Ухвала від 02.02.2015 по справі 823/3526/14

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 823/3526/14

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

02 лютого 2015 року м. Київ

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Глущенко Я.Б., перевіривши матеріали апеляційної скарги Державної інспекції сільського господарства в Черкаській області на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 29 грудня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної інспекції сільського господарства в Черкаській області, третя особа - Відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Черкаській області про визнання протиправним та скасування наказу,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 29 грудня 2014 року позов задоволено.

Не погоджуючись з вказаною постановою суду, відповідач подав апеляційну скаргу.

Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 187 КАС України.

Так, положеннями ч. ч. 5, 6 ст. 187 КАС України передбачено, що апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження, якщо цей документ не подавався раніше. До апеляційної скарги додаються її копії, а також копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Як убачається з апеляційної скарги відповідача, вона підписана 16 січня 2015 року представником за довіреністю - ОСОБА_2, в той час як довіреність, копія якої наявна в матеріалах справи, на представництво цією особою інтересів Державної інспекції сільського господарства в Черкаській області дійсна лише до 31 грудня 2014 року (а.с. 176).

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про неможливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Державної інспекції сільського господарства в Черкаській області до підтвердження повноважень представника апелянта.

Окрім того, усупереч приведеним вище положенням скаржником не надано апеляційному суду копій доданих до апеляційної скарги письмових матеріалів для усіх учасників розгляду справи, а саме: копій оскаржуваної постанови, а також не надано доказів сплати судового збору.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір».

Відповідно до положень ст. ст. 3 та 4 названого Закону судовий збір справляється з апеляційних скарг на рішення суду в розмірі 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.

Предметом оскарження в даній справі виступає наказ відповідача, пов'язаний із проходженням публічної служби. Відтак, спір має немайновий характер.

Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру визначена на рівні 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Частиною 1 названої правової норми передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Оскільки розмір мінімальної заробітної плати станом на час подання апеляційної скарги визначений, починаючи з 1 січня календарного року, на рівні 1218,00 грн, розмір судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 грудня 2014 року становить 36,54 грн.

Згідно з приписами ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху.

Керуючись ст.ст. 108, 187 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної інспекції сільського господарства в Черкаській області на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 29 грудня 2014 року - залишити без руху.

Зобов'язати апелянта в строк до 16 лютого 2015 року усунути недоліки апеляційної скарги шляхом надання суду оригінала документа на підтвердження повноважень представника Державної інспекції сільського господарства в Черкаській області - ОСОБА_2, копій доданих до апеляційної скарги письмових матеріалів для позивача та третьої особи, а також доказів сплати судового збору у розмірі, визначеному відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір» за наступними реквізитами:

р/р 31211206781007, отримувач УДКСУ у Печерському р-ні м. Києва, банк отримувача ГУДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ 38004897, МФО 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001, символ звітності 206.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя Глущенко Я.Б.