Ухвала від 30.12.2014 по справі 129/3481/14-к

Справа № 129/3481/14-к

Провадження по справі № 1-в/129/160/2014

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.12.2014 року Гайсинський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого - судді ОСОБА_1 ,

розглянувши подання начальника Гайсинського РВ УМВС України у Вінницькій області підполковника міліції ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , раніше судимої за ч. 3 ст. 185 КК України до покарання у вигляді 3 років позбавлення волі, та за ч. 2 ст. 185 КК України до покарання у вигляді 1 року 1 місяця позбавлення волі,-

Встановив:

30.12.2014 року до Гайсинського районного суду Вінницької області надійшло подання начальника Гайсинського РВ УМВС України у Вінницькій області підполковника міліції ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , раніше судимої за ч. 3 ст. 185 КК України до покарання у вигляді 3 років позбавлення волі, та за ч. 2 ст. 185 КК України до покарання у вигляді 1 року 1 місяця позбавлення волі.

У поданні зазначено, що ОСОБА_3 після звільнення з місць позбавлення волі, зарекомендувала себе з негативної сторони, мали місце факти порушення громадського порядку, зловживання спиртними напоями. У відношенні ОСОБА_3 співробітниками міліції неодноразово складались протоколи про адміністративні правопорушення а саме: 22.07.2014 р. за ст. 173 КУпАП та 22.07.2014 р. за ст.182 КУпАП. Зважаючи на те, що ОСОБА_3 , продовжує скоювати правопорушення, за місцем мешкання характеризується негативно, як особа яка зловживає спиртними напоями, офіційно не працює, веде антигромадський спосіб життя, начальник Гайсинського РВ УМВС України у Вінницькій області підполковник міліції ОСОБА_2 вважав би за доцільне встановити відносно неї адміністративний нагляд, та накласти обмеження, а саме: заборонити вихід за межі господарства в нічний час; заборонити відвідувати торгівельно-розважальні заклади, де спиртні напої продаються на розлив; заборонити виїзд за межі району без дозволу відповідальних осіб Гайсинського РВ УМВС України у Вінницькій області; з'являтися для відмітки в Гайсинський РВ УМВС України у Вінницькій області 5, 15 та 25 числа кожного місяця.

Дослідивши матеріали подання, суд приходить до висновку про необхідність відмови у задоволенні подання, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд здійснюється міліцією.

Осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, беруть на облік, фотографують, а у разі необхідності у них беруть відбитки пальців. Працівники міліції зобов'язані систематично контролювати поведінку цих осіб, запобігати порушенням ними громадського порядку та прав інших громадян і припиняти їх, проводити розшук осіб, які уникають адміністративного нагляду.

Ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановлено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд припиняється ухвалою судді за поданням начальника органу внутрішніх справ; у разі погашення або зняття судимості з особи, яка перебуває під наглядом; достроково, якщо піднаглядний перестав бути небезпечним для суспільства і позитивно характеризується за місцем роботи і проживання. В інших випадках адміністративний нагляд автоматично припиняється: після закінчення терміну, на який його встановлено, якщо органом внутрішніх справ не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду; у разі засудження піднаглядного до позбавлення волі і направлення його до місця відбування покарання; у разі смерті піднаглядного.

Після звільнення ОСОБА_3 з місць позбавлення волі фактичних даних, що вона залишається небезпечною для суспільства не встановлено. Факт притягнення до адміністративної відповідальності не може бути розцінений як такий, оскільки не свідчить про небезпеку для суспільства, до того ж ОСОБА_3 була притягнута до відповідальності за них.

Таким чином, суд не знаходить законних підстав для задоволення подання та встановлення адміністративного нагляду.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 5, 6, 10 Закону України "Про встановлення адміністративного нагляду за особами, що звільнились з місць позбавлення волі", суд, -

Ухвалив:

В задоволенні подання начальника Гайсинського РВ УМВС України у Вінницькій області підполковника міліції ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд протягом 7 діб.

Суддя :