Ухвала від 31.12.2014 по справі 813/8779/14

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

31 грудня 2014 року Справа № 813/8779/14

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кравців О.Р. одержав позовну заяву Самбірської районної державної адміністрації Львівської області про визнання неправомірним дій, визнати протиправною та скасування постанови Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, -

ВСТАНОВИВ:

До Львівського окружного адміністративного суду звернулася Самбірська районна державна адміністрація Львівської області з адміністративним позовом до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції, в якому просить визнати неправомірними дії старшого державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Павлишина Т.І. щодо винесення постанови про накладення на голову Самбірської РДА Львівської області штрафу в розмірі 2040,00 грн.; визнати протиправною та скасувати постанову старшого державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Павлишина Т.І. про накладення на голову Самбірської РДА Львівської області штрафу в розмірі 2040,00 грн.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Згідно з ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається, зокрема, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» (із змінами та доповненнями внесеними Законом України № 590-VII від 19.09.2013 року) судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом (ст. 2 Закону).

Вищим адміністративним судом України у листі № 165/11/13-12 від 18.01.2012 року акцентовано увагу судів на тому, що окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. З покликанням на практику Європейського суду з прав людини ВАС України роз'яснив, що адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо. Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.

Суддею з'ясовано, що позивач просить, зокрема, про скасування рішення, яким до позивача застосовано штраф у розмірі 2040,00 грн., тобто така позовна заява є позовом майнового характеру.

За подання до адміністративного суду позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати (підп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону).

Крім того, ч. 3 ст. 4 цього ж Закону під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решту суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» розмір мінімальної заробітної плати станом на 1 січня 2014 року становить 1218,00 грн.

Таким чином, позивачу за подання вищевказаного позову до Львівського окружного адміністративного суду слід сплатити 182,70 судового збору за платіжними реквізитами: одержувач - УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; ЄДРПОУ 38007594; банк одержувача - ГУ ДКСУ у Львівській області; МФО - 825014; рахунок - 31217206784003; Код класифікації доходів бюджету - 22030001; призначення платежу: судовий збір за подання позову до (вказати найменування суду).

Крім того, на переконання суду, належним документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.

Суддя звертає особливу увагу на той факт, що сума судового збору 182,70 грн. це лише 10% суми, яку необхідно буде сплатити позивачу. У випадку відмови Дрогобицькій міській раді у задоволенні позову необхідно буде доплатити судовий збір у сумі 1644,30 грн., оскільки 100% судового збору становить 1872,00 грн.

Також, на виконання вимог ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви також додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.

Зі змісту додатків до адміністративного позову з'ясовано, що, позивачем не надано належного доказу надіслання копії позовної заяви, разом із додатками до неї відповідачу.

Варто зазначити, що на підтвердження факту надсилання копії позовної заяви з додатками для відповідача позивачем до матеріалів адміністративного позову приєднано розрахунковий документ - фіскальний чек ПН 215600426655; ФН 3000058512; дата 26.12.2014 року.

Однак, такий документ, на думку судді, лише підтверджує надання послуг відділенням поштового зв'язку щодо здійснення відправлення рекомендованим листом, проте не надає можливості встановити факт надіслання позовної заяви та доданих до неї документів саме відповідачу, у тому числі перевірити правильність адреси, на яку позивачем надіслано поштове відправлення, а також вміст поштового відправлення у зв'язку із відсутністю опису вкладення поштового відправлення.

Крім того, працівниками відділу діловодства та обліку звернень громадян Львівського окружного адміністративного суду 29.12.2011 року складено акт про те, що при розкритті поштового відправлення Самбірської РДА Львівської області виявлені такі недоліки: відсутня копія поштового конверта.

Відповідно до ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

З врахуванням того, що позивачем не виконано вимог ст. 106 КАС України, позовну заяву слід залишити без руху та надати строк позивачу для усунення вищевказаних недоліків.

Керуючись ст.ст. 2, 106, 107, 108, 158 - 160, 165 КАС України, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Самбірської районної державної адміністрації Львівської області про визнання неправомірним дій, визнати протиправною та скасування постанови Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області - залишити без руху до 20 січня 2014 року включно, для усунення недоліків вказаних у мотивувальній частині даної ухвали суду.

2. Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків, заява вважатиметься неподаною та буде повернута.

3. Копію ухвали направити позивачу.

Ухвала може бути оскаржена, згідно ст. 186 КАС України, протягом 5 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили, згідно ст. 254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Кравців О.Р.