Постанова від 23.12.2014 по справі 804/17838/14

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 грудня 2014 р. Справа № 804/17838/14

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіБоженко Наталії Василівни

при секретарі

за участю:

представника позивача представника відповідача Балабухи Л.К. Цибульській Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовомБудинкоуправління №1 Гвардійської квартирно-експлуатаційної частини району до Начальника квартирно-експлуатаційного відділу м.Дніпропетровська про скасування п.1 наказу №164 від 26.10.2014 року, -

ВСТАНОВИВ:

Будинкоуправління №1 Гвардійської квартирно-експлуатаційної частини звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Начальника квартирно-експлуатаційного відділу м.Дніпропетровська, в якому, просить пункт № 1 Наказу начальника КЕВ м. Дніпропетровська від 26.10.2014 року за № 164 «Про визначення Виконавця надання комунальних послуг у житловому фонді» в частині що стосується визнання Будинкоуправління № 1 Гвардійської КЕЧ району Виконавцем послуг з централізованого опалення в смт. Гвардійське визнати протиправним та скасувати його.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що позивач не є виконавцем послуг з централізованого опалення, не є теплопостачальною організацією, а тому не може укладати з цього приводу договори з кінцевим споживачем - мешканцями багатоквартирних будинків та проводити з ними розрахунки, таким чином п.1 наказу від 26.10.2014 року є протиправним та підлягає скасуванню.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги з підстав викладених в позовній заяві.

Представник відповідача заперечував проти задоволення позовних вимог, з підстав викладених в запереченнях на позов та під час судового розгляду справи зазначив, що відповідач діяв згідно чинного законодавства України.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що відповідачем було прийнято рішення від 26.10.2014 року № 164 «Про визначення Виконавця надання комунальних послуг у житловому фонді».

Цим рішенням виконавцем житлово-комунальних послуг у житловому фонді смт.Гвардійське визначено Будинкоуправління №1 Гвардійської квартирно-експлуатаційної частини району, зокрема, послуг з централізованого опалення (по власним тепломережам).

Вирішуючи заявлений спір по суті, суд виходить із наступного.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" від 24.06.2004 № 1875-IV передбачено, що житлово-комунальні послуги це результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил; балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - балансоутримувач) - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом, виконавець це суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору; виробник це суб'єкт господарювання, який виробляє або створює житлово-комунальні послуги.

Згідно зі статтею 29 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" від 24.06.2004 № 1875-IV (в редакції чинній на момент виникнення правовідносин, з урахуванням змін внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення розрахунків за енергоносії Верховна Рада України від 10.04.2014 № 1198-VII) договір на надання житлово-комунальних послуг (крім послуг з централізованого опалення, послуг з централізованого постачання холодної води, послуг з централізованого постачання гарячої води, послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та балансоутримувачем або уповноваженою ним особою.

У разі якщо балансоутримувач не є виконавцем, він укладає договори на надання житлово-комунальних послуг (крім послуг з централізованого опалення, послуг з централізованого постачання холодної води, послуг з централізованого постачання гарячої води, послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) з іншим виконавцем.

Договір на надання послуг з централізованого опалення, послуг з централізованого постачання холодної води, послуг з централізованого постачання гарячої води, послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та виконавцями цих послуг.

Відповідно до ч.4 ст.19 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" від 24.06.2004 № 1875-IV виконавцем послуг з централізованого опалення та послуг з централізованого постачання гарячої води для об'єктів усіх форм власності є суб'єкт господарювання з постачання теплової енергії (теплопостачальна організація).

При цьому, з метою приведення нормативно-правового акта у відповідність до вимог чинного законодавства в наказ № 60 від 25.04.2005 року «Про затвердження Порядку визначення виконавця житлово-комунальних послуг у житловому фонді» були внесені зміни, а саме, п.п1, п.п.2 наказу №60 визначає, що відповідно до Порядку органами місцевого самоврядування, власниками житлових будинків визначаються виконавці таких житлово-комунальних послуг: з управління будинком, спорудою або групою будинків; з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій; з ремонту приміщень, будинків, споруд, передбачених пунктом 4 частини першої статті 13 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", виконавцем послуг з централізованого опалення та послуг з централізованого постачання гарячої води для об'єктів усіх форм власності є суб'єкт господарювання з постачання теплової енергії (теплопостачальна організація), такі зміни набули чинності з 21.11.2014 року.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позивач не є виконавцем житлово-комунальних послуг з централізованого опалення, таким чином позовні вимоги підлягають задоволенню.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд керується вимогами ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст.ст. 71, 86, 94, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Будинкоуправління №1 Гвардійської квартирно-експлуатаційної частини району до Начальника квартирно-експлуатаційного відділу м.Дніпропетровська про скасування п.1 наказу №164 від 26.10.2014 року - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати п.1 наказу №164 від 26.10.2014 року «Про визначення Виконавця надання комунальних послуг у житловому фонді» в частині визнання Будинкоуправління № 1 Гвардійської КЕЧ району виконавцем послуг з централізованого опалення в смт.Гвардійське.

Присудити з Державного бюджету України на користь Будинкоуправління №1 Гвардійської квартирно-експлуатаційної частини району (код ЄДРПОУ 22992692) судові витрати у розмірі 73 (сімдесят три) гривні 08 копійок.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено згідно частині 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.В. Боженко