Справа № 223/370/14-ц
Провадження № 2/223/302/2014
12 серпня 2014 року м. Вугледар
Вугледарський міський суд Донецької області в складі:
головуючого - судді Луньової О.Г.
при секретарі Швиденко О.О.
за участю:
позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу з відповідачем ОСОБА_2 В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що 07.08.1993 року зареєстрував шлюб з відповідачем в міському відділі ЗАГС м. Вугледара Донецької області, про що зроблено актовий запис № 81. Неповнолітніх дітей сторони не мають. Шлюбні та сімейні відносини не підтримують, оскільки втрачене почуття любові одне до одного. Сім'я розпалася та існує формально. Позивач вважає, що подальше спільне життя і збереження шлюбу неможливі, тому просить суд розірвати шлюб з відповідачем.
Позивач в судовому засіданні підтримав позовні вимоги та їх обґрунтування, викладені у позовній заяві, вказав що з відповідачкою не ведуть спільного господарства з жовтня 2013 року, між ними втрачено довіру один до одного, наданий судом строк для примирення результату не дав, та просив суд розірвати шлюб з відповідачкою.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги не визнала, вказала, що вона не хоче, щоб їх шлюб було розірвано, пояснила, що спільне господарство не веде з позивачем з березня 2014 року, наданий судом строк для примирення бажаних результатів не дав, вважає, що позивач страждає на психічний розлад, у зв'язку з чим їх шлюб не може бути розірвано.
Представник відповідача в судовому засіданні пояснила, що відповідач страждає психічною хворобою, не навів підстав для розірвання шлюбу, у зв'язку з чим позовні вимоги про розірвання шлюбу не підлягають задоволенню.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав:
Відповідно до ст. 11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи в межах заявлених позовних вимог і на підставі наданих сторонами доказів. Відповідно до ст. 10 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень.
Судом встановлено, що сторони зареєстрували шлюб 07.08.1993 року в міському відділі ЗАГС м. Вугледара Донецької області, про що зроблено актовий запис № 81. Дошлюбне прізвище відповідача - ОСОБА_1 що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу НОМЕР_1 (а.с.4).
Неповнолітніх дітей сторони не мають.
Відповідно до копії довідки МСЕК ОСОБА_1 встановлено другу групу інвалідності за загальним захворюванням, рекомендовано нагляд у психіатра (а.с.5).
Відповідно до ухвали Вугледарського міського суду Донецької області від 06.05.2014 року в провадженні суду перебуває заява ОСОБА_2 про визнання громадянина недієздатним та призначення опікуна.
Сімейні відносини між сторонами припинені, позивач наполягає на розірванні шлюбу, відповідач не визнала позовні вимог, наданий сторонам строк для примирення бажаних результатів не дав.
Посилання відповідача на те, що позивач в наслідок психічної хвороби не усвідомлює значення своїх дій, суд не приймає до уваги, оскільки суду не було надано належних доказів на підтвердження вказаних обставин, сам факт перебування в провадженні суду заяви відповідача про визнання позивача недієздатним, в силу ст. 61 ЦПК України, не може бути визнано обставиною, яка підтверджує на теперішній час недієздатність позивача.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що дана родина розпалася остаточно, що подальше спільне проживання чоловіка і жінки неможливе та суперечить обом з подружжя, у зв'язку з чим позовні вимоги необхідно задовольнити, а шлюб розірвати.
Відповідно до ч. 3 ст. 88 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави. Таким чином, з відповідача на користь держави підлягає стягнення судовий збір.
Керуючись ст.ст. 105, 110, 112, 114 СК України, ст. 208-209, 212-215 ЦПК України, суд,-
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрований міським відділом ЗАГС м. Вугледара Донецької області 07.08.1993 року, актовий запис за № 81 - розірвати.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 243 (двісті сорок три) грн. 60 коп.
Рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надіслати до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану Вугледарського міського управління юстиції Донецької області.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Донецької області через Вугледарський міський суд Донецької області.
Суддя Вугледарського
міського суду Донецької області О.Г. Луньова