Ухвала від 29.12.2014 по справі 822/5524/14

Копія

Справа № 822/5524/14

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

29 грудня 2014 рокум. Хмельницький

Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Матущак В.В. ознайомившись з позовною заявою Давидковецької сільської ради до Хмельницької районної державної адміністрації, треті особи - управління Держкомзему у Хмельницькому районі, К.П. "Спецбудресурс" Хмельницької районної ради про скасування розпорядження № 247/2012 та продовження дії розпорядження №1760/11 від 13.12.2011, -

ВСТАНОВИВ:

Давидковецька сільська рада звернулася до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Хмельницької районної державної адміністрації, треті особи - управління Держкомзему у Хмельницькому районі, К.П. "Спецбудресурс" Хмельницької районної ради про скасування розпорядження № 247/2012 та продовження дії розпорядження №1760/11 від 13.12.2011.

Згідно з п.5 ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Відповідно до ч.1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно з ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Судом встановлено, що позивач оскаржує розпорядження відповідача від 10.12.2012 №247/12 та розпорядження №1760/11 від 13.12.2011 (для оскарження якого встановлено шестимісячний строк), однак адміністративний позов відправлено ним до суду поштою тільки 25.12.2014, внаслідок чого він пропустив передбачений ч.2 ст.99 КАС України шестимісячний строк на звернення до суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд не знаходить підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, оскільки позивачем не надано суду доказів, які б свідчили про поважність причини пропуску строку звернення до адміністративного суду, та не наведено будь-яких обставин пропуску такого строку, які могли б бути визнані судом поважними.

Суд вважає за необхідне зазначити, що поважними причинами пропуску строку на звернення до суду можуть бути визнані лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи та пов'язані з істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій, які повинні бути підтверджені належними доказами.

Позивач знав про порушення своїх прав, однак не звернувся до суду з дотриманням строку звернення, встановленого КАС України, та не надав жодних доказів поважності причин його пропуску.

Також необхідно відмітити, що залишення позовної заяви без розгляду в даному випадку не позбавляє позивача права повторного звернення до адміністративного суду, після усунення обставин, які стали підставою для постановлення такої ухвали.

Відповідно до ч.2 ст.100 КАС України позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

На підставі наведеного суд приходить до висновку, що адміністративний позов необхідно залишити без розгляду.

Керуючись ст. 100, 107 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Давидковецької сільської ради залишити без розгляду .

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/В.В. Матущак

"Згідно з оригіналом" Суддя В.В. Матущак