Ухвала від 19.01.2015 по справі 815/7284/14

Справа № 815/7284/14

УХВАЛА

19 січня 2015 року

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Катаєва Е.В., вивчивши адміністративний позов Підприємства об'єднання громадян «Одеське учбово-виробниче підприємство» Українського товариства сліпих до Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції, треті особи, що не заявляють самостійних вимог ОСОБА_1, Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області про скасування реєстрації права власності, визнання неправомірною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов Підприємства об'єднання громадян «Одеське учбово-виробниче підприємство» Українського товариства сліпих до Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції, треті особи, що не заявляють самостійних вимог ОСОБА_1, Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області, в якому позивач просить:

- скасувати реєстрацію права власності ОСОБА_2 на нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1 наданого відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №23025656;

- визнати діяння Інспекції ДАБК Одеської області у вигляді бездіяльності неправомірними стосовно не зупинення самовільних будівельних робіт за адресою: АДРЕСА_1

- зобов'язати Інспекцію ДАБК в Одеській області провести належну перевірку та притягнути до адміністративної відповідальності винних осіб.

Відповідно до вимог статей 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються ім'я позивача та відповідача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; зміст позовних вимог згідно з ч.4,5 ст.105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Проте поданий адміністративний позов викладеним вимогам не відповідає.

В позові не зазначена поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є, представника позивача ОСОБА_3, якою поданий та підписаний позов.

Крім того, відповідно до ст.56 КАС України законними представниками органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом. Згідно п.4 ч.3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачу, якщо позовну заяву від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.

Доручення на ім'я ОСОБА_3 підписане Гендиректором ОСОБА_4, проте до позову не надані документи, які підтверджують його повноваження (копія наказу про призначення копія статуту).

Позивач зазначає одного відповідача та двох третіх осіб, проте додатки до позову надає лише у двох екз.

Відповідачем зазначена Реєстраційна служба Одеського міського управління юстиції, тобто один відповідач, проте вимоги пред'явлені також до Інспекцію ДАБК в Одеській області. Між тим статус Інспекції ДАБК в Одеській області визначеній як третя особа, що виключає пред'явлення до неї вимог.

Крім того, відповідно до п.2 постанови КМУ №294 від 09.07.2014 року, яким затверджено Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, доручено Державній архітектурно-будівельну інспекції України забезпечити здійснення її територіальними органами, що ліквідуються, функцій та повноважень, покладених на ці органи, до утворення її територіальних органів як структурних підрозділів апарату Державної архітектурно-будівельної інспекції в АР Крім, областях, мм. Києві та Севастополі. Згідно з постановою КМУ №150 від 23.04.2014 року ліквідовані як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної архітектурно-будівельної інспекції, та погоджено пропозицію Державної архітектурно-будівельну інспекції щодо утворення її територіальних органів як структурних підрозділів апарату Інспекції в АР Крим, областях, мм. Києві та Севастополі.

Таким чином, Інспекція ДАБК в Одеській області виконувала свої функції до утворення структурного підрозділу БАБІ України, яким в сей час є Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області.

Крім того, позивач просить скасувати реєстрацію права власності ОСОБА_2 на нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1 проте процесуальний статус ОСОБА_2 не визначає.

В той же час позивач зазначає у якості третьої особи ОСОБА_1, проте жодної вимоги щодо реєстрації за ним спірного приміщення не пред'являється, незважаючи на обґрунтування вимог щодо неправомірності реєстрації за ним, оскільки заочне рішення суду було скасоване.

Також позивач зазначив в позові, що він з 1969 року користується спірним приміщенням на підставі рішення міськвиконкому, проте документів в підтвердження вказаних обставин не зазначає та не надає їх копії.

Згідно ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, не сплачено державним митом, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Ухвалою судді від 26.12.2014 року вищезазначений позов залишений без руху, позивача повідомлено про необхідність у строк до 12.01.2015 року усунути недоліки у позові та роз'яснено, що в разі не усунення недоліків позов буде визнаний неподаним та повернутий йому. Копія ухвали суду направлена позивачу.

Позивач у встановлений в ухвалі суду строк не усунув недоліки позовної заяви (згідно автоматизованої системи діловодства Одеського окружного адміністративного суду вход. кореспонденції по справі станом на 12.00 год. 19.01.2015 року не зареєстровано), також позивач не оскаржив ухвалу суду, клопотання про продовження строку, встановленого судом для їх усунення не подав.

При таких обставинах, в силу ч. 3 ст.108 КАС України, позов слід визнати неподаним та повернути позивачу. Відповідно необхідно повернути позивчу клопотання про забезпечення позову.

Керуючись ст. 105, 106, ст.108 ч.3 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Підприємства об'єднання громадян «Одеське учбово-виробниче підприємство» Українського товариства сліпих до Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції, треті особи, що не заявляють самостійних вимог ОСОБА_1, Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області про скасування реєстрації права власності, визнання неправомірною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні - визнати неподаним та повернути позивачу.

Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Повернути позивачу клопотання про забезпечення адміністративного позову.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеській окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня її отримання.

Суддя Катаєва Е.В.