Справа № 747/807/14-п
Провадження № 3/731/8/15
29 січня 2015 року суддя Варвинського районного суду Чернігівської області Семенченко О.М., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення, який надійшов з Апеляційного суду Чернігівської області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1,
громадянина України, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2
Чернігівської області, 1-й провул. Пирогова, буд. 32,
ІПН НОМЕР_1,
за ч. 1 ст. 164 КУпАП, -
До Варвинського районного суду Чернігівської області з Апеляційного суду Чернігівської області надійшов для розгляду протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 проводив господарську діяльність без державної реєстрації, а саме, 23 грудня здійснював перевезення пасажира по смт. Талалаївка на автомобілі. Вартість проїзду 25 гривень. Свідоцтво про державну реєстрацію відсутнє, чим порушено ч. 2 ст. 50 Цивільного кодексу України та ч. 1 ст. 58 Господарського кодексу України.
Протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факти неправомірних дій і є одним із основних джерел доказів, складається по встановленій формі й повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті.
Зокрема, згідно зі ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Під час розгляду даного протоколу було встановлено, що він складений без дотримання вимог ст. 256 КУпАП, оскільки в ньому не вказано рік вчинення правопорушення, що має істотне значення для об'єктивного вирішення справи, оскільки адміністративне стягнення може бути накладено тільки у визначені законодавством строки.
Крім того, у протоколі відсутнє посилання на нормативний акт, яким передбачена державна реєстрація, та запис про відмову від його підписання ОСОБА_1 як того вимагає ч. 3 ст. 256 КУпАП.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» протоколи про адміністративні правопорушення, складені без дотримання вимог ст. 256 КУпАП, повертаються вмотивованою постановою для належного доопрацювання.
У зв'язку з тим, що процедура оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення проведена з порушенням вимог КУпАП, а вищезазначені порушення унеможливлюють повний, всебічний та об'єктивний розгляд справи в судовому засіданні, вважаю за необхідне протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 разом з доданими матеріалами повернути для належного доопрацювання з урахуванням вимог ст. 38 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП, -
Протокол про адміністративне правопорушення АА2 № 358982 від 23 грудня 2014 року відносно ОСОБА_1 повернути до Талалаївського відділення Бахмацької ОДПІ Головного управління Міндоходів у Чернігівській області для належного доопрацювання.
Суддя О.М. Семенченко