Ухвала від 29.01.2015 по справі 815/6517/14

Справа № 815/6517/14

УХВАЛА

29 січня 2015 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Андрухіва В.В.

при секретарі Белан М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Одесі клопотання представника Арцизької міської ради Арцизького району Одеської області про залишення позову без розгляду по адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Комбікормовий завод" до Відділу Держземагентства в Арцизькому районі Одеської області, Державного підприємства "Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою", Арцизької міської ради Арцизького району Одеської області, за участю прокурора Арцизького району Одеської області, про визнання протиправними дій при здійсненні розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки, зобов'язання вчинити певні дії, визнання протиправним та скасування рішення від 27.06.2013 року № 1201-VI,-

ВСТАНОВИВ:

17 листопада 2014 року до суду надійшов адміністративний позов ТОВ "Комбікормовий завод" до Відділу Держземагентства в Арцизькому районі Одеської області, Державного підприємства "Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою", Арцизької міської ради Арцизького району Одеської області, в якому позивач просив:

- визнати протиправними дії ДП "Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" при здійсненні розрахунку нормативно грошової оцінки земельної ділянки, розташованої за адресою: Одеська область Арцизький район, м. Арциз, вул.Металічна,1 загальною площею 39140 кв.м, кадастровий номер:5120410100:03:002:0015, що знаходиться у користуванні ТОВ "Комбікормовий завод", в частині незастосування наступних інженерно-інфраструктурних факторів при визначенні локального коефіцієнту на місцеположення земельної ділянки в межах економіко-планувальної зоні "не забезпечена централізованим газопостачанням" та "не забезпечена централізованим теплопостачанням";

- зобов'язати ДП "Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" внести відповідні зміни до технічної документації та провести перерахунок нормативної грошової оцінки вищевказаної земельної ділянки, розташованої за адресою: Одеська область, Арцизький район, м.Арциз, вул.Металічна, 1 загальною площею 39140 кв.м, кадастровий номер: 5120410100:03:002:0015, що знаходиться у користуванні ТОВ "Комбікормовий завод" із застосуванням локального коефіцієнту, який враховує місце розташування земельної ділянки в межах економіко-планувальної зони (КмЗ) у розмірі 0,6823;

- зобов'язати відділ Держземагентства в Арцизькому районі Одеської області видати ТОВ "Комбікормовий завод" витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, розташованої за адресою: Одеська область, Арцизький район, м. Арциз, вул. Металічна,1 загальною площею 39140 кв.м, кадастровий номер: 5120410100:03:002:0015 із застосуванням локального коефіцієнту, який враховує місце розташування земельної ділянки в межах економіко-планувальної зони (КмЗ) у розмірі 0,6823;

- визнати протиправним та скасувати рішення Арцизької міської ради Арцизького району Одеської області від 27.06.13р. №1201-VI "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м.Арциз та території Арцизької міської ради Арцизького району Одеської області" в частині затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, розташованої за адресою: Одеська область, Арцизький район, м. Арциз, вул. Металічна, 1, загальною площею 39140 кв.м, кадастровий номер: 5120410100:03:002:0015.

Ухвалою судді від 20.11.2014 року провадження по справі відкрито.

29 січня 2015 року представник Арцизької міської ради Арцизького району Одеської області заявив клопотання про залишення позову TOB «Комбікормовий завод» без розгляду у зв'язку з пропуском строку звернення до адміністративного суду.

Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

В ході судового розгляду справи встановлено, що рішення Арцизької міської ради №1201-VI від 27.06.2013 року «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м.Арциз на території Арцизької міської ради Арцизького району Одеської області було опубліковано в офіційному друкованому виданні - газеті Арцизької районної ради Одеської області «Арцизские вести» від 06.07.2013 року у випуску № 34 (7956).

Таким чином, встановлений законом шестимісячний строк звернення до суду ТОВ "Комбікормовий завод" з вимогами про визнання протиправним та скасування рішення Арцизької міської ради №1201-VI від 27.06.2013 року обчислюється з наступного дня після його опублікування, коли позивач повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, тобто з 07.07.2013 року, і цей строк сплинув 08.01.2014 року.

Також, слід зазначити, що у випуску газети Арцизької районної ради Одеської області «Арцизские вести» № 57 (7979) від 14.12.2013 року було повторно опубліковано інформацію стосовно прийняття вищезазначеного рішенні Арцизької міської ради та повідомлення усіх користувачів та власників земельний ділянок про необхідність підписання додаткових угод до договорів оренді землі.

Крім того, з матеріалів справи вбачається, що 24.01.2014 року TOB «Комбікормовий завод» звернулося до Відділу Держземагентства в Арцизькому районі Одеської області з заявою, яка була зареєстрована за №53, про надання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, загальною площею 39140 кв.м за адресою: Одеська область, м.Арциз, вул. Металічна, 1, цільове призначення: сільськогосподарські угіддя.

27.01.2014 року за № 2-2-07/226 Відділом Держземагентства в Арцизькому районі Одеської області виготовлено витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, розташованої за адресою: Одеська область, м.Арциз, вул. Металічна, 1, загальною площею 39140 кв. м, кадастровий номер: 5120410100:03:002:0015.

Згідно ст.20 Закону України "Про оцінку земель", дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Відповідно до ст.23 Закону України "Про оцінку земель", витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Відповідно до п.2-1 Постанови КМ України від 23.05.2012 року № 492 "Про внесення змін до методик, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 23 березня 1995 р. № 213 та від 23 листопада 2011 р. № 1278", дані за результатами проведення нормативної грошової оцінки земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель, що видається територіальним органом Держземагентства за місцезнаходженням земельної ділянки у строк, що не перевищує семи робочих днів з дати надходження відповідної заяви.

Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки було виготовлено Відділом Держземагентства в Арцизькому районі Одеської області 27.01.2014 року, проте позивач за зазначеним витягом після спливу встановленого законодавством строку його виготовлення (сім робочих днів) не прибув.

З викладеного вбачається, що TOB «Комбікормовий завод» могло дізнатися про нормативну грошову оцінку вищенаведеної земельної ділянки, розташованої за адресою: Одеська область, м.Арциз, вул. Металічна, 1, загальною площею 39140 кв. м, кадастровий номер: 5120410100:03:002:0015, та отримати відповідний витяг у Відділі Держземагентства в Арцизькому районі Одеської області на підставі заяви від 24.01.2014 року щонайпізніше 04.02.2014 року (сьомий робочий день з дня подання заяви).

За таких обставин, встановлений законом шестимісячний строк звернення до суду з рештою позовних вимог TOB «Комбікормовий завод» обчислюється з наступного дня після 04.02.2014 року, коли позивач повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, тобто з 05.02.2014 року, і цей строк сплинув 04.08.2014 року.

Однак, позивач звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом лише 17 листопада 2014 року.

Згідно з ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Відповідно до ч.2 ст.100 КАС України позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Поважними за змістом даної статті визнаються обставини, які є об'єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного звернення з позовом до суду.

Інститут строку звернення до суду в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.

Відповідно до п.9 ч.1 ст.155 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Частиною 3 ст.162 КАС України визначено, якщо в ході судового розгляду справи суд встановить, що провадження у справі відкрито за позовною заявою, поданою з пропущенням установленого законом строку звернення до адміністративного суду, або викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, позовна заява залишається без розгляду.

Таким чином, оскільки поважності причин пропуску строку звернення до суду позивачем не зазначено, і суд підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними не вбачає, позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Комбікормовий завод" підлягає залишенню без розгляду.

На підставі викладеного, керуючись ч.2 ст.99, ст.100, п.9 ч.1 ст.155, ст.160, ч.3 ст.162, ст.ст.165, 167 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Клопотання представника Арцизької міської ради Арцизького району Одеської області - задовольнити.

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Комбікормовий завод" до Відділу Держземагентства в Арцизькому районі Одеської області, Державного підприємства "Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою", Арцизької міської ради Арцизького району Одеської області, за участю прокурора Арцизького району Одеської області, про визнання протиправними дій при здійсненні розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки, зобов'язання вчинити певні дії, визнання протиправним та скасування рішення від 27.06.2013 року № 1201-VI - залишити без розгляду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції з одночасною подачею копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя: В.В.Андрухів