79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
08.02.07 Справа№ 5/1669-9/260
Господарський суд Львівської області у складі судді Данко Л.С.
При секретарі Козак І.Б.
За участю представників:
Розглянув у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: Державної податкової інспекції у Яворівському районі, м. Яворів Львівської області,
До відповідача: Міське комунальне підприємство “Яворів вода», м. Яворів Львівської області,
Про стягнення податкової заборгованості перед бюджетом в сумі 62516 грн. 00 коп. за рахунок активів (майна) Міського комунального підприємства “Яворіввода», м. Яворів Львівської області, в тому числі з банківських рахунків боржника.
За участю представників сторін:
Від позивача: Бєлкіна Н.В. -п/к,
Від відповідача: Мартинюк О.Є. -п/к.
Представникам роз»яснено права і обов»язки передбачені ст. 49, 51 КАС України, право відподу судді, ст. 27 КАС України, секретаря судових засідань, ст. 29 КАС України. Заяв та клопотань -не подано. Представник подав клопотання про відмову від технічнох фіксації судового процесу.
Суть спору: розглядається справа за позовом Державної податкової інспекції у Яворівському районі, м. Яворів Львівської області, до відповідача: Міське комунальне підприємство “Яворів вода», м. Яворів, про звернення стягнення податкової заборгованості перед бюджетом на активи (майно) Міського комунального підприємства “Яворів вода», м. Яворів Львівської області, в т.ч. банківські рахунки на суму 62516,00 грн.
Під час попереднього засідання, позивачем подано всі документи, які необхідні для розгляду справи по суті за даним позовом, в судовому засіданні вирішено всі питання необхідні для розгляду справи по суті, за згодою осіб, які приймають участь у справі, суд ухвалив, закінчити підготовче провадження і призначити справу до розгляду у той же день.
Представник Позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, просять позов задовільнити повністю.
Відповідач, подав відзив на позовну заяву, позовні вимоги визнаві повністю, просить розтермінувати загальну суму боргу на 02 роки (в редакції відзиву) зі сплатою по 2605 грн. щомісячно.
В ході розгляду заяви ВСТАНОВЛЕНО:
Відповідача (Міське комунальне підприємство "Яворіввода", м. Яворів, вул. Пасічна,1 Львівської області) зареєстровано Яворівською районною державною адміністрацією 05 квітня 2004 року.
Відповідач включений до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України і йому присвоєно ідентифікаційний код 13824412.
Відповідно до ст.9 Закону України " Про систему оподаткування " платники податків і зборів (обов'язкових платежів ) зобов'язані подавати до Державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації , бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), а також сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.
Облік платників податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами відповідно до законодавства. Визначення сум податкового боргу за податками, зборами (обов'язковими платежами), які надходять до бюджетів та державних цільових фондів , здійснюється за даними особових рахунків платників податків, що ведуться органами ДПС згідно з "Інструкцією про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків і зборів (обов'язкових платежів), що надходять до бюджетів та до державних цільових фондів", затвердженою наказом Головної Державної податкової адміністрації України від 12.05.1994 р. №37 (у редакції наказу Державної податкової адміністрації України від 03.09 .2001 р. №342, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.10.2001 р. за №887/6078).
Відповідно до п.7 Розділу II Інструкції підставою для нарахування платежів до бюджету в особових рахунках платників є документи, які подаються платником (податкові декларації, звіти, розрахунки, платіжні повідомлення, довідки про авансові платежі, та інші документи), документи, які готуються податковими органами (рішення за актами перевірок з донарахування або скасування раніше нарахованих сум платежу, фінансових санкцій та пені), документи, які надходять від інших контролюючих органів.
Податок на додану вартість.
22.08.2005р. відповідач подав податкову декларацію з податку на додану вартість за липень 2005 року, в якій визначив податкове зобов'язання з ПДВ у сумі 5790,0 грн.,
20.09.2005р. відповідач подав податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень 2005 року, в якій визначив податкове зобов'язання з ПДВ у сумі 7455,0 грн.,
20.10.2005р. відповідач подав податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2005 року , в якій визначив податкове зобов'язання з ПДВ у сумі 6704,0 грн.
21.11.2003р. відповідач подав податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2005 року , в якій визначив податкове зобов'язання з ПДВ у сумі 1055,0 грн.
20.12.2005р. відповідач подав податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2005 року , в якій визначив податкове зобов'язання з ПДВ у сумі 12876,0 грн.
20.01.2006р. відповідач подав податкову декларацію з податку на додану вартість за грудень 2005 року , в якій визначив податкове зобов'язання з ПДВ у сумі 9259,0 грн.
20.02.2006р. відповідач подав податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2006 року , в якій визначив податкове зобов'язання з ПДВ у сумі 3876,0 грн.
20.03.2006р. відповідач подав податкову декларацію з податку на додану вартість за лютий року , в якій визначив податкове зобов'язання з ПДВ у сумі 7248,0
19.04.2006р. відповідач подав податкову декларацію з податку на додану вартість за березень 2006 року , в якій визначив податкове зобов'язання з ПДВ у сумі 7768,0
Залишок несплаченої пені по ПДВ становить 485,0 грн.
Таким чином, загальна сума заборгованості по податку на додану вартість становить:
5790,0 грн +7455,0 грн. + 6704,0 грн. + 1055,0 грн. + 12876,0 грн. + 9259, 0 грн. + 3876, 0 грн. + 7248, 0 грн + 7768, 0 грн..= 62031,0 грн.
Відповідно до ст.67 Конституції України «кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах встановлених законом». Норми встановлені та закріплені Конституцією України є нормами прямої дії виходячи з того, що відповідно до ст. 8 Конституції в Україні встановлено і діє принцип верховенства права.
Згідно із ст. 121 Конституції України покладає на прокуратуру обов'язок по представництву інтересів держави в суді, в тому числі і шляхом пред'явлення позовних заяв.
Відповідно до преамбули Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перд бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 р. №2181 цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та / штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до ст.1 п.1.12 контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.
Контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків і зборів (обов'язкових платежів), які віднесені до їх компетенції цим пунктом.
Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання) можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу ( ст.З Закону). У будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденти, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.
У п.п 5.3.1 ст. 5.3 Закону України "Про погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" зазначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання.
У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов"язаними із порушенням податкового законодавства, платник зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом 30 календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
Відповідач позовні вимоги Позивача визнав повністю, про що подав письмовий відзив на позовну заяву за № 242 від 13.10.2006р., просить розтермінувати загальну суму боргу на 2 роки зі сплатою по 2605 грн. щомісячно.
Суд заслухавши пояснення учасників судового процесу, оглянувши та дослідивши подані докази у справі, та ту обставину, що Відповідач був належним чином та своєчасно повідомлений про наявність заборгованості перед бюджетом, не вжив жодних заходів до його погашення, керуючись ст. 121 Конституції України, п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. З Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-111 від 21.12.2000 року, прийшов до висновку, що позов документально та нормативно обгрунтований, Відповідачем визнаний, підлягає до задоволення.
З матеріалів справи вбачається, що Позивач відповідно до статті 4 Декрету КМ України “Про державне мито» звільнені від сплати останнього за своїми позовами, відтак ні Прокурор, ні Позивач витрат зі сплати держмита не понесли, тому керуючись ст. 94 КАС України, державне мито з відповідача не стягується.
Щодо клопотання Відповідача про розтермінування загальної суми боргу на 2 роки зі сплатою по 2605 грн. щомісячно, то зазначене клопотання до задоволення не підлягає, так як, на даному етапі, суперечать статті 263 КАС України.
Зазначене клопотання Відповідач має право вирішити в порядку статті 263 КАС України - на стадії виконавчого провадження, шляхом подання заяви до адміністрпативного (господарського) суду, як самим Відповідачем, стягувачем, за поданням державного виконавця.
Керуючись статтями 49, 51, 68, 70, 71, 87, 94, 97, 108, 122- 124, 127 -128, 130, 133 -135, 138-140, 143 150 -154, 158 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 6 та 7 розділу 7 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Позов задовільнити повністю.
2. Стягнути податкову заборгованість перед бюджетом з Міського комунального підприємства “Яворіввода», м. Яворів, вул. Пасічна, 1, Львівської області ( код ЄДРПОУ 13824412) в сумі 62516 грн. 00 коп. за рахунок активів (майна), в тому числі з банківських рахунків боржника.
3. Виконавчий лист видати після вступу рішення у законну силу.
Постанова прийнята, складена , підписана та оголошена 17.10.2006р. Постанова може бути оскаржена в порядку і строки встановлені статтею 186 КАС України. Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 КАС України.
Суддя Данко Л.С.