Постанова від 30.12.2014 по справі 377/1288/14-а

ПОСТАНОВА

іменем України

Справа №377/1288/14-а

Провадження №2-а/377/103/14

30 грудня 2014 року Славутицький міський суд Київської області у складі судді Орла А.С., при секретарі Прохоровій О.О., з участю:

позивача ОСОБА_1 ,

представника позивача Чух В.С.,

представника відповідача Петросяна А.С.,

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Славутичі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Славутичі Київської області, третя особа - державна будівельно-промислова компанія «Атомспецбуд», про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

УСТАНОВИВ:

28 листопада 2014 року до суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до УПФУ в м. Славутичі з вимогами про визнання незаконним та скасування рішення начальника управління Пенсійного фонду України в м. Славутичі Київської області від 28 травня 2014 року про відмову у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах та зобов'язання призначити йому пенсію за віком відповідно до ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» із зниженням пенсійного віку на 10 років.

В обгрунтування позову посилався на те, що є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 3 і має право на пільги, передбачені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Після досягнення віку 50 років 19 травня 2014 року звернувся до УПФУ в м. Славутичі із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах із зниженням пенсійного віку на підставі ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», оскільки має 24 роки стажу, з яких 10 років працював на роботах з особливо шкідливими умовами праці, а саме працював повний робочий день в зоні відчуження за Списком № 1. Рішенням начальника УПФУ в м. Славутичі Київської області від 28 травня 2014 року згідно наданих документів йому було відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, оскільки ним на підтвердження роботи в зоні відчуження не надано довідку ф. 122 установленої форми, видану підприємством, установою, організацією, у складі якого він виконував цю роботу, або їх правонаступником. Згідно довідки № 7-к від 22 квітня 2013 року відокремленого підрозділу «Аварійно-технічний центр» ДП НАЕК «Енергоатом» він з 16 серпня 1990 року по 17 січня 1991 року був безпосередньо зайнятий на роботах, що дають право на пільгову пенсію. В зв'язку з тим, що він працював на тому ж підприємстві з тими ж умовами праці, то незалежно від зміни його назви має право на пільгову пенсію. Наказом Мінпаливенерго № 390 від 27.06.2002 р. було ліквідовано ДП «Державна будівельно-промислова компанія «Атомспецбуд». З причини припинення діяльності підприємства позивач не має можливості отримати відповідну довідку. У зв'язку з цим вважає незаконним рішення УПФУ про відмову у призначенні йому пенсії на пільгових умовах.

Ухвалою від 17 грудня 2014 року відкрито провадження в адміністративній справі і до участі у справі як третю особу без самостійних вимог залучено державну будівельно-промислову компанію «Атомспецбуд», у складі якої позивач виконував спірні роботи по участі у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Відповідачем подано заперечення на адміністративний позов, мотивовані тим, що для призначення позивачеві пенсії за віком на пільгових умовах немає законних підстав, оскільки ним на підтвердження необхідного стажу роботи не менше 10 років у зоні відчуження за Списком № 1 не надано довідки ф. 122, виданої ДП «Державна будівельно-промислова компанія «Атомспецбуд», правонаступником підприємства, у складі якого позивач виконував відповідні роботи, яка не ліквідована, а перебуває у стані припинення і повноваження з управління якою здійснює ліквідаційна комісія.

Представник відповідача позов не визнав і суду пояснив, що не було підстав для призначення позивачеві пенсії за віком на пільгових умовах із зниженням пенсійного віку на 10 років за Списком № 1 відповідно до п. а) ч. 1 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», оскільки він не надав УПФУ довідку ф. 122, видану підприємством, у складі якого він виконував відповідні роботи в зоні відчуження або його правонаступником, яка є необхідним підтвердженням зайнятості на роботах за Списком № 1, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах у період до 01.01.2010 р.. Підстав для підтвердження цього періоду відповідно до Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 10.11.2006 р. № 18-1, немає, оскільки він застосовується лише у разі ліквідації підприємства, установи та організації без визначення правонаступника, а згідно довідки з ЄДРПОУ ДП «Державна будівельно-промислова компанія «Атомспецбуд» не ліквідована, а лише перебуває у стані припинення і повноваження органу управління виконує ліквідаційна комісія.

У судовому засіданні позивач пояснив, що до ліквідаційної комісії ДП «Державна будівельно-промислова компанія «Атомспецбуд» з питання видачі довідки ф. 122 він не звертався, оскільки згідно листа Міністерства енергетики та вугільної промисловості України йому було рекомендовано звернутися до Іванківської районної державної адміністрації, куди були передані на зберігання документи з нарахування заробітної плати.

Представник позивача суду пояснив, що позивач працював у зоні відчуження на одному і тому ж підприємстві в зоні відчуження, яке лише змінювало назви і оскільки Список № 1 містить перелік не тільки робіт, а і виробництв, то визначальним є місце роботи у зоні відчуження, у зв'язку з чим позивач має право на призначення йому пенсії на пільгових умовах, незважаючи на відсутність довідки ф. 122 про періоди цієї роботи протягом 1991-2001 років.

Третя особа свого представника до суду не направила без повідомлення причин, що не перешкоджає розгляду справи на його відсутності.

Вислухавши сторони, дослідивши письмові докази, з'ясувавши обставини справи та визначивши відповідні їм правовідносини, суд дійшов наступного висновку.

Встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканець м. Славутича Київської області, - позивач у справі, належить до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1990 році та має відповідне посвідчення категорії 3 серії НОМЕР_1 , видане 24.12.1997 р. Київською облдержадміністрацією (а.с. 6-7, 8).

Згідно записів у трудовій книжці НОМЕР_2 ОСОБА_1 16 серпня 1990 року був прийнятий на роботу у ВО Спецатом» в спеціалізований комплекс будівельно-монтажних і аварійно-відновлювальних робіт трактористом 4 розряду. 17 січня 1991 року переведений машиністом бульдозера 5-го розряду в Спеціалізований пересувний механізований комплекс. 30 січня 1992 року Спеціалізований пересувний механізований комплекс переданий у підпорядкування Фонду держмайна України. 1 жовтня 1996 року СПМК перейменований у державну будівельно-промислову компанію «Атомспецбуд». 1 липня 1997 року ОСОБА_1 був переведений теслярем-бетонником 3 розряду в БМУ-3. 1 жовтня 1997 року переведений машиністом бульдозера 6 розряду в БМУ-3. 1 липня 2000 року переведений теслярем-бетонником 4 розряду БМУ-3. 29 березня 2001 року звільнений по ст. 38 КЗпП України за власним бажанням (а.с.10-21).

Згідно довідки ф. 122 № 7-к від 22.04.2013 р., виданої відокремленим підрозділом «Аварійно-технічний центр» ДП НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ», ОСОБА_1 був безпосередньо зайнятий на роботах, передбачених постановою ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС від 29.12.1987 р. № 1497-378 і постановою Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС від 05.06.1986 р. № 665-195, що дають право на державну пенсію на пільгових умовах у відповідності до Списку № 1, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 р. № 1173, постановою Ради Міністрів СРСР від 12.11.1990 р. № 1136 і постановою Кабінету Міністрів України від 29.02.1996 р. № 250, з 16 серпня 1990 року по 17 січня 1991 року (а.с.22).

Архівною довідкою від 29 травня 2013 року № 01-18/249, виданою Іванківським районним трудовим архівом, підтверджено, що у документах архівного фонду «Державна будівельно-промислова компанія «Атомспецбуд» (колишня назва «Управління будівництва ЧАЕС, СПМК) м. Чорнобиль Київської області в особових картках (форми Т-2) значиться ОСОБА_1 , 1963 року народження, призначення і переведення відповідають записам у його трудовій книжці (а.с.23).

Згідно архівної довідки від 29 травня 2013 року № 01-18/250, виданої тим же трудовим архівом, управління будівництвом Чорнобильської АЕС перейменовано в трест «Київенергобуд» 27 травня 1991 року. 4 вересня 1992 року БМУ-3 реорганізоване в управління будівництвом ЧАЕС. 24 жовтня 1996 року управління будівництвом ЧАЕС ліквідоване наказом Держкоматому України, а його правонаступником призначено «Спеціалізований пересувний механізований комплекс» (СПМК). Наказом Держкоматому України № 516 від 18 листопада 1996 року ДП «Спеціалізований пересувний механізований комплекс» (СПМК) перейменовано в Державну будівельно-промислову компанію (ДБПК) «Атомспецбуд» м. Чорнобиль Київської області. У зв'язку з ліквідацією ДБПК «Атомспецбуд» наказом № 390 від 27.06.2002 р. Міністерства палива та енергетики України «Про ліквідацію ДП «Державна будівельно-промислова компанія» «Атомспецбуд» документи з особового складу (особові рахунки по заробітній платі, особові картки ф. Т-2, накази) за 1988-2007 р. частково були прийняті на зберігання в комунальну установу «Іванківський районний трудовий архів» (а.с.24).

Згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 26.06.2013 р. Державна будівельно-промислова компанія «Атомспецбуд» перебуває у стані припинення (а.с.25).

Листом Міністерства енергетики і вугільної промисловості України від 21.01.2014 р. на звернення ОСОБА_1 повідомлено, що ДБПК «Атомспецбуд» перебуває у процесі ліквідації і повноваження щодо управління її справами покладено на ліквідаційну комісію. За інформацією голови ліквідаційної комісії ОСОБА_2 документи з особового складу та бухгалтерські документи з нарахування заробітної плати передані на зберігання до Іванківської районної державної адміністрації, куди йому необхідно звернутися для отримання необхідних довідок (а.с.26).

Як видно з копії супровідного листа в.о. начальника УПФУ в м. Славутичі від 25.07.2013 р. № 2508/03 на адресу Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області було надіслано комплект документів ОСОБА_1 щодо підтвердження стажу роботи в шкідливих умовах праці за списком № 1 (у зоні відчуження) для розгляду на Комісії з питань підтвердження стажу роботи для призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно наведеного переліку (а.с.28).

З матеріалів архівної пенсійної справи № 2202 видно, що 19 травня 2014 року ОСОБА_1 в установленому порядку подав до управління Пенсійного фонду України в м. Славутичі Київської області заяву про призначення пенсії за віком згідно п. а) ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з доданими документами, яка була зареєстрована за № 1025 (313).

До заяви додав та додатково надав копію сторінок паспорту, довідку про присвоєння ідентифікаційного номера, повну копію трудової книжки, диплому про середню професійно-технічну освіту, військового квитка, довідки військкомату про період служби, довідку № 7-к від 22 квітня 2013 року ф. 122 про період роботи за Списком № 1 з 16 серпня 1990 р. по 17 січня 1991 р., яка дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, довідку ф. 122 від 19.02.2002 р. про період такої роботи з 1 квітня 2001 р. по 15 травня 2002 р., довідку ф. 122 № 72 про період такої роботи з 14 жовтня 2002 року по 26 грудня 2003 року, довідку ф. 122 від 26.03.2013 р. про період такої роботи з 20 червня 2006 року по 24 жовтня 2006 року, індивідуальні відомості про застраховану особу ф. ОК-5 за період 2000-2014 роки, довідку № 13 ф. 122 від 29 січня 2014 року про період роботи за Списком № 1 з 17 червня 2010 року по 17 листопада 2010 року, з 19 листопада 2010 року по 14 грудня 2010 року, з 16 грудня 2010 року по 20 грудня 2013 року, архівні довідки Іванківського районного трудового архіву від 29 травня 2013 року, якими на підставі документів архівного фонду «Державна будівельно-промислова компанія «Атомспецбуд» підтверджено роботу ОСОБА_1 з нарахуванням заробітної плати в одинарному розмірі та в кратному розмірі, надбавки, відпустки основні та додаткові, інші відомості про фактичну роботу в зоні відчуження у період з січня 1991 року по січень 1996 року включно, Заяву про підтвердження стажу роботи відповідно до п. 6 Порядку про підтвердження періодів роботи, що враховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, до якої додано: копії трудової книжки, особова картка, копії наказів про прийняття та звільнення з роботи (2 арк.), копії особових рахунків про нарахування заробітної плати за період з 1991 року по 2001 рік ДБПК «Атомспецбуд» (26 арк.), довідку з ЄДРПОУ з відомостями про перебування ДБПК «Атомспецбуд» в стані припинення, довідки, видані Іванківським районним трудовим архівом (3 шт.).

Рішенням начальника управління Пенсійного фонду України в м. Славутичі від 28.05.2014 р. № 858/03 відмовлено ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» відповідно до поданої заяви № 1025 (313) від 19.05.2014 р. зі зниженням пенсійного віку згідно ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Підставою для відмови зазначено відсутність 10-річного стажу роботи за Списком № 1, передбаченого ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Період роботи ОСОБА_1 з 18.01.1991 р. по 29.03.2001 р. не може бути зараховано до стажу, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах (по Списку № 1), оскільки відповідно до ст. 15 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» періоди роботи в зоні відчуження повинні підтверджуватися довідками ф. 122, затвердженої постановою Державного комітету СРСР по праці і соціальним питанням № 122 від 09.03.1988 р., видача яких здійснюється лише тими підприємствами та організаціями, в складі яких працівник безпосередньо виконував роботи по ЛНА або їх правонаступниками. У зв'язку з цим право на пенсію ОСОБА_1 набуде по досягненні 60 років, тобто 05.02.2023 р. (а.с. 9).

Не погодившись з рішенням відповідача, позивач звернувся до адміністративного суду з цим позовом.

Вирішуючи публічно-правовий спір, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.

Відповідно до п. 2 Розділу XV. Перехідні положення Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», який набрав чинності з 01.01.2004 р., пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими та важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, які дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди:

1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».

Відповідно до ч. 1 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи:

а) працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць;

чоловіки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах;

жінки - після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожний повний рік такої роботи чоловікам і на 1 рік 4 місяці - жінкам.

Згідно ч. 1 ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні грунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Відповідно до ч. 2 цієї статті органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язати діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно положень ч. 1 ст. 58 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» Пенсійний фонд є органом, який здійснює керівництво та управління солідарною системою, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду.

Згідно п.п. 1.1. Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002 року № 8-2 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 25 лютого 2008 року № 5-5), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 травня 2002 року за № 442/6730, управління Пенсійного фонду України (далі - Фонд) у районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах (далі - Управління) є органами Фонду, підпорядкованими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - регіональні управління), що разом з цими управліннями утворюють систему територіальних органів Фонду.

Відповідно до п.п. 1.2. Положення управління у своїй діяльності керуються Конституцією та законами України, актами та дорученнями Президента України, актами Кабінету Міністрів України, дорученнями Прем'єр-міністра України, наказами Міністерства соціальної політики України, дорученнями Віце-прем'єр-міністра України - Міністра соціальної політики України, його першого заступника та заступника, наказами Фонду та постановами правління Фонду, дорученнями Голови правління Фонду, актами Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування та наказами регіональних управлінь.

Згідно п. 3 п.п. 2.1. Положення одним з основних завдань Управління є призначення (перерахунок) пенсій.

Відповідно до абзацу сьомого підпункту «г'» пункту 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 р. № 22-1, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 р. за № 1566/11846 (з наступними змінами) до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.88 № 122, або довідка військової частини, в складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на цих територіях, видана органами місцевого самоврядування при призначенні пенсії із застосуванням норм статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Як встановлено судом, ОСОБА_1 відповідно до зазначеного Порядку було подано до УПФУ в м. Славутичі заяву про призначення пенсії за віком згідно п. а ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», до якої додано необхідні документи, передбачені Порядком, в т.ч. довідки архівної установи, копії первинних документів про нарахування підвищеної заробітної плати, які достовірно підтверджують період його роботи в зоні відчуження з 18.01.1991 р. по 29.03.2001 р. на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 в складі підприємства, правонаступником якого є державне підприємство «Державна будівельно-промислова компанія «Атомспецбуд», що дає право на призначення йому пенсії за віком на пільгових умовах із зниженням пенсійного віку на 10 років.

Зі змісту п. 7 зазначеного Порядку вбачається, що період роботи може підтверджуватися не винятково довідкою ф. 122, за відсутності якої можуть бути надані довідки архівних установ та первинні документи, які підтверджують конкретний період такої роботи.

Як встановлено судом, наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України № 390 від 27.06.2002 р. «Про ліквідацію ДП «Державна будівельно-промислова компанія» «Атомспецбуд» підприємство було ліквідовано та призначено ліквідаційну комісію. В процесі ліквідаційної процедури документи з особового складу (особові рахунки по заробітній платі, особові картки ф. Т-2, накази) за 1988-2007 р. частково були передані на зберігання в комунальну установу «Іванківський районний трудовий архів», якою позивачеві видані необхідні архівні довідки та копії первинних документів, надані ним відповідачу, які підтверджували спірний період роботи за Списком № 1, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Також судом встановлено, що ліквідаційна процедура триває з 2002 року і на день вирішення справи не закінчена, у зв'язку з чим згідно витягу з ЄДРПОУ зазначене підприємство продовжує перебувати у стані припинення і тому Міністерством було рекомендовано позивачеві звернутися за отриманням необхідних довідок до архівної установи.

Зазначені обставини об'єктивно перешкоджають позивачеві отримати довідку ф. 122 на підтвердження спірного періоду роботи, який натомісць ним підтверджено іншими достовірними документами, необхідний перелік яких наведено у п. 7 зазначеного Порядку.

Відмовляючи позивачеві у призначенні спірної пенсії, відповідач разом з тим з формальних підстав не застосував Порядок підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 10.11.2006 р. № 18-1, який визначає механізм підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремої категорії працівників у разі ліквідації підприємства, установи та організації без визначення правонаступника і не спростував надані позивачем інші, крім довідки ф. 122 достовірні документи, які підтверджують його право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Відмовивши з формальних підстав у призначенні позивачеві пенсії відповідно до поданої ним заяви та доданих документів, відповідач порушив необхідний баланс між несприятливими наслідками для прав позивача та цілями, на досягнення яких було спрямовано прийняте рішення, у зв'язку з чим його не можна визнати законним і таким, що відповідає принципам верховенства права.

Оскаржуваним рішенням відповідач обмежив право позивача на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, у зв'язку з чим воно підлягає судовому захисту передбаченим законом способом та відповідно до позовних вимог.

За таких обставин адміністративний позов необхідно задовольнити у повному обсязі.

Керуючись ст. 6, 17-19, 158-163 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати неправомірним та скасувати рішення управління Пенсійного фонду України в м. Славутичі від 28 травня 2014 року № 858/03 про відмову у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м. Славутичі Київської області зарахувати ОСОБА_1 період роботи з 18 січня 1991 року по 29 березня 2001 року до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1 виробництв, робіт, професій і показників, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах із зниженням пенсійного віку відповідно до п.п. а) ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та призначити йому пенсію на віком на пільгових умовах із зниженням пенсійного віку на 10 років.

Судові витрати позивача по оплаті судового збору на суму 73 гривні 8 копійок компенсувати за рахунок Державного бюджету України.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Славутицький міський суд. Апеляційні скарги можуть бути подані протягом десяти днів з дня її проголошення, а особами, які не були присутні при її проголошенні - у той же строк з дня одержання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційних скарг, якщо вони не були подані.

У разі подання апеляційних скарг постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи судом апеляційної інстанції.

Суддя А. С. Орел