Рішення від 18.12.2014 по справі 522/19113/14-ц

Справа № 522/19113/14-ц

Номер провадження 2/522/8991/14

РІШЕННЯ

Іменем України

(заочне)

«18» грудня 2014 року м. Одеса

Приморський районний суд міста Одеси у складі:

Головуючого - судді Суворової О.В.

при секретарі - Бондаренко Т.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Одесі цивільну справу за позовом Приморської районної адміністрації Одеської міської ради до ОСОБА_2, за участю третьої особи ОСОБА_3 про приведення приміщення у попередній стан, -

ВСТАНОВИВ :

Приморська районна адміністрація Одеської міської ради звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2, за участю третьої особи ОСОБА_3 про приведення приміщення у попередній стан, у якому просить зобов'язати відповідачку привести в первинний стан самовільно реконструйовану квартиру АДРЕСА_1, шляхом демонтажу металевої огорожі з навісом, посилаючись на наступне.

Комунальним підприємством «Житлово-комунальний сервіс «Порто-Франківський» встановлено, що ОСОБА_2, яка є власницею квартири АДРЕСА_1, самовільно улаштувала металеву огорожу з навісом до вказаної квартири, чим значно погіршила технічний стан будинку, в зв'язку з чим позивач вимушений звернутися до суду.

Представник позивача у судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

ОСОБА_2 у судове засідання не з'явилася, про час та місце судового засідання була повідомлена належним чином.

ОСОБА_3 у судове засідання з'явилася та просила позов задовольнити.

Дослідивши матеріали справи, суд доходить до висновку, що рішення у справі можливо постановити із задоволенням позову, виходячи з наступного.

Відповідачем проведено роботи з реконструкції квартири АДРЕСА_1, а саме: улаштування металевої огорожі з навісом до вказаної квартири.

ОСОБА_2 вручені приписи про приведення зазначеної квартири в первісний стан, які відповідачкою ігнорувались.

Вказаний факт підтверджується актом складеним комісією дільниці № 1 КП «ЖКС «Порто-Франківський» від травня 2014 року.

Приморською районною адміністрацією Одеської міської ради прийнято розпорядження № 368 від 26.06.2014 року «Про демонтаж металевої огорожі з навісом, самовільно улаштованих до квартири АДРЕСА_1», яке 01.07.2014 року було отримано відповідачкою, але не виконано.

Відповідно до ст. 23 Закону України «Про планування і забудову територій», що діяв під час виникнення спірних правовідносин, будівництво об'єктів містобудування має здійснюватися відповідно до проектної документації. Відповідно до ст. 29 цього Закону, дозвіл на виконання будівельних робіт - документ, що засвідчує право замовника та підрядника на виконання підготовчих (якщо підготовчі роботи не були виконані раніше відповідно до дозволу на виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд. Дозвіл на виконання будівельних робіт надається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю.

Згідно ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність», будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил, місцевих правил забудови населених пунктів. До того ж, зазначеним законом визначено, що фізичні і юридичні особи зобов'язані отримувати в установленому законодавством порядку дозвіл на виконання робіт, пов'язаних з будівництвом об'єкта архітектури.

Відповідно до п. 1.4.5. Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства № 76 від 17 травня 2005 року, для одержання дозволу на переобладнання або перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень їх власник або уповноважена ним особа, наймач (орендар) приміщення за згодою його власника подають до органу місцевого самоврядування заяву про надання дозволу на переобладнання або перепланування та, у разі необхідності, можуть подаватися такі документи:

- копія свідоцтва на право власності або договору найму (оренди) приміщення;

- копія поповерхових планів, завірених в установленому порядку;

- проект переобладнання або перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень, погоджений в установленому порядку;

- згода власників, співвласників (наймачів) або уповноважених ними осіб на переобладнання та перепланування приміщень, що перебувають у їх спільній власності.

Ст. 5 Закону України «Про основи містобудування» встановлено, що однією із основних вимог містобудування є забезпечення будівництва об'єктів відповідно до затверджених в установленому порядку проектів цих об'єктів.

Проте, наведені вимоги законодавства відповідачкою дотримані не були.

Пунктом 5.1. Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України № 273 від 5 грудня 2000 року, що діяв під час виникнення спірних правовідносин, передбачено, що виконання будівельних робіт на об'єктах без одержання дозволу або його завчасної перереєстрації, а також виконання не зазначених у дозволі будівельних робіт вважається самовільним і тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством.

Ст. 376 ЦК України визначено, що житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, а особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього. Якщо власник (користувач) земельної ділянки заперечує проти визнання права власності на нерухоме майно за особою, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво та його земельній ділянці, або якщо це порушує права інших осіб, майно підлягає знесенню особою, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво, або за її рахунок.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 100 ЖК України, переобладнання і перепланування жилого будинку і жилого приміщення провадяться з метою підвищення їх благоустрою і перетворення комунальних квартир в окремі квартири на сім'ю. Переобладнання і перепланування жилого приміщення допускаються за згодою наймача, членів сім'ї, які проживають разом з ним, та наймодавця і з дозволу виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів. Наймач, який допустив самовільне переобладнання чи перепланування жилого або підсобного приміщення, зобов'язаний за свій рахунок привести приміщення у попередній стан.

Відповідно до Положення про районну адміністрацію Одеської міської ради, затвердженого рішенням Одеської міської ради від 27 червня 2006 року, районна адміністрація Одеської міської ради є виконавчим органом Одеської міської ради та створюється з метою реалізації функцій міського самоврядування на території відповідного адміністративного району м. Одеси, згідно з Законом України «Про місцеве самоврядування в України».

До компетенції районної адміністрації Одеської міськради належить здійснення контролю за утриманням житлового фонду та нежилих приміщень на території відповідного району.

Судом установлено, що будинок АДРЕСА_1 територіально належить до Приморського району м. Одеси.

Відповідно до ст.73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти органів місцевого самоврядування є обов'язковими до виконання усіма підприємствами, установами, організаціями і громадянами, які проживають на відповідній території.

Суд, беручи до уваги обставини справи, доходить до висновку про обґрунтованість вимоги позивача щодо зобов'язання відповідачки привести самовільно реконструйовану квартиру у попередній стан.

Також, суд вважає необхідним згідно ст. 88 ЦПК України стягнути з відповідачки на користь позивача судовий збір у розмірі 243,60 гривень.

Керуючись ст.ст. 15, 16, 376 ЦК України, ст.ст. 100, 152 ЖК України, ст.ст. 60, 79, 88, 213-215, 224-226 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов Приморської районної адміністрації Одеської міської ради до ОСОБА_2, за участю третьої особи ОСОБА_3 про приведення приміщення у попередній стан - задовольнити.

Зобов'язати ОСОБА_2 привести в первинний стан самовільно реконструйовану квартиру АДРЕСА_1, шляхом демонтажу металевої огорожі з навісом.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Приморської районної адміністрації Одеської міської ради судовий збір у розмірі 243,60 грн.

Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційному суду через суд першої інстанції апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача шляхом звернення з заявою про перегляд заочного рішення протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя О.В.Суворова

УКРАЇНА
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ОДЕСИ

65110, м. Одеса, вул. Балківська, 33, каб.320

тел. 784-71-02

18.12.2014 року № 522/19113/14-ц

Номер провадження 2/522/8991/14

С-30

Приморській районній адміністрації ОМР

65039, м. Одеса, вул. Канатна, 134

ОСОБА_2

АДРЕСА_1

ОСОБА_3

АДРЕСА_2

Приморський районний суд м. Одеси надсилає Вам копію рішення Приморського районного суду м. Одеси 18.12.2014 року.

Додаток: копія рішення на 3 арк.

Суддя Приморського

районного суду м. Одеси О.В.Суворова

18.12.2014