Ухвала від 26.01.2015 по справі 815/545/15

Справа № 815/545/15

УХВАЛА

26 січня 2015 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Корой С.М., розглянувши матеріали адміністративного позову публічного акціонерного товариства «Агропромисловий плодоовочевий комбінат «Одеса» до державної податкової інспекції у Малиновському районі м.Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області про скасування податкового повідомлення-рішення та скасування акта,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява публічного акціонерного товариства «Агропромисловий плодоовочевий комбінат «Одеса» до державної податкової інспекції у Малиновському районі м.Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області в якій позивач просить:

- переглянути та скасувати повністю податкове повідомлення-рішення ДПІ у Малиновському районі м.Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області від 06.01.2015 року №0000022201 (форма «Р») про визначення податкового зобов'язання по земельному податку (1727910,19 грн. та за основним платежем та 863955,10 грн. за штрафними санкціями);

- скасувати акт перевірки №000271/15-52-22-01/5573261/126/68/81 від 12.12.2014 року про результати проведення позапланової виїзної документальної перевірки ПАТ «АПК «Одеса» (код за ЄДРПОУ 05573261) з питань дотримання вимог податкового законодавства зі сплати за землю за 2012-2014 роки.

Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, встановлених статтею 105, 106 КАС України, з огляду на наступне.

Згідно з положеннями ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві має зазначатися зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

При цьому, виходячи з вимог ч. 4 ст. 105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Зі змісту наведених норм законодавства випливає, що умовою виникнення у особи права на звернення до суду з адміністративним позовом є наявність її порушеного права, свободи або інтересу.

Проте позовна заява не відповідає вказаним вимогам, оскільки позивач просить переглянути податкове повідомлення-рішення та скасування акту перевірки про результати проведення позапланової виїзної документальної перевірки, що не відповідає приписам ст.. 106 КАС України, та позивач не зазначає на підставі яких положень законодавства він може звертатись із такими вимогами до адміністративного суду.

Згідно ст.108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи вказані положення законодавства та у зв'язку із встановленими обставинами суддя вважає, що адміністративний позов публічного акціонерного товариства «Агропромисловий плодоовочевий комбінат «Одеса» до державної податкової інспекції у Малиновському районі м.Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області про скасування податкового повідомлення-рішення та скасування акта підлягає залишенню без руху з наданням часу для усунення недоліків.

Недоліки повинні бути усунені шляхом належного оформлення адміністративного позову відповідно до вимог передбачених ст.106 КАС України.

Керуючись ст.ст. 105, 106, 108 КАС України, суддя, -

ухвалив:

Адміністративний позов публічного акціонерного товариства «Агропромисловий плодоовочевий комбінат «Одеса» до державної податкової інспекції у Малиновському районі м.Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області про скасування податкового повідомлення-рішення та скасування акта - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність у термін до 10.02.2015 року усунути недоліки та роз'яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачеві.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.

Суддя С.М.Корой

10.02.15