Постанова від 17.02.2014 по справі 369/677/14-а

Справа № 369/677/14-а

2-а/369/105/14

ПОСТАНОВА

іменем України

17.02.2014 року Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді Дубас Т.В.,

при секретарі Дідур М.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Гатненської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування рішення суб'єкта владних повноважень та зобов'язання вчинити певні дії , -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулась до Києво-Святошинського районного суду Київської області в порядку адміністративного судочинства з позовом до Гатненської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування рішення суб'єкта владних повноважень та зобов'язання вчинити певні дії.

Свої вимоги позивач обґрунтовував тим, що вона ОСОБА_1 - громадянка України, з метою реалізації свого конституційного права на отримання земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки) у межах с. Гатне звернулась із відповідним клопотанням до Гатненської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області.

А саме, відповідно до частини шостої статті 118 Земельного кодексу України, в 2013 році вона звернулась до Гатненської сільської ради з клопотанням та доданими до нього графічними матеріалами для отримання земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на території с. Гатне.

Відповідачем 27.11.2013 року було розглянуто клопотання позивачки, про що прийнято рішення № 30 від 27.11.2013 року, яким безпідставно, на її думку, та незаконно відмовлено в його задоволенні.

Не погоджуючись з позицією відповідача, позивач вважала прийняте ним рішення таким, о порушує її законне право на отримання земельної ділянки.

Позивач просила визнати протиправними дії Гатненської сільської ради Києво-Святошинськго району Київської області щодо відмови у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо надання безоплатно у власність земельної ділянки, орієнтовною площею 0,25 га ля будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.

Визнати протиправним та скасувати рішення № 29 від 27.11.2013 Гатненської сільської ради Києво-Святошинского району Київської області 27-ої сесії 6-го скликання «Про розгляд клопотання гр. ОСОБА_1».

Зобов'язати Гатненську сільську раду винести на засідання найближчої сесії Гатненської сільської ради та розглянути клопотання ОСОБА_1 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо надання безоплатно у власність земельної ділянки, орієнтовною площею 0,25 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у порядку та строки, передбачені статтею 118 Земельного кодексу України, та надати мотивоване рішення за результатами розгляду вказаного клопотання.

Відшкодувати на користь позивача судові витрати, які складаються із судового зору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, просив позов задоволити

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Суд, заслухавши пояснення осіб, які брали участь у розгляді справи, дослідивши матеріали справи та зібрані в ній докази, приходить до висновку що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно статті 81 Земельного кодексу України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.

Відповідно до ст. 116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.

В силу ст. 118 ЗК України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність

земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб'єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

Згідно ст. 122 ЗК України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Відповідно до ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_1 звернулась до Гатненської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області з клопотанням та доданими до нього матеріалами, стосовно права на отримання безоплатно у власність земельної ділянки: а саме визначення та виділення їй у власність земельної ділянки без її погодження, орієнтовною площею 0,25 га в межах села Гатненської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.

Рішенням двадцять сьомої сесії шостого скликання від 27 листопада 2013 року № 29 Гатненська сільська рада Києво-Святошинського району Київської області розглянувши клопотання гр. ОСОБА_1 щодо передачі безоплатно у власність земельну ділянку без її погодження та виділити їй земельну ділянку орієнтовним розміром 0,25 га в межах с. Гатне для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, враховуючи, що у відповідності до с. 118 Земельного кодексу України саме на громадян передбачений обов'язок додавання до клопотання графічні матеріали з визначенням бажаного місця розташування земельної ділянки та враховуючи відсутність в доданих до клопотання графічних матеріалах позначення бажаного місця розташування земельної ділянки, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Гатненська сільська рада, вирішила відмовити в задоволенні клопотання гр. ОСОБА_1 щодо передачі безоплатно у власність земельної ділянки без визначення нею на графічних матеріалах бажаного місця розташування земельної ділянки, орієнтовним розміром 0,25 га в межах с. Гатне для будівництва і обслуговування жилого будинку господарських будівель і споруд. Відмовити гр. ОСОБА_1 в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 0,25 га межах с. Гатне для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.

Згідно із ст. 118 Земельного кодексу України до клопотання додаються викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.

В заяві позивача не було визначено бажане місце розташування земельної ділянки на графічних матеріалах тобто жодних позначень щодо бажаного місця розташування земельної ділянки це роздрукування не містить, а сама карта Google не може бути графічним матеріалом з відповідним визначенням бажаної земельної ділянки

Оскільки в заяві позивача не було визначено бажане місце розташування земельної ділянки на графічних матеріалах, тобто позначень щодо бажаного місяця розташування земельної ділянки не міститься в тих матеріалах які надав позивача до сільської ради, не додано викопіювання з кадастрової карти (плану), сільською радою, було правомірно прийнято рішення щодо відмови по суті звернення гр. ОСОБА_1 у відповідності до ст. 118 Земельного кодексу України.

На підставі вищевикладеного, а також аналізуючи положення норм земельного законодавства України щодо набуття громадянами прав на землю із земель державної та комунальної власності, суд знаходить рішення Гатненської сільської ради від 27.11.2013 року було прийнято правомірно, у відповідності до вимог Земельного кодексу України, а отже вимоги позивача щодо його скасування та інші похідні вимоги не підлягають до задоволення.

Відповідно до ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов не підлягає до задоволення.

Враховуючи вищевикладене та на підставі ст.ст. 81, 116, 118, 122 Земельного кодексу України, ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та керуючись ст.ст. 8, 9, 11, 71, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

В позові ОСОБА_1 до Гатненської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування рішення суб'єкта владних повноважень та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Києво-Святошинський районний суд протягом 10 днів з моменту її оголошення.

Суддя: Дубас Т.В.