Копія
Справа № 822/5427/14
15 січня 2015 року м. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіПетричковича А.І.
при секретаріЯворській І.Ю.
за участі:представника позивача Абрамовича А.П., представника відповідача Коваль І.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Приватного підприємства "Недві" до Славутської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міністерства доходів і зборів України, про скасування рішення, -
16.12.2014 року до суду поступив адміністративний позов від 11.12.2014 року в якому позивач просить скасувати повністю рішення про застосування фінансових санкцій № 000007/22-14-21/23834481 від 16.06.2014 року Славутською об'єднаною Державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області, яким було застосовано фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 8500,00 грн. - за продаж алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, покликаючись на ті ж докази, що у позовній заяві.
Представник відповідача позов не визнав, про що надав письмове заперечення без реєстраційного номера від 15.01.2015 року, яке підтвердив у суді.
Заслухавши учасників судового розгляду і дослідивши докази, суд прийшов до таких висновків, враховуючи наступне.
Відповідачем було проведено перевірку магазину "Янек", розташованого за адресою: м. Славута, вул. Острозького, 14/А, що належить суб'єкту господарювання Приватному підприємству "Недві", за результатами якої складено Акт (довідку) про результати фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами №021/22/01/21/23834481 від 07.04.2014 року (далі - Акт від 07.04.2014 року). Відповідно до висновків акту, перевіркою встановлено факт реалізації пляшки бальзаму «7 небес», ємністю 0.5 м куб., вміст етилового спирту 40%, виробник ТОВ «Золотинський ЛГЗ Золотар» по ціні 35,00 грн., маркована маркою акцизного податку АВ, 23АААР №120892, 06/13, 9,898 грн., з ознаками підробки ( стор. 7 - 8 справи).
Продавець ОСОБА_5 у письмовому поясненні від 07.04.2014 року підтверджує факт продажу 07.04.2014 року пляшки бальзаму « 7 небес», ємністю 0.5 м куб., вміст етилового спирту 40%, виробник ТОВ «Золотинський ЛГЗ Золотар» по ціні 35,00 грн., маркована маркою акцизного податку АВ, 23АААР №120892, 06/13, 9,898 гривень.
Згідно Акту експертизи марок акцизного податку для алкогольних напоїв вітчизняного виробництва №068-04-14 від 15.05.2014 року, марка акцизного податку для маркування алкогольних напоїв вітчизняного виробництва з реквізитами АВ, 23АААР №120892, 06/13, 9,898 грн. державним підприємством «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів» не виготовлялась і є підробленою.
На підставі Акту від 07.04.2014 року, відповідачем прийнято Рішення про застосування фінансових санкцій № 000007/22-14-21-23834481 від 16 червня 2014 року, яким до позивача застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 8500,00 гривень за реалізацію алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка, або з підробленими марками акцизного податку ( стор. 5 - 6 справи).
Спеціальним Законом, який визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України є Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР (далі - Закон № 481/95).
Відповідно до абз. 3 ч. 4 ст. 11 Закону № 481/95, алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.
Згідно п.п. 14.1.107 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України), марка акцизного податку - спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.
Підпунктом 14.1.109 п.14.1 ст.14 ПК України визначено, що маркуванням алкогольних напоїв є наклеювання марки акцизного податку на пляшку (упаковку) алкогольного напою в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України щодо виробництва, зберігання та продажу марок акцизного податку.
Відповідно п.20 постанови КМ України №1251 від 27.12.2010 року "Про затвердження Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів" (редакція на час спірних правовідносин), у разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів чи ввезення таких товарів на митну територію України покупці марок зобов'язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару. Контроль за наявністю марок на пляшках (упаковках) алкогольних напоїв і на пачках (упаковках) тютюнових виробів під час їх транспортування, зберігання та продажу здійснюють територіальні органи Міністерства доходів і зборів, а під час ввезення таких товарів на митну територію України - територіальні органи Міністерства доходів і зборів. Маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється виробниками зазначеної продукції.
Згідно з п. 226.6 ст.226 ПК України, маркуванню підлягають усі алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5 відсотка об'ємних одиниць.
Пунктом 226.9 ст.226 ПК України констатовано, що вважаються такими, що немарковані в тому числі алкогольні напої та тютюнові вироби з підробленими марками акцизного податку.
Згідно з п.226.11 ст. 226 ПК України, ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та продаж на митній території України не маркованих в установленому порядку алкогольних напоїв та тютюнових виробів забороняються.
Пунктом 228.9 ст. 228 ПК України визначено, що відповідальність за недодержання порядку маркування, продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів несуть виробники (замовники), імпортери, продавці таких товарів та їх посадові особи відповідно до законодавства.
Відповідно до абзацу 15 ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95 (в редакції, що діяла на час застосування санкцій), до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у разі виробництва, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 200 відсотків вартості товару, але не менше 8500 гривень.
Надані позивачем, як докази: копія договору поставки №657 від 01.10.2013 року ( стор. 15 справи); копії сертифікатів відповідності з додатками ( стор. 16 - 20 справи); копії видаткових накладних, приємних актів, посвідчення якості та листа ТОВ "Петрус - Алко" без реєстраційного номера і дати (стор. 21 - 29 справи) не спростовують факт реалізації позивачем алкогольного напою з підробленою акцизною маркою, що видно із змісту цих доказів і що, також не заперечує в суді представник позивача (факт реалізації і підробленість марки), тому відповідно до вимог ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95, продавець несе відповідальність визначену цим законом за вчинене, а саме - реалізацію алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку.
Частинами 1 - 2 статті 71 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином, суд приходить до висновку, що рішення про застосування фінансових санкцій № 000007/22-14-21/23834481 від 16.06.2014 року, прийняте у межах закону, тому не має підстав для задоволення позову Приватного підприємства "Недві" про скасування спірного рішення.
На підставі викладеного, керуючись ПК України, Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" і ст.ст. 4-15, 70-71, 86, 122, 158-163, 167, КАС України, суд -
Адміністративний позов Приватного підприємства "Недві" від 11.12.2014 року, про скасування рішення про застосування фінансових санкцій - залишити без задоволення.
Копії постанови надати сторонам повний текст якої виготовлено 19.01.2015 року.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Постанова не набрала законної сили.
Суддя/підпис/А.І. Петричкович
"Згідно з оригіналом" Суддя А.І. Петричкович