Ухвала від 15.01.2015 по справі 815/127/15

Справа № 815/127/15

УХВАЛА

15 січня 2015 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Аракелян М.М., розглянувши матеріали адміністративної позовної заяви ОСОБА_1 до Південної державної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшла адміністративна позовна заява ОСОБА_1, в якій позивач просить суд визнати бездіяльність Південної держінспекції протиправною у частині ненадання у відповідь на запит до публічної інформації, інформації щодо листів, якими Південна державна інспекція з ядерної та радіаційної безпеки зверталася до місцевих засобів масової інформації щодо оприлюднення інформації про створення в Південній державній інспекції з ядерної та радіаційної безпеки Громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги та оприлюднення Графіку прийому громадян у Громадській приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги та Порядку надання безоплатної первинної правової допомоги у Південній державній інспекції з ядерної та радіаційної безпеки та зобов'язати Південну держінспекцію у терміни передбачені законом надати інформацію щодо листів, якими Південна державна інспекція з ядерної та радіаційної безпеки зверталася до місцевих засобів масової інформації щодо оприлюднення інформації про створення в Південній державній інспекції з ядерної та радіаційної безпеки Громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги та оприлюднення Графіку прийому громадян у Громадській приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги та Порядку надання безоплатної первинної правової допомоги у Південній державній інспекції з ядерної та радіаційної безпеки.

Відповідно до ч.2 ст.107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 106 КАС України - у адміністративному позові зазначаються: найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; зміст позовних вимог згідно з ч. 3 ст. 105 КАС України і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо; перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

Як вбачається з адміністративного позову, позивач просить суд визнати бездіяльність Південної держінспекції протиправною у частині ненадання у відповідь на запит до публічної інформації, інформації щодо листів та зобов'язати Південну держінспекцію у термін передбачені законом надати відповідь на запит до публічної інформації, при цьому зі змісту позовних вимог не вбачається на який запит позивача Південною держінспекцією не надана інформація щодо листів, якими Південна державна інспекція з ядерної та радіаційної безпеки зверталася до місцевих засобів масової інформації щодо оприлюднення інформації про створення в Південній державній інспекції з ядерної та радіаційної безпеки Громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги та оприлюднення Графіку прийому громадян у Громадській приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги та Порядку надання безоплатної первинної правової допомоги у Південній державній інспекції з ядерної та радіаційної безпеки та на який запит необхідно зобов'язати відповідача надати вказану інформацію.

При цьому в матеріалах справи міститься запит до публічної інформації датований 03.10.2013 року.

Відповідно до п.5 ч.1 ст. 106 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Однак, на думку суду, з урахуванням часу поштового відправлення та доставки поштової кореспонденції позивач повинен був дізнатися про порушення відповідачем його прав шляхом допущення бездіяльності у вигляді не надання у відповідь на запит до публічної інформації від 03.10.2013 року у строк до 01.11.2013 року вказаної інформації, при цьому позивачем в порушення п.5 ч. 1 ст. 106 КАС України не обґрунтовано поважність причин пропуску строку звернення до адміністративного суду з вказаним позовом та не подано заяви про поновлення строку звернення до суду з доказами поважності причин пропуску строку звернення до суду.

Згідно із ст.108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративну позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Виявлені недоліки мають бути усунені шляхом надання суду належним чином оформленого у відповідності до вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративного позову із чітким викладенням змісту позовних вимог стосовно конкретизації на який запит до публічної інформації, на думку позивача, відповідачем не надана інформація та у відповідь на який запит необхідно зобов'язати Південну держінспекцію у термін передбачені законом надати вказану вище інформацію, з обґрунтуванням причин поважності пропуску строку звернення до суду.

При таких обставинах позовна заява повинна бути залишена без руху, а позивачу наданий строк для усунення недоліків.

Керуючись ст. 106, ч.1 ст.108, п.1 ч.4 ст.160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до Південної державної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Встановити позивачу 5-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.

Роз'яснити позивачу, що у разі неусунення у визначений судом строк недоліків, позовну заяву буде повернуто відповідно до приписів ч.3 п.1 ст.108 КАС України.

Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали через суд першої інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя М.М. Аракелян

23.01.15