про залишення позовної заяви без руху
30 січня 2015 року
Справа № 803/180/15-a
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Денисюк Р.С., вивчивши позовну заяву державного підприємства «Луцький комбінат хлібопродуктів №2» до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення,
Державне підприємство «Луцький комбінат хлібопродуктів №2» звернулось з позовом до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про скасування податкового повідомлення-рішення №0009662205 від 25 вересня 2014 року.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідно до статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документи про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно - правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
За практикою Європейського суду з прав людини (рішення Європейського суду з прав людини від 14.10.2010 року у справі “Щокін проти України”) вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно - господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Як вбачається з позовної заяви вона містить самостійну вимогу майнового характеру: скасування податкового повідомлення-рішення №0009662205 від 25 вересня 2014 року.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України “Про судовий збір” встановлені ставки судового збору: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати (в грошовому еквіваленті з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати - 1827,00 грн.) та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат (в грошовому еквіваленті з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати - 4872,00 грн.; за подання адміністративного позову немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати (тобто, 73,08 грн.). Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
При цьому, під час подання адміністративного позову майнового характеру може сплачуватися 10 відсотків розміру ставки судового збору.
З врахуванням вищевикладеного, при подані даного позову державному підприємству «Луцький комбінат хлібопродуктів №2» слід було сплатити 487,20 грн. судового збору з позовної вимоги майнового характеру (10% розміру ставки судового збору).
Позивачем відповідно до квитанції №50 від 27.01.2015 року сплачено судовий збір у сумі 73,08 грн., що менше, ніж визначено підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України “Про судовий збір”, оскільки вимога про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0009662205 від 25 вересня 2014 року., на суму 3446253,15 грн. є майновою, так як впливає на майновий стан позивача, а тому повинна бути оплачена судовим збором у сумі 4 872 грн.
Разом з тим, відповідно до ч.3 ст.4 Закону України “Про судовий збір” під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору, що становить 487, 20 грн.
Зважаючи на те, що позивач сплатив судовий збір в розмірі 73,08 грн., а тому йому необхідно доплатити судовий збір в сумі 414,12 грн., (487, 20 грн. - 73,08 грн.).
На підставі наведеного позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачеві строк для усунення недоліків.
Керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Позовну заяву державного підприємства «Луцький комбінат хлібопродуктів №2 до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків до 10 лютого 2015 року.
У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Р.С. Денисюк