Ухвала від 25.12.2014 по справі 2а/331/179/14

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 грудня 2014 рокусправа № 2а/331/179/14 (331/7540/14-а)

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Туркіної Л.П.

суддів: Дурасової Ю.В. Проценко О.А.

розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу у м. Дніпропетровську Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Запоріжжя

на постанову Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 08 жовтня 2014 р.

у справі № 2а/331/179/14 (331/7540/14-а)

за позовом ОСОБА_1

до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Запоріжжя

про визнання протиправними дій, -

ВСТАНОВИВ:

23.09.2014 року ОСОБА_1 звернувся до Жовтневого районного суду м. Запоріжжя з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Запоріжжя, в якому просив визнати протиправними дії відповідача, щодо відмови в здійсненні та виплати пенсії ОСОБА_1, як інваліду 3 групи державної та додаткової пенсії, всупереч вимогам ст. 50 та ч.4 ст. 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 01.01.2014 року, зобов'язати відповідача призначити пенсію та провести перерахунок виплат позивачу державної пенсії та додаткової пенсії, як інваліду 3 групи, у відповідності з вимогами, встановленими ст. 50, ч. 4 ст. 54, ч. 3 ст. 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 01.01.2014 року з розрахунку державної пенсії у розмірі шести мінімальних пенсій за віком для непрацездатних громадян та щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю з розрахунку 50 процентів мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком дорівнюючої прожитковому мінімуму, встановленому відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум", з урахуванням різниці, яка була виплачена у цей період.

Постановою Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 08 жовтня 2014 р. позов задоволено. Визнано неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Запоріжжя щодо виплати ОСОБА_1 пенсії в розмірі, меншому ніж передбачено статтею 50, частиною 4 статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Запоріжжя здійснити перерахунок і виплачувати ОСОБА_1 пенсію в розмірі не нижче 6 мінімальних пенсій за віком та додаткову пенсію в розмірі 50 процентів мінімальної пенсії за віком починаючи з 22.03.2014 року, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, визначеного залежно від розміру \ прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність відповідно до статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Не погодившись з постановою Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 08 жовтня 2014 р., Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Запоріжжя подало апеляційну скаргу, у якій просить скасувати постанову Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 08 жовтня 2014 р., та прийняти нову постанову про відмову в задоволенні позову в повному обсязі.

Як свідчать матеріали справи, ОСОБА_1, перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Запоріжжя та отримує пенсію як учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії.

Позивачу - ОСОБА_1 встановлена третя група інвалідності, що підтверджується відповідною довідкою МСЕК (додається), та посвідченням особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до ст. 49 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3,4 встановлюються у вигляді: державної пенсії; додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Статтею 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" особам, віднесеним до категорії 1, інвалідам 3 групи, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 50 процентів мінімальної пенсії за віком. Виплата додаткової пенсії відповідно до ст. 53 зазначеного Закону здійснюється повністю незалежно від заробітку, пенсії чи іншого доходу.

Відповідно до ч. 4 ст. 54 цього ж Закону, яка визначає підстави та умови призначення державних пенсій особам, віднесеним до категорії 1 та у зв'язку з втратою годувальника, в усіх випадках розміри пенсії для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими по 3 групі інвалідності - 6 мінімальних пенсій за віком.

З 01.01.2014 року набрав чинності Закон України "Про Державний бюджет України на 2014 рік", яким і визначено, зокрема, доходи і видатки Державного бюджету України у 2014 році.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" не передбачено інших умов для реалізації положень Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" ніж ті, які визначені останнім. Зміни, до ст. ст. 50, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в частині визначення розмірів державної та додаткової пенсії особам не вносилися, не делеговано права на встановлення розмірів таких виплат Кабінету Міністрів України.

Застосування Управлінням Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Запоріжжя у 2014 році положень постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210, зі змінами, внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2014 року № 112, при нарахуванні державної та додаткової пенсії суперечить положенням Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" і Закону України "Про державний бюджет України на 2014 рік", та не може бути віднесено до реалізації права Кабінету Міністрів України на встановлення розмірів соціальних виплат та допомог, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України, як таке, що передбачено законом.

З 01.01.2014 року ч. 4 ст. 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" є чинною і підлягає застосуванню, відповідно до якої державна пенсія для інвалідів, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з чорнобильською катастрофою по 2 групі інвалідності не може бути нижчою 6 мінімальних пенсій за віком та ст. 50 цього Закону України. в редакції, відповідно для якої інвалідам 3 групи, віднесеним до категорії 1 потерпілих від Чорнобильської катастрофи, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю у розмірі 50 процентів мінімальної пенсії за віком.

Виходячи з викладеного, апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Запоріжжя слід залишити без задоволення, постанову Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 08 жовтня 2014 р. - без змін.

Керуючись ст. ст. 195, 196, 198, 200, 205, 207 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Запоріжжя - залишити без задоволення.

Постанову Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 08 жовтня 2014 р. - без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі відповідно до ч. 5 ст. 254 КАС України та відповідно до ч.10 ст. 183-2 КАС України оскарженню не підлягає.

Головуючий: Л.П. Туркіна

Суддя: Ю.В. Дурасова

Суддя: О.А. Проценко