Справа № 202/11526/14-а
Провадження № 2-а/202/201/2014
Іменем України
10 грудня 2014 року Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська
у складі: головуючого - судді Мороз В.П.
при секретарі - Гармаш К.О.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Індустріальної районної у місті ради до ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманих коштів по допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,-
До Індустріального районного суду м. Дніпропетровська звернулося Управління праці та соціального захисту населення Індустріальної районної у місті ради з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманих коштів по допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що відповідач ОСОБА_1 звернулася до Управління праці та соціального захисту населення Індустріальної районної у місті ради за призначенням допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Відповідач отримала неналежну їй допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 03.11.2008 р. по 30.11.2008 р. в сумі 134,49 грн. у зв'язку тим, що приступила до виконання службових обов'язків з 03.11.2008 р.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, просив суд розглядати справу без його участі, позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд про їх задоволення.
Відповідач в судове засідання не з'явилася. Про час і місце розгляду справи повідомлялася належним чином, причини неявки суду не повідомила.
Суд, дослідивши докази по справі, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається із матеріалів справи, відповідно до ст. ст. 13-15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21.01.1992 року № 2811-ХІІІ ОСОБА_1 була призначена допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 01.04.2007 р. по ІНФОРМАЦІЯ_1.
Згідно витягу з наказу Міського пологового будинку № 2 від 03.11.2008 № 697 ОСОБА_1 приступила до виконання службових обов'язків з 03.11.2008р.
10.09.2014 р. ОСОБА_1 було направлено повідомлення з вимогою термінового перерахунку коштів у розмірі 134,49 грн. у зв'язку з надмірно отриманими коштами по державній допомозі. Відповідач добровільно вказану суму не сплатила.
Статтею 1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» передбачено, що громадяни України, в сім'ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на держану допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.
Відповідно до ст.ст. 13, 14 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за цим Законом має особа (один з батьків дитини, усиновлювач, опікун, баба, дід або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною. Особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізичних осіб, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається на підставі витягу з наказу (розпорядження) роботодавця про надання особі, яка фактично здійснює догляд за дитиною, відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Згідно п. 23 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» від 27 грудня 2001 року № 1751 виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку припиняється у разі, коли особа, що отримує в органі праці та соціального захисту населення допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, виявила бажання працювати - з дня працевлаштування (початок виконання трудових обов'язків).
За вимогами ст. 22 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», одержувачі державної допомоги зобов'язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги. Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Індустріальної районної у місті ради є законними, обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 98 КАС України суд вважає необхідним стягнути з відповідача на користь держави судовій збір в розмірі 73 грн. 08 коп.
Керуючись ст.ст. 4-9, 70-71, 79, 86, 159-163 КАС України, суд -
Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Індустріальної районної у місті ради до ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманих коштів по допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 ІПН НОМЕР_1) на користь Управління праці та соціального захисту населення Індустріальної районної у місті ради (49051, м. Дніпропетровськ, вул. Косіора, 55) надмірно виплачені кошти по державній допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі 134 грн. 49 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 ІПН НОМЕР_1) на користь держави судовий збір в розмірі 73 грн. 08 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку через Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня її проголошення.
Суддя В.П. Мороз