Ухвала від 29.12.2014 по справі 821/4974/14

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 грудня 2014 р. м. ХерсонСправа № 821/4974/14

Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Пекного А.С., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Лазурненської сільської ради Скадовського району Херсонської області про скасування рішення,

встановив:

Генеральний директор ТОВ "Єдність-5" ОСОБА_1 (далі-позивач) звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, у якому просить скасувати рішення відповідача від 27.11.2014 р. та від 23.12.2014 р., а також визнати незаконними дії відповідача щодо невнесення до порядку денного сесії від 27.11.2014 р. наступних питань:

про надання дозволу на розробку проектної документації для оренди земельної ділянки ТОВ «Єдність - 5» загальною площею 1867,6 кв. м., що розташована під літнім ринком «Комфорт» в с.м.т. Лазурне Скадовського району Херсонської області;

про виділення в користування ТОВ «Єдність - 5» за договором оренди земельну ділянку загальною площею 1867,6 кв. м., що розташована під літнім ринком «Комфорт» в с. м. т. Лазурне Скадовського району Херсонської області;

про укладання договору оренди між ТОВ «Єдність - 5» та Лазурненською сільською радою Скадовського району Херсонської області за ціною, відповідно до Закону України "Про оренду землі" та Земельному Кодексу України на строк до 49 р.

Частиною 1 статті 107 КАС України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи, зокрема існують підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно ч.3 ст. 18 КАС України справи щодо оскарження дій або бездіяльності посадових чи службових осіб місцевих органів виконавчої влади розглядаються і вирішуються місцевим загальним судом як адміністративним судом або окружним адміністративним судом за вибором позивача.

Згідно з Законом України "Про центральні органи виконавчої влади" від 17.03.2011 р. систему центральних органів виконавчої влади складають міністерства України та інші центральні органи виконавчої влади. Система центральних органів виконавчої влади є складовою системи органів виконавчої влади, вищим органом якої є Кабінет Міністрів України.

Згідно зі ст. 16 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" центральні органи виконавчої влади утворюються для виконання окремих функцій з реалізації державної політики як служби, агентства, інспекції.

Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 18 КАС України адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування підсудні місцевим загальним судам як адміністративним.

Відповідно до ст. 140 Конституції України місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Згідно зі ст. 2 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 р. місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Статтею 5 вищевказаного Закону України визначена система місцевого самоврядування, яка включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.

Виходячи зі змісту наведених правових норм видно, що органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади мають різний правовий статус.

Як вбачається із матеріалів справи, позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати незаконним дії та скасувати рішення Виконавчого комітету Лазурненської сільської ради Скадовського району Херсонської області, тобто позивач просить скасувати рішення органу місцевого самоврядування, а не місцевого органу виконавчої влади, тому даний спір з урахуванням положень п.1 ч.1 ст. 18 КАС України предметно не підсудний Херсонському окружному адміністративному суду, оскільки має розглядатись відповідним місцевим загальним судом як адміністративним.

Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду

Таким чином, вивчивши позовну заяву та проаналізувавши нормативні акти, можна дійти висновку, що даний адміністративний позов підлягає поверненню позивачу на підставі п. 6 ч.3 ст. 108 КАС України, що не позбавляє його права звернутись з цим позовом до місцевого загального суду як адміністративного.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ч.3 ст.108 КАС України,

ухвалив:

Позовну заяву Генеральний директор товариства з обмеженою відповідальністю "Єдність-5" ОСОБА_1 до Виконавчий комітет лазурненської сільської ради Скадовського району Херсонської області про скасування рішення повернути позивачу.

Роз'яснити позивачу право на звернення з даним позовом до відповідного місцевого загального суду як адміністративного.

Повернути позивачу сплачений судовий збір у сумі 73 (сімдесят три) грн. 08 коп., згідно квитанції №N159T46095 .

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення.

Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п"яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Пекний А.С.