Ухвала від 28.01.2015 по справі 813/2455/14

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 січня 2015 року Справа № 876/6752/14

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:

головуючого судді Шавеля Р.М.,

суддів Костіва М.В. та Савицької Н.В.,

з участю секретаря судового засідання - Гнатик А.З.,

а також сторін (їх представників):

від позивача - Дяків О.М.;

від відповідача - Іванський В.І.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові апеляційну скаргу Стрийської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській обл. на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 24.06.2014р. в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Резорт Перлина Карпат» до Стрийської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській обл. про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення щодо збільшення суми грошового зобов'язання із земельного податку, -

ВСТАНОВИЛА:

20.03.2014р. Товариство з обмеженою відповідальністю «Резорт Перлина Карпат» (надалі - позивач, платник податку, ТзОВ «Резорт Перлина Карпат») звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив визнати нечинним та протиправним податкове повідомлення-рішення Стрийської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській обл. (надалі - відповідач, податковий орган, Стрийська ОДПІ) № 0000141500 від 05.03.2014р.; судові витрати покласти на відповідача (а.с.3-7).

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 24.06.2014р. заявлений позов задоволено; визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Сколівського відділення Стрийської ОДПІ № 0000141500 від 05.03.2014р.; вирішено питання про розподіл судових витрат (а.с.90-91).

Не погодившись із винесеним судовим рішенням, постанову суду оскаржила відповідач Стрийська ОДПІ, яка у поданій апеляційній скарзі, покликаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду та прийняти нове рішення, яким у задоволенні заявленого позову відмовити (а.с.93-94).

Вимоги апеляційної скарги обґрунтовує тим, що згідно витягу з технічної документації нормативної грошової оцінки селища Славське Славської селищної ради № 2215 від 11.10.2013р., яку надано Відділом Держземагентства у Сколівському районі на виконання листа Сколівського відділення Стрийської ОДПІ № 1289/15-00/431 від 11.10.2013р., нормативна грошова оцінка спірної земельної ділянки становить 20035323 грн. По причині наведеного за вказану ділянку необхідно нарахувати до сплати земельний податок в розмірі 200353 грн. 23 коп., при цьому різниця становить: за 2012 рік - 172523 грн. 23 коп.; за 2013 рік - 172523 грн. 23 коп.

Враховуючи те, що на земельну ділянку загальною площею 2,53 га кадастровий номер 4624555700:01:004 Держемагентством у Сколівському районі видано дві різні довідки (витяги) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка знаходиться у власності позивача, 04.12.2013р. на адресу Держземагентства у Сколівському районі скеровано листа (вих. № 2025/1500/150) щодо надання інформації про те, чи проводилась протягом 2011-2013 років повторна грошова оцінка (або корегування) земель Славської селищної ради.

13.01.2014р. (вх. № 174) отримано лист Відділу Держемагентством у Сколівському районі, в якому повідомляється, що протягом 2011-2013 років повторна грошова оцінка земель Славської селищної ради не проводилася.

Також листом Славської селищної ради повідомляється, що нормативна грошова оцінка землі Славської селищної ради проведена, затверджена та введена в дію рішенням сесії № 112 від 13.01.2011р. та діє до 31.12.2017р.; дане рішення опубліковано у районній газеті «Бойківська думка» (30 січня-05 лютого 2011р.).

Таким чином, суд прийшов до помилкового висновку про обгрунтовність заявлених позовних вимог.

Заслухавши суддю-доповідача, представника відповідача на підтримання поданої скарги, заперечення представника позивача, перевіривши матеріали справи та апеляційну скаргу в межах наведених у них доводів, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення, з наступних підстав.

Як встановлено судом першої інстанції, протягом 06.02.2014р. - 11.02.2014р. Сколівським відділенням Стрийської ОДПІ проведена позапланова документальна невиїзна перевірка ТзОВ «Резорт Перлина Карпат» по питанню достовірності відображення задекларованих сум по платі за землю за 2012-2013 рр., за результатам якої складено Акт перевірки № 8/15-00/25237714 від 18.02.2014р. (а.с.9-17).

Проведеною перевіркою встановлено, що позивачем допущено порушення вимог п.274.1 ст.274, п.286.2 ст.286 Податкового кодексу /ПК/ України, в результаті чого занижено податкове зобов'язання з плати за землю на загальну суму 345046 грн. 46 коп.

На підставі вказаного Акта перевірки податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000141500 від 05.03.2014р. про збільшення суми грошового зобов'язання із земельного податку в розмірі 431308 грн. 08 коп., в тому числі 345046 грн. 46 коп. за основним платежем та 86261 грн. 62 коп. за штрафними (фінансовими) санкціями (а.с.8).

Викладені в Акті перевірки та покладені в основу винесеного податкового повідомлення-рішення висновки Стрийської ОДПІ ґрунтуються на тому, що згідно витягу з технічної документації нормативної грошової оцінки селища Славське Славської селищної ради № 2215 від 11.10.2013р., яку надано Відділом Держземагентства у Сколівському районі на виконання листа Сколівського відділення Стрийської ОДПІ № 1289/15-00/431 від 11.10.2013р., нормативна грошова оцінка спірної земельної ділянки становить 20035323 грн.

По причині наведеного за вказану ділянку необхідно нарахувати до сплати земельний податок в розмірі 200353 грн. 23 коп., при цьому різниця становить: за 2012 рік - 172523 грн. 23 коп.; за 2013 рік - 172523 грн. 23 коп.

Задовольняючи заявлений позов, суд першої інстанції виходив з того, що витяг з технічної документації нормативної грошової оцінки селища Славське Славської селищної ради № 2215 від 11.10.2013р., що був використаний податковим органом, суперечить фактичним обставинам справи, а тому не може слугувати правовою підставою для визначення суми грошового зобов'язання з плати за землю.

Колегія суддів вважає наведені висновки такими, що відповідають фактичним обставинам справи та нормам чинного законодавства.

В податкових деклараціях з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2012 рік ТзОВ «Резорт Перлина Карпат» задекларовано земельного податку за вказаний рік на загальну суму 27830 грн.; за 2013 рік - на загальну суму 27830 грн. (а.с.30-36).

Розрахунок земельного податку проведено позивачем на підставі Витягу з технічної документації нормативної грошової оцінки селища Славська Славської селищної ради № 387 від 11.02.2011р., виданого Управлінням Держкомзему у Сколівському районі за заявою платника податку (а.с.45).

Згідно листа Відділу Держземагентсва у Сколівському районі Львівської обл. № 3442 від 31.12.2013р., наданого на запит контролюючого органу під час перевірки ТзОВ «Резорт Перлина Карпат», протягом 2011-2013 років повторна грошова оцінка земель по Славській селищній раді не проводилась (а.с.42).

Відповідно до листа Славської селищної ради № 02-19/784 від 23.12.2013р., який також надано на запит ревізорів під час проведення перевірки, нормативна грошова оцінка землі селищної ради проведена, затверджена та введена в дію рішенням сесії № 112 від 13.01.2011р. та діє до 31.12.2017р.

Згідно рішення Славської селищної ради № 112 від 13.01.2011р. «Про введення в дію нормативної грошової оцінки земель смт.Славське та села Грабовець» затверджено середню (базову) вартість нормативної грошової оцінки земель смт.Славське за один квадратний метр в розмірі 125 грн. 76 коп. (а.с.48-50).

Таким чином, позивач обгрунтовано визначив розмір земельного податку у 2012 - 2013 роках на підставі даних, зазначених у Витягу з технічної документації нормативної грошової оцінки селища Славська Славської селищної ради № 387 від 11.02.2011р.

Разом з тим, податковий орган безпідставно не прийняло до уваги отриману інформацію та протиправно збільшив суму грошового зобов'язання ТзОВ «Резорт Перлина Карпат» за платежем: земельний податок з юридичних осіб на 431308 грн. 08 коп.

При цьому, у відповідача були відсутні підстави для витребування іншого Витягу з технічної документації нормативної грошової оцінки селища Славське Славської селищної ради від Відділу Держземагентсва у Сколівському районі Львівської обл.

Із письмових пояснень, що були надані Відділом Держземагенства у Сколівському районі Львівської обл., убачається, що нормативно-грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затв. наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української академії аграрних наук № 18/15/21/11 від 27.01.2006р. У представлених витягах з технічної документації нормативно-грошової оцінки селища Славське Славської селищної ради № 2215 від 11.10.2013р. та № 387 від 11.02.2011р., зазначені різні функціональні призначення земельної ділянки і відповідно застосування Кф - коефіцієнту, який характеризує функціональне використання земельної ділянки.

У витягу з технічної документації нормативно-грошової оцінки селища Славське Славської селищної ради № 2215 від 11.10.2013р. зазначено, що функціональне призначення земельної ділянки - «обслуговування готелю» та застосовано Кф 2,5 - коефіцієнт функціонального використання, що відповідає землям комерційного призначення.

У витягу з технічної документації нормативно-грошової оцінки селища Славське Славської селищної ради № 387 від 11.02.2011р. зазначено, що функціональне призначення земельної ділянки - «для обслуговування бази відпочинку» та застосовано Кф 0,5 - коефіцієнт функціонального використання, що відповідає категорії «інші землі» - 0,5; до яких відносяться «землі оздоровчого та рекреаційного призначення» (а.с.79-84).

Починаючи з 15.07.2003р., цільовим призначенням земельної ділянки площею 2,53 га, яка належить ТзОВ «Резорт Перлина Карпат», та розташована по вул.I.Франка в селищі Славське, є призначення, що встановлене рішенням Славської селищної ради № 113 від 15.07.2003р. «Про затвердження проекту відведення земельної ділянки та погодження експертно-грошової оцінки, надання земельної ділянки у власність шляхом викупу для обслуговування бази відпочинку «Перлина Карпат», а саме «обслуговування бази відпочинку»; аналогічне призначення землі вказано у договорі купівлі-продажу від 29.07.2003р. ділянки несільськогосподарського призначення (зареєстрований в реєстрі за № 666) (а.с.67-71).

Звідси, суд першої інстанції прийшов до вірного висновку про те, що витяг з технічної документації нормативної грошової оцінки селища Славське Славської селищної ради № 2215 від 11.10.2013р., що був використаний податковим органом, суперечить фактичним обставинам справи, а тому не може слугувати правовою підставою для визначення суми грошового зобов'язання з плати за землю.

Доводи апелянта в іншій частині на правомірність прийнятої постанови не впливають та висновків суду не спростовують.

Таким чином, враховуючи непідтвердження в судовому засіданні обставин, якими контролюючий орган обґрунтував свої твердження про порушення позивачем вимог ПК України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), а відтак й покладених в основу оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, заявлений позивачем позов є обґрунтованим та підставним, через що підлягає до задоволення.

Враховуючи викладене, суд першої інстанції правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування постанови колегія суддів не вбачає і вважає, що апеляційну скаргу на неї слід залишити без задоволення.

Керуючись ст.94, ч.3 ст.160, ст.ст.195, 196, п.1 ч.1 ст.198, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст.206, 254 КАС України, колегія суддів,-

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Стрийської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській обл. на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 24.06.2014р. в адміністративній справі № 813/2455/14 залишити без задоволення, а вказану постанову суду - без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили.

Головуючий суддя: Р.М.Шавель

Судді: М.В.Костів

Н.В.Савицька