Єдиний унікальний номер: 378/55/15-ц
Провадження № 2/378/30/15
"16" січня 2015 р. смт. Ставище
Суддя Ставищенського районного суду Київської області Скороход Т.Н., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу освіти Ставищенської районної державної адміністрації про зобов'язання вчинити дії,-
До суду з вказаною позовною заявою звернулася ОСОБА_1
Позивач просить суд зобов'язати відділ освіти Ставищенської РДА Київської області привести у відповідність нормативно-правових актів України записи у її трудовій книжці шляхом внесення в трудову книжку запису про перейменування з 1 квітня 1991 року її посади старшого піонервожатого у посаду педагога-організатора Кривецької неповної середньої школи.
Вивчивши подану заяву, додані до неї документи, вважаю, що слід відмовити у відкритті провадження у справі, оскільки заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, виходячи з наступного.
У відповідності з ч. 1 ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
У відповідності з п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Кодекс адміністративного судочинства України визначає поняття суб'єкта владних повноважень, яким є - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пунктом 1 частини 1 ст. 18 КАС України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
При цьому, частиною 2 ст. 18 КАС України визначено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Із вищенаведеного вбачається, що природа спірних правовідносин, вказаних в позові, пов'язана з діяльністю органа владних повноважень, його бездіяльністю, тому вимоги ОСОБА_1 заявлені до відповідача, як суб'єкта владних повноважень, тобто, в даному випадку є публічно-правовий спір, на який поширюється юрисдикція окружних адміністративних судів.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Керуючись ст. 115 ЦПК України, ст. 18 КАС України,-
Відмовити у відкритті провадження в справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Відділу освіти Ставищенської районної державної адміністрації про зобов'язання вчинити дії.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Київської області через Ставищенський районний суд Київської області протягом п'яти днів з дня її проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення ухвали, протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Т. Н. Скороход