Постанова від 26.01.2015 по справі 134/2614/14-а

2-а/134/7/2015

Справа № 134/2614/14-а

ПОСТАНОВА

26 січня 2015 року Крижопільський районний суд

Вінницької області в складі головуючого - судді Глушкової В.Ф.

з участю секретаря Вінніченко О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Крижопіль справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Крижопільському районі про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України у Крижопільському районі про визнання дій протиправними та зобов'язання призначити пенсію за віком згідно ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Вказав, що є учасником ліквідації аварії на ЧАЕС у 1986 році категорії 2, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1, виданим 09.08.2000 року.

З цих підстав він звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку відповідно до ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Відповідач відмовив позивачу в призначенні пенсії. Рішення відповідача мотивоване тим, що під час перевірки, первинні документи, які б підтверджували та уточнювали б кількість днів, відпрацьованих у зоні відчуження не надані.

Не погоджуючись з відмовою відповідача, позивач звернувся із зазначеним позовом до суду.

В судовому засіданні позивач позов підтримав з підстав зазначених в позовній заяві.

Представник управління Пенсійного фонду України у Крижопільському районі заперечує в задоволенні позовної заяви, мотивуючи, що позивачем не було надано довідку про період участі в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09 березня 1988 року № 122 або інші передбачені документи, що могли б підтвердити факт кількості відпрацьованих у зоні відчуження днів або інші документи, які це засвідчують.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку на 10 років, встановленого для одержання державних пенсій: які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів.

За змістом ч. 2 ст. 14 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" категорія 2 особі, постраждалій внаслідок Чорнобильської катастрофи, встановлюється учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження: з моменту аварії до 1 липня 1986 року - незалежно від кількості робочих днів; з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів.

Документом, що підтверджує статус громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи та надає право на користування пільгами, встановленими Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", у тому числі призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, є посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС".

Підстави для видачі посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС" та призначення пенсії відповідно до ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" є ідентичними.

Судом встановлено, що в позивача у наявності є посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2 серії НОМЕР_1, видане 09.08.2000 року (а.с. 5). Відповідно, вказане посвідчення підтверджує обставини, які дають право позивачу на призначення пенсії на пільгових умовах.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 8, 16, 50, 55, 121 Конституції України, ст.ст. 14, 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ст.ст. 70, 71, 94, 104, 158, 161-164 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Крижопільському районі, про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії.

Визнати незаконним рішення Управління Пенсійного фонду України у Крижопільському районі про відмову у призначенні пенсії ОСОБА_1 за віком із зменшенням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постаждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у Крижопільському районі Вінницької області здійснити призначення пенсії ОСОБА_1 як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році із зменшенням пенсійного віку відповідно до вимог статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 12 листопада 2014 року, тобто з часу виникнення права на пенсію.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Крижопільський районний суд Вінницької області протягом десяти днів з дня оголошення постанови.

Суддя