земельною ділянкою, а отже, інформація, що була внесена у Декларацію, відповідала дійсності.
Відтак, державна реєстрація відповідачем-2 Декларації про початок виконання будівельних робіт з будівництва 6-ти квартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями торгово-офісного центру по проспекту С.Бандери у м.Тернополі (код об'єкта згідно з державним класифікатором 1122.1, категорія складності ІІ) станом на 03.01.2012р. проведена у відповідності до приписів ст. 36 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", а також до приписів п.п. 7-11 Порядку виконання підготовчих робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011р. № 466.
Крім того, матеріалами справи підтверджено, що ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 20.02.2014р. у справі № 9251/13, яка залишена в силі ухвалою Вищого адміністративного суду України від 05.06.2014р. у справі №К/800/14478/14, скасовано постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 04.06.2013р. у справі №2а-819/249/13а в частині заявлених позовних вимог ТзОВ "Компанія "Добробуд" до ОСББ "Злагода-В" про визнання протиправними дій по представленню на розгляд Тернопільської міської ради документів з метою оформлення права користування земельною ділянкою, а провадження в справі в частині цих вимог закрито. В решті вказану постанову суду першої інстанції залишено без змін (а.с.18-31, т.2).
Одночасно, адміністративним судом встановлено, що:
- ОСББ "Злагода-В" не є належним балансоутримувачем житлового будинку з гаражами-стоянками по пр. С. Бандери, 81а в м. Тернополі в силу відсутності належного та допустимого доказу в підтвердження передачі від позивача на баланс ОСББ "Злагода-В" вказаного майна - відсутності акту приймання-передачі, складеного по формі, затвердженій постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2002р. №1521 "Про затвердження Порядку передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс";
- Оскільки ОСББ "Злагода-В" не є власником новозбудованого будинку, положення ст.120 ЗК України в спірних правовідносинах не застосовуються;
- Не встановлено відмови товариства індивідуальних забудовників "Добробуд", а також його правонаступника від користування земельною ділянкою за договором оренди площею 4077 м2 на користь СК "Злагода" чи ОСББ "Злагода-В", оскільки вилучення з користування ТзОВ "Компанія "Добробуд" земельної ділянки площею 4077 м2 відбулось з порушенням частини 9 статті 123 Земельного кодексу України (без фактичного вилучення земельної ділянки) на підставі документа, що не відповідає положенням частини 2 статті 207 Цивільного кодексу України (невідповідність по формі).
Вказані вище обставини призвели до скасування оскаржуваних рішень Тернопільської міської ради щодо надання ОСББ "Злагода-В" в користування земельної ділянки для обслуговування 35-ти квартирного житлового будинку з гаражами-стоянками по пр.С.Бандери, 81 а (як прибудинкової території) площею 5080 м2, з яких 4077 м2 - орендована ТзОВ "Компанія "Добробуд" та є складовою земельної ділянки площею 4300м2 (223 м2 з яких вказані в спірній Декларації).
У наведеній адміністративній справі встановлено, що ОСББ "Злагода-В" не є належним балансоутримувачем 35-ти квартирного житлового будинку та скасовано рішення органу місцевого самоврядування про надання дозволу на оформлення права користування земельною ділянкою для обслуговування цього будинку.
Відповідно до статті 16 Цивільного кодексу України, статті 20 Господарського кодексу України, статті 1 Господарського процесуального кодексу України суд захищає лише порушене право особи.
Обставинами даної справи не підтверджується наявності охоронюваних законом прав та інтересів ОСББ «Злагода-В» на земельну ділянку чи нерухоме майно за адресою пр.С.Бандери, 81 а у м. Тернополі.
Реєстрацією Декларації про початок виконання будівельних робіт з будівництва 6-квартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями торгово-офісного центру за вказаною адресою не порушуються законні права та інтереси позивача.
З наведеного, колегія суддів погоджується з доводами апеляційної скарги про неповне встановлення всіх обставин справи, недоведеність обставин, що мають значення для справи, які місцевий господарський суд визнав встановленими, про неправильне застосування норм матеріального права, що є підставою для скасування рішення господарського суду Тернопільської області від 20.06.2013р. №921/498/13-г/13 на підставі ст. 104 ГПК України.
Однак, враховуючи, що вимоги апелянтів про припинення провадження у справі щодо вимог до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області апеляційний господарський суд визнав необґрунтованими, апеляційні скарги підлягають задоволенню частково.
Витрати по сплаті судового збору слід покласти на позивача відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 43, 99, 101, 103, 104, 105 Господарського процесуального кодексу України, Львівський апеляційний господарський суд -
Апеляційні скарги задоволити частково.
Рішення господарського суду Тернопільської області від 20.06.2013р. у справі №921/498/13-г/13 скасувати. Прийняти нове рішення.
Відмовити в задоволенні позову.
Стягнути з позивача Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Злагода-В» (46001, м. Тернопіль, пр. С.Бандери, 81А, ідентифікаційний код 34227170) на користь відповідача-1 Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Добробуд» (46011, м. Тернопіль, вул. Піскова, 8, ідентифікаційний код 24633454) 573,50 грн. судового збору за розгляд апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Добробуд».
Місцевому господарському суду видати відповідний наказ.
Справу повернути в господарський суд Тернопільської області.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку згідно з Розділом ХІІ-1 ГПК України.
Головуючий суддя Зварич О.В.
судді Гриців В.М.
Хабіб М.І.