Справа № 724/1829/14-ц
Провадження № 2/724/26/15
21 січня 2015 року м. Хотин
Хотинський районний суд Чернівецької області в складі:
головуючого Єфтеньєва О. Г.
при секретарі Боднарюку В.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Хотині Чернівецької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
06 жовтня 2014 року позивач ОСОБА_1 звернулась до Хотинського районного суду Чернівецької області з позовною заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, в якій посилається на те, що 10 листопада 2001 року у Гордівецькій сільській раді Хотинського району Чернівецької області, за актовим записом № 2, між нею та відповідачем був зареєстрований шлюб.
Вказала, що у зв'язку із тим, що вони з відповідачем проживали разом до укладення шлюбу, то у них ІНФОРМАЦІЯ_1 народився син - ОСОБА_3, який проживає з позивачкою ОСОБА_1 та знаходиться на її утриманні. Більше п'яти років вони з відповідачем не підтримують сімейних стосунків, спільного господарства не ведуть, усі їхні спільні бажання порозумітися ні до чого не призвели. Вважає, що їх шлюб носить формальний характер. Спірних питань щодо проживання дитини у них з відповідачем немає.
Просить розірвати шлюб між нею та відповідачем ОСОБА_2, який зареєстровано 10 листопада 2001 року у Гордівецькій сільській раді Хотинського району Чернівецької області, за актовим записом № 2. Після розірвання шлюбу просить залишити їй прізвище ОСОБА_2.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, але від неї на адресу суду надійшла заява, в якій вона просить справу слухати у її відсутності, позовні вимоги підтримує, не заперечує проти винесення заочного рішення.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи. Причини своєї неявки суду не повідомив.
Згідно ч. 4 ст. 169 ЦПК України, у разі повторної неявки у судове засідання відповідача, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).
Відповідно до ст. 224 ч. 1 ЦПК України, у разі неявки у судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
З урахуванням наведених обставин, відповідно до ст. 224 ЦПК України суд ухвалює заочне рішення.
Суд, дослідивши письмові докази по справі, вважає, що позовні вимоги ОСОБА_2 підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Так, судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі, який між ними зареєстровано 10 листопада 2001 року у Гордівецькій сільській раді Хотинського району Чернівецької області, за актовим записом № 2, що підтверджується свідоцтвом про одруження НОМЕР_1.
У сторін є малолітній син - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження НОМЕР_2.
Суд вважає, що збереження сім'ї неможливе, оскільки сім'я сторін розпалася остаточно, на даний час їх шлюб носить формальний характер. Шлюбні відносини між ними фактично припинені.
Враховуючи наведені вище обставини та фактичні взаємини сторін, суд приходить до висновку, що сім'я у сторін остаточно розпалась і зберегти її уже неможливо.
Відповідно до ч.2 ст.112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них.
Враховуючи зазначені вище вимоги закону, спільне небажання сторін зберігати сім'ю, суд вважає, що шлюб між сторонами необхідно розірвати.
Згідно ст. 113 СК України особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Згідно ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Таким чином суд вважає, що з відповідача на користь позивача слід стягнути судовий збір в розмірі 243 гривні 60 копійок.
Керуючись ст.ст. 104 ч.2, 105 ч.3, 110, 112, 113, 114 ч.2 СК України, ст.ст. 3, 10, 11, 58, 60, 64, 88, 169, 209, 212-215, 218, 224, 294 ЦПК України, суд,-
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 (до шлюбу - ОСОБА_1), який зареєстровано 10 листопада 2001 року у Гордівецькій сільській раді Хотинського району Чернівецької області, за актовим записом № 2 - розірвати.
Після розірвання шлюбу прізвище позивача залишити «ОСОБА_1».
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 судовий збір в розмірі - 243,60 грн.
Заочне рішення суду може бути переглянуте Хотинським районним судом Чернівецької області за письмовою заявою відповідача про перегляд заочного рішення, яка подається протягом десяти днів з дня отримання копії заочного рішення суду.
Рішення може бути оскаржене у апеляційному порядку до апеляційного суду Чернівецької області через Хотинський районний суд протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: О. Г. Єфтеньєв