Ухвала від 18.12.2014 по справі 161/16613/13-к

Справа № 161/16613/13-к

Провадження № 1-кп/161/35/14

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Луцьк 18 грудня 2014 року

Луцький міськрайонний суд Волинської області під головуванням:

судді - ОСОБА_1 ,

за участю секретаря - ОСОБА_2 ,

прокурора - ОСОБА_3 ,

захисника - ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження №42013020000000034, що надійшло з прокуратури Волинської області 25.09.2013 року з обвинувальним актом відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки та жительки АДРЕСА_1 , громадянки України, українки, з вищою освітою, заміжньої, працює головним спеціалістом відділу землеустрою, охорони та ринку земель управління Держземагенства у Луцькому районі Волинської області, раніше не судимої,

-у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 367 КК України,

ВСТАНОВИВ:

В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 , працюючи з 30.08.2007 р. по 18.08.2008 р. (наказ № 1-к начальника управління земельних ресурсів у м.Луцьку) на посаді головного спеціаліста відділу землеустрою та використання земель управління земельних ресурсів у АДРЕСА_2 , з 18.08.2008 р. по 16.11.2009 р. (наказ №7-к начальника управління Держкомзему у м.Луцьку Волинської області) - на посаді головного спеціаліста відділу землеустрою та використання земель управління Держкомзему у місті Луцьку Волинської області, з 16.11.2009 р. по 11.10.2010 р. (наказ № 10-к начальника Управління) - на посаді заступника начальника відділу землеустрою, моніторингу, охорони та ринку земель управління Держкомзему у місті Луцьку Волинської області, з 11.10.2010 р. по 22.11.2011 р. (наказ № 16-к начальника Управління) - на посаді начальника відділу землеустрою, моніторингу, охорони та ринку земель управління Держкомзему у АДРЕСА_2 , будучи службовою особою, державним службовцем 6 категорії (з 01.09.2000 р.) присвоєно 11 ранг державного службовця, вчинила службову недбалість, тобто неналежно виконувала свої службові обов'язки, через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.

Так, повноваження ОСОБА_5 регламентовані вимогами ст.ст.14, 14-1, 14-2, 15, 15-1, 15-2 Земельного кодексу України, Положенням про управління земельних ресурсів у АДРЕСА_2 , затвердженого наказом Держземагенства № 125 від 13.08.2007 р., п.п. 2.3.-2.10, 3.4-3.8 посадової інструкції головного спеціаліста відділу землеустрою та використання земель управління Держкомзему у місті Луцьку Волинської області, п.п.2.1,2.2, 2.8-2.16, 3.2., 3.6-3.10 Посадової інструкції заступника начальника відділу землеустрою, моніторингу, охорони та ринку земель управління Держкомзему у місті Луцьку Волинської області, п.п. 2.1,2.2, 2.10-2.16, 3.2, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10 Посадової інструкції начальника відділу землеустрою, моніторингу, охорони та ринку земель управління Держкомзему у місті Луцьку Волинської області, абз.4-6 ст.3, п.п. 12,20,21,24,31,32,33,35 ст. 4, абз.1 та 2 ст. 5, ст. 6 Положення про управління Держкомзему у АДРЕСА_2 (у новій редакції), затвердженого наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 08.01.2009 р., п.п. 1, 1.1, 2 розпорядження Луцького міського голови від 10.10.2006 р. №803 "Про розподіл повноважень у сфері земельних відносин між відділом земельних ресурсів департаменту містобудування Луцької міської ради та управлінням земельних ресурсів міста Луцька (управління Держкомзему у м. Луцьку Волинської області), п. 3.7.5 Положення про реєстр земельних ділянок м. Луцька (РЗДЛ), затвердженого рішенням сесії Луцької міської ради від 04.07.2007 р. №15/18, згідно яких вона, зокрема, здійснює контроль за веденням діловодства, збереженням документів та організовує роботу з документами у відповідності з чинним законодавством; поповнює банк даних по землекористувачах (орендарях) на умовах оренди; проводить обрахунок та готує Витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки наданої у користування на умовах оренди; організовує роботу відділу по наданню платних послуг та здійснює інші функції, у відповідності з положенням про Управління; проводить обстеження земельних ділянок та подає матеріали для затвердження проектів, вилучення та надання земельних ділянок на умовах оренди на сесію міської ради та виконком; готує проекти договорів оренди на розгляд міської ради та контролює правильність їх укладання; готує матеріали на розгляд міської ради. ОСОБА_5 має право: у процесі виконання покладених на відділ завдань, у межах наданих повноважень забезпечувати (вести) ділове листування з іншими центральними органами виконавчої влади, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, підвідомчими підприємствами, установами та організаціями; одержувати у встановленому порядку від посадових осіб Управління документи, довідки, розрахунки, інші матеріали,необхідні для виконання покладених на відділ завдань; інформувати начальника Управління у разі покладення на відділ виконання роботи, що не належить до функції начальника відділу чи виходить за її межі; залучати за згодою начальника Управління відповідних спеціалістів для підготовки проектів нормативних актів та інших документів, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться начальником відділу відповідно до покладених на нього обов'язків; одержувати від підрозділів Управління та відповідних установ, підприємств та організацій документи, які необхідні для виконання покладених на Управління завдань і функцій. Таким чином, ОСОБА_5 була службовою особою.

ОСОБА_5 в травні 2008 року, у невстановлений органом досудового розслідування час та місці, перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу землеустрою та використання земель управління земельних ресурсів у АДРЕСА_2 , діючи у відповідності до вимог Положення про управління земельних ресурсів у АДРЕСА_2 , затвердженого наказом Держземагенства № 125 від 13.08.2007 р. та своїх функціональних обов'язків, а також ст.ст. 14, 14-1, 14-2, 15, 15-1, 15-2, 124, 151 Земельного кодексу України, підготувала проект рішення "Про надання ТзОВ "Доброслав - Луцьк" дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для обслуговування виробничих приміщень по АДРЕСА_3 площею 6, 7141 га для передачі їх в оренду». 22.05.2008 р. на засіданні постійної комісії Луцької міської ради з питань земельних відносин та земельного кадастру, з ініціативи управління Держкомзему у м. Луцьку Волинської області, було прийнято рішення рекомендувати міській раді підтримати вказаний проект рішення. На засіданні сесії Луцької міської ради 28.05.2008 р. було прийнято рішення №27/69 "Про надання ТзОВ "Доброслав - Луцьк" дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для обслуговування виробничих приміщень по АДРЕСА_3 загальною площею 6, 7141 га для передачі їх в оренду за рахунок земель міста не наданих у власність чи користування." Згідно абзацу 2 згаданого рішення сесії проект землеустрою щодо відведення вказаної земельної ділянки потрібно було в подальшому подати для розгляду та затвердження на умовах оренди на сесію Луцької міської ради. Рішення сесії Луцької міської ради від 28.05.2008 р. № 27/69 ОСОБА_5 отримала для виконання у подальшій роботі з ТзОВ "Доброслав - Луцьк" з приводу складання проекту землеустрою, підготовки матеріалів проекту землеустрою на розгляд та затвердження на сесії ради, та укладання договору оренди землі, тобто здійснення контролю щодо його виконання.

Відповідно до п.3 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву", що набрав чинності з 14.10.2008 р., "прийняті і не виконані, до набрання чинності цим Законом, рішення відповідних органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування про погодження місця розташування об'єкта або про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки, зберігають чинність протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом, а розроблені, відповідно до цих рішень, проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок розглядаються в установленому законом порядку. Передача в оренду таких земельних ділянок із земель державної та комунальної власності здійснюється без проведення земельних торгів (аукціонів)".

У зв'язку з цим, рішення сесії Луцької міської ради від 28.05.2008 №27/69 "Про надання ТзОВ "Доброслав - Луцьк" дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для обслуговування виробничих приміщень по АДРЕСА_3 загальною площею 6, 7141 га для передачі їх в оренду за рахунок земель міста не наданих у власність чи користування" втратило чинність 14.10.2010 р.

Так, у період з 01.06.2008 р. по 01.02.2011 р., обвинувачена ОСОБА_5 , неналежним чином виконуючи свої службові обов'язки, через несумлінне ставлення до них, в порушення вимог Положення про управління земельних ресурсів у АДРЕСА_2 , затвердженого наказом Держземагенства № 125 від 13.08.2007, п.п. 2.3.-2.10, 3.4-3.8 Посадової інструкції головного спеціаліста відділу землеустрою та використання земель управління Держкомзему у місті Луцьку Волинської області, п.п. 2.1,2.2, 2.8-2.16, 3.2., 3.6-3.10 Посадової інструкції заступника начальника відділу землеустрою, моніторингу, охорони та ринку земель управління Держкомзему у місті Луцьку Волинської області, п.п. 2.1,2.2, 2.10-2.16, 3.2, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10 Посадової інструкції начальника відділу землеустрою, моніторингу, охорони та ринку земель управління Держкомзему у місті Луцьку Волинської області, абз. 4-6 ст. 3, п.п. 12,20,21,24,31,32,33,35 ст. 4, абз.1 та 2 ст. 5, ст. 6 Положення про управління Держкомзему у м. Луцьку Волинської області у новій редакції, затвердженого наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 08.01.2009, ст.ст. 2, 3 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель", ст.ст. 14, 14-1, 14-2, 15, 15-1, 15-2, 123, 124, ч.2 ст. 134, ч.11 ст. 151 Земельного кодексу України, п.3 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву", п.п.1, 1.1, 2 розпорядження Луцького міського голови від 10.10.2006 р. № 803 "Про розподіл повноважень у сфері земельних відносин між відділом земельних ресурсів департаменту містобудування Луцької міської ради та управлінням земельних ресурсів міста Луцька (управління Держкомзему у м. Луцьку Волинської області), п. 3.7.5 Положення про реєстр земельних ділянок м. Луцька (РЗДЛ), затвердженого рішенням сесії Луцької міської ради від 04.07.2007 р. №15/18 з відповідними змінами, внесеними рішенням сесії Луцької міської ради від 23.07.2008 р. № 29/8, п.п. 2, 2.1 розпорядження Луцького міського голови від 19.01.2011 № 13 "Про забезпечення виконання функціональних обов'язків управлінням земельних ресурсів Луцької міської ради", ст. 206 Земельного кодексу України, ст. 156 Земельного кодексу України, ч.1 та ч.2 ст. 157 Земельного кодексу України, п.п. 1-5 "Порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.1993 р. № 284, ч.1 та ч.2 п.2 ст.22, ст.257 Цивільного кодексу України, не здійснюючи контролю за веденням діловодства, за правильністю укладання договорів оренди землі, збереженням документів та не організувавши роботу з документами у відповідності з чинним законодавством, не одержуючи від підрозділів Управління, Луцької міської ради, ТзОВ "Доброслав - Луцьк" та відповідних установ, підприємств та організацій документів, матеріалів, які необхідні для виконання покладених на Управління завдань і функцій - здійснення землеустрою і проведення моніторингу землі, здійснення державного контролю за використанням та охороною земель, достовірно знаючи, що 28.05.2008 р. на сесії Луцької міської ради було прийнято рішення №27/69 "Про надання ТзОВ "Доброслав - Луцьк" дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для обслуговування виробничих приміщень по АДРЕСА_3 загальною площею 6, 7141 га для передачі їх в оренду за рахунок земель міста не наданих у власність чи користування", проект якого готувала вона особисто та, яке в подальшому було передано їй для контролю виконання, а також знаючи, що чинність цього рішення закінчується 14.10.2010 р., а проект землеустрою щодо відведення вказаних земельних ділянок ТзОВ "Доброслав - Луцьк" не представило на сесію міської ради для затвердження та укладання договору оренди землі, не організувала та не здійснила належним чином контроль за виконанням цього рішення. Зокрема, не проінформувала начальника відділу та управління Держкомзему у м. Луцьку Волинської області, Луцьку міську раду про те, що ТзОВ "Доброслав - Луцьк" не подало проект землеустрою на сесію ради для затвердження та укладання договору оренди землі, що товариство користується земельними ділянками по вул.Лідавській, 2 в м.Луцьку площею 6,7141 га без правовстановлюючих документів, а тому, відповідно, не платить орендну плату або податок на землю. Крім того, вона ж, до 01.02.2011 р. не завершила розгляд документації з приводу затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для обслуговування виробничих приміщень по вул. Лідавській, 2 в м. Луцьку для передачі їх в оренду ТзОВ "Доброслав-Луцьк" та не подала Луцькій міській раді, у встановлений чинним законодавством строк, проект рішення, а також не підготувала мотивований проект відповіді заявнику.

У зв'язку з невжиттям вказаних заходів ОСОБА_5 начальником Управління не було залучено до вирішення вищевказаних питань спеціалістів управління Держкомзему у м. Луцьку Волинської області (державних інспекторів), не було проведено перевірку з приводу дотримання земельного законодавства щодо користування земельними ділянками по вул.Лідавській, 2 в м.Луцьку ТзОВ "Доброслав - Луцьк", а відділом і Управлінням не було розроблено та вжито заходів (внесення розпоряджень чи приписів, тощо) до товариства, щоб зобов'язати його виготовити проект землеустрою, подати проект землеустрою на сесію ради для затвердження та укласти договір оренди землі, в зв'язку з чим винні особи у користуванні земельними ділянками без правовстановлюючих документів не були притягненні до передбаченої законодавством відповідальності, а також, виконкомом Луцької міської ради не було створено комісію щодо визначення розміру завданих збитків та не заявлено відповідний позов про відшкодування збитків, завданих користуванням земельними ділянками по вул. Лідавській, 2 м.Луцька площею 6,7141 га ТзОВ "Доброслав-Луцьк" без правовстановлюючих документів та без сплати орендної плати. Внаслідок чого Луцькою міською радою втрачено можливість відшкодування збитків у вигляді упущеної вигоди - у розмірі неодержаної орендної плати ТзОВ "Доброслав-Луцьк", яку товариство мало б сплатити за період з 01.06.2008 р. по 01.09.2010 р.

Такими діями ОСОБА_5 , заподіяно збитки місцевому бюджету міста Луцька у вигляді не сплати ТзОВ "Доброслав - Луцьк" орендної плати за період з 01.06.2008 р. по 01.09.2010 р. на загальну суму 1 476 290,8 грн., що більше як в 250 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та становить тяжкі наслідки, чим завдано істотної шкоди державним інтересам у вигляді підриву авторитету центральних органів державної влади, зокрема, Управління Держкомзему в м.Луцьку Волинської області.

Крім того, ОСОБА_5 , будучи службовою особою, неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, в порушення своїх вищевказаних функціональних обов'язків та вимог п.п.1.3,1.4,3.5 "Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів", затвердженого наказом від 27.01.2006 р. № 18/15/21/11 Держкомзему України, Міністерства АПУ, Міністерства будівництва, архітектури та ЖКГ України, Української академії аграрних наук України, додатку 1 (таблиця 1.1.) до пунктів 3.5, 3.7, 3.9, 3.10 вказаного Порядку (коефіцієнти, які характеризують функціональне використання земельної ділянки (Кф)), п.п.2, 2-1 "Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів", затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.1995 р. № 213, розділу ІІ "Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми: 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем), затвердженої наказом Держкомстату України від 05.11.98 р. №377" та додатків №1, № 3 та №5 до Інструкції, в період з 01.01.2010 р. по 31.12.2010 р. занизила нормативну грошову оцінку земельних ділянок, якими користуються суб'єкти господарювання, а саме: ТзОВ "Волиньсантехкомплект", приватний підприємець ОСОБА_6 , ВАТ "Волиньбакалія" та ТзОВ фірма "Продтехоптторг", внаслідок чого було занижено земельний податок та орендну плату за користування земельними ділянками в м. Луцьку за період з 01.01.2010 р. по 01.07.2013 р.

Так вона 13.01.2010 року, неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, на підставі клопотання директора ТзОВ "Волиньсантехкомплект" ОСОБА_7 про видачу витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 8700 кв.м. (0,87 га) з цільовим використанням - для будівництва гаражів від 04.01.2010 р., а також рішення виконавчого комітету Луцької міської ради від 26.11.2009 р. № 854-2 "Про дозвіл на отримання містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки та будівництво гаражів в АДРЕСА_4 ТзОВ "Волиньсантехкомплект", схеми генплану будівництва гаражів, схеми функціонального зонування території, довідки про включення до Єдиного Державного Реєстру підприємств та організацій України (надалі - довідка з ЄДРПОУ), згідно якої основними видами діяльності товариства є: оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням, оптова торгівля залізними виробами, водопровідним та опалювальним устаткуванням, спеціалізована роздрібна торгівля непродовольчими товарами, посередництво в торгівлі, провела розрахунок нормативної грошової оцінки вказаної земельної ділянки. При цьому, застосувала коефіцієнт, який характеризує її функціональне використання (Кф) - 0,5, як землі, зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво, що не відповідає дійсності. ОСОБА_5 , не пересвідчившись, що ТзОВ "Волиньсантехкомплект" не має дозволу на початок будівельних робіт, що будівництво не розпочато та не ведеться, не отримавши інформацію та документи з інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Волинській області про отримання товариством дозволу на початок будівельних робіт, не отримала їх у службових осіб ТзОВ "Волиньсантехкомплект" та, при наявності сумнівів, не обстежила земельну ділянку. При цьому, знала, що товариство використовує вказану земельну ділянку для торгівлі, тобто в комерційних цілях, а тому при розрахунку нормативної грошової оцінки даної землі потрібно було застосовувати коефіцієнт Кф - 2,5, як землі комерційного використання (землі оптової торгівлі і посередництва в торгівлі та землі роздрібної торгівлі побутовими товарами і їх ремонт (код розділу КВЕД - G, додаток 1 Порядку), чим порушила вимоги додатку 1 (таблиця 1.1.) до пунктів 3.5, 3.7, 3.9, 3.10 Порядку, п.п. 1.3,1.4,3.5 Порядку, вимоги розділу ІІ "Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем)", затвердженої наказом Держкомстату України від 05.11.98 р. №377 та додатку № 3 до зазначеної Інструкції, згідно яких землі, зайняті поточним будівництвом - це відкриті землі, на яких в даний час ведеться будівництво (будівельні майданчики), а землі, відведені під будівництво (будівництво на яких не розпочато) - це землі, які в установленому порядку відведені під будівництво, але будівельні роботи на яких не розпочато.

13.01.2010 р. ОСОБА_5 , перебуваючи в службовому кабінеті приміщення управління Держкомзему у м. Луцьку Волинської області за адресою м. Луцьк, вул. Б. Хмельницького, 21, в робочий час, склала та підписала витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку вказаної земельної ділянки, зареєстрований 15.01.2010 р. за №6, в який внесла неправдиві відомості щодо цільового використання ТзОВ "Волиньсантехкомплект" земельної ділянки в АДРЕСА_4 , площею 8700 кв. м під будівництво гаражів автогосподарства та щодо коефіцієнта Кф: 0,5 і таким чином провела розрахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки, який становив 1 267 068, 00 грн., що не відповідає дійсності, так як будівництво на земельній ділянці не велося і відсутнє в даний час, тому під час проведення розрахунку потрібно було застосувати, а у витязі потрібно було зазначити цільове використання землі - в комерційних цілях та коефіцієнт Кф 2,5, в зв'язку з чим нормативна грошова оцінка землі станом на 13.01.2010 р. мала б становити - 5 776 278, 00 грн.

Внаслідок вказаних дій, ОСОБА_5 було занижено нормативну грошову оцінку вказаної земельної ділянки на суму 4 509 210 грн.

Після цього, ОСОБА_5 , подала на підпис заступнику начальника управління Держкомзему у м.Луцьку Волинської області складений нею витяг, який, не усвідомлюючи, що він не відповідає дійсності і в ньому нормативну грошову оцінку земельної ділянки занижено, підписав його та завірив відтиском гербової печатки управління Держкомзему у м. Луцьку Волинської області. Після реєстрації цей витяг ОСОБА_5 видала директору ТзОВ "Волиньсантехкомплект" ОСОБА_7 для використання зазначеної у витязі нормативної грошової оцінки земельної ділянки при нарахуванні та оплаті земельного податку.

Таким чином, внаслідок неналежного виконання службових обов'язків через несумлінне ставлення до них та заниження нормативної грошової оцінки зазначеної земельної ділянки ОСОБА_5 було занижено земельний податок за користування на праві приватної власності ТзОВ "Волиньсантехкомплект" земельною ділянкою в АДРЕСА_4 , площею 8700 кв. м. за період з 01.01.2010 р. по 01.07.2013 р. на загальну суму 157 822 грн., чим завдано збитки місцевому бюджету міста Луцька у вигляді не сплати податку на землю.

Окрім того, 26.01.2010 р. ОСОБА_5 , неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, на підставі клопотання приватного підприємця ОСОБА_6 про видачу витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, площею 4321 кв.м. (0, 4321 га) з цільовим використанням земельної ділянки - для обслуговування тепличного господарства, державного акту серії ЯД № 296162 на право власності на земельну ділянку в АДРЕСА_5 , площею 0,4321 га для обслуговування тепличного господарства, даних про вид діяльності підприємця, при проведенні розрахунку нормативної грошової оцінки застосувала коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) - 0,5, як інші землі (землі зелених насаджень, тобто землі зелених насаджень загального та спеціального користування), що не відповідає дійсності. ОСОБА_5 , неналежно вивчивши подану їй на розгляд документацію, не пересвідчившись, що приватний підприємець ОСОБА_6 займається виробництвом (вирощуванням) квітів та інших видів багаторічних насаджень для подальшої їх реалізації, при наявності сумнівів, не витребувала додаткові документи та не обстежила земельну ділянку, оскільки при розрахунку нормативної грошової оцінки даної землі потрібно було застосувати коефіцієнт Кф - 1,2, як землі промисловості, чим порушила при розрахунку нормативної грошової оцінки вимоги додатку 1 (таблиця 1.1.) до пунктів 3.5, 3.7, 3.9, 3.10 Порядку, п.п. 1.3,1.4,3.5 Порядку, вимоги розділу ІІ "Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем)", затвердженої наказом Держкомстату України від 05.11.98 р. №377 та додатку № 1 до зазначеної Інструкції, згідно яких, до земель промисловості відносяться землі, на яких провадяться головним чином промислові види діяльності (вказані в додатку 1), включно зі всіма допоміжними територіями, зокрема, під'їзні дороги та проїзди, очисні споруди, поля фільтрації цукрових заводів, стоянки, складські площадки, території закладів управління і т. ін. Інші багаторічні насадження - це ягідники, тутівники, хмільники, насадження ефіроолійних культур, розсадники плодових культур, крім лісових; плантації декоративних багаторічних насаджень (квітники) для декоративного оформлення територій, а також для реалізації квітів. Під зеленими насадженнями загального та спеціального користування слід розуміти зелені насадження у межах населених пунктів (парки,сади,сквери, бульвари тощо), які не включені до категорії лісів.

26.01.2010 р. ОСОБА_5 , перебуваючи в службовому кабінеті приміщення управління Держкомзему у м. Луцьку Волинської області за адресою м. Луцьк, вул. Б. Хмельницького, 21, в робочий час, склала та підписала витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку вказаної земельної ділянки, зареєстрований 26.01.2010 р. за №208, в який внесла неправдиві відомості щодо цільового використання приватним підприємцем ОСОБА_6 земельної ділянки в АДРЕСА_5 , площею 4321 кв.м - для обслуговування тепличного господарства та щодо коефіцієнта Кф:0,5 (інші землі) та провела розрахунок нормативної грошової оцінки, який становив 703 329, 17 грн., що не відповідає дійсності, так як під час проведення розрахунку потрібно було застосувати, а у витязі потрібно було зазначити цільове використання землі - земля, яка використовується в промисловості та коефіцієнт Кф - 1,2, а тому, нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 26.01.2010 р. мала становити - 1 687 998, 65 грн.

Внаслідок застосування ОСОБА_5 коефіцієнту Кф - 0,5, а не Кф - 1,2 при проведенні розрахунку нормативної грошової оцінки вищевказаної земельної ділянки, нею умисно було занижено нормативну грошову оцінку земельної ділянки в сумі 984 669,48 грн.

Після цього, ОСОБА_5 подала на підпис заступнику начальника управління Держкомзему у м.Луцьку Волинської області витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки який, не усвідомлюючи, що він не відповідає дійсності і в ньому нормативну грошову оцінку земельної ділянки занижено, підписав його та завірив відтиском гербової печатки управління Держкомзему у м. Луцьку Волинської області. Даний витяг ОСОБА_5 видала підприємцю ОСОБА_6 для використання зазначеної у витязі нормативної грошової оцінки земельної ділянки при нарахуванні та оплаті земельного податку.

Внаслідок заниження нормативної грошової оцінки зазначеної земельної ділянки ОСОБА_5 , було занижено земельний податок за користування підприємцем ОСОБА_6 земельною ділянкою в АДРЕСА_5 , площею 4321 кв.м. за період з 01.01.2010 р. по 01.07.2013 р. на загальну суму 34 463 грн., чим завдано збитки місцевому бюджету міста Луцька у вигляді не сплати податку на землю.

Окрім того, 06.04.2010 р. ОСОБА_5 , неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, на підставі клопотання голови правління ВАТ "Волиньбакалія" ОСОБА_8 про видачу витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, площею 13523 кв.м. з цільовим використанням - для будівництва (реконструкції), а також рішення виконавчого комітету Луцької міської ради від 25.03.2010 р. №188-4 "Про дозвіл на отримання містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки та реконструкції виробничої бази в АДРЕСА_2 , схеми генплану реконструкції гаражів, довідки з ЄДРПОУ, згідно якої основними видами діяльності товариства є: надання в оренду і експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, купівля та продаж власного нерухомого майна, діяльність агентств нерухомості, функціонування інфраструктури автомобільного та міського транспорту, будівництво будівель, неспеціалізована оптова торгівля харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами, при проведенні розрахунку нормативної грошової оцінки застосувала коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) - 0,5, як землі, зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво, що не відповідає дійсності. ОСОБА_5 , не пересвідчившись, що ВАТ "Волиньбакалія" не має дозволу на початок будівельних робіт, що будівництво не розпочато та не ведеться, з цією метою не отримала інформацію та відповідні документи з інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Волинській області про отримання товариством дозволу на початок будівельних робіт та додаткові документи від товариства, не обстежила земельну ділянку при наявності сумнівів, достовірно знаючи, що товариство використовує вказану земельну ділянку в комерційних цілях, в з'язку з чим при розрахунку нормативної грошової оцінки землі потрібно було застосовувати коефіцієнт Кф - 2,5, як землі комерційного використання (землі підприємств, що здійснюють операції з нерухомістю, здавання під найм та послуги юридичним особам, землі підприємств, що здійснюють діяльність у сфері інформатизації, землі підприємств, що здійснюють послуги, які надаються переважно юридичним особам (код розділу КВЕД-K, додаток 1 Порядку); землі оптової торгівлі і посередництва в торгівлі та землі роздрібної торгівлі побутовими товарами і їх ремонт (код розділу КВЕД - G, додаток 1 Порядку), чим порушила вимоги додатку 1 (таблиця 1.1.) до пунктів 3.5, 3.7, 3.9, 3.10 Порядку, п.п. 1.3,1.4,3.5 Порядку, вимоги розділу ІІ "Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем)", затвердженої наказом Держкомстату України від 05.11.98 р. №377 та додатку № 3 до зазначеної Інструкції, згідно яких землі, зайняті поточним будівництвом - це відкриті землі, на яких в даний час ведеться будівництво (будівельні майданчики), а землі, відведені під будівництво (будівництво на яких не розпочато) - це землі, які в установленому порядку відведені під будівництво, але будівельні роботи на яких не розпочато.

06.04.2010 р. ОСОБА_5 , перебуваючи в службовому кабінеті приміщення управління Держкомзему у м. Луцьку Волинської області за адресою м. Луцьк, вул. Б. Хмельницького, 21, в робочий час, склала та підписала витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку вказаної земельної ділянки, зареєстрований 14.04.2010 р. за №576, в який внесла неправдиві відомості щодо цільового використання ВАТ "Волиньбакалія" земельної ділянки в АДРЕСА_6 , площею 13523 кв. м. як будівництво (реконструкція) виробничої бази та щодо коефіцієнта Кф-0,5 і, таким чином, провела розрахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки, який становив 2 306 482, 88 грн., що не відповідає дійсності, так як будівництво на земельній ділянці не велося і відсутнє в даний час. А тому, під час проведення розрахунку потрібно було застосувати, а у витязі потрібно було зазначити як землі, які використовуються в комерційних цілях та коефіцієнт Кф 2,5, в зв'язку з чим нормативна грошова оцінка землі станом на 06.04.2010 р. мала становити 16 346 602, 40 грн.

Внаслідок застосування ОСОБА_5 коефіцієнту Кф - 0,5, а не Кф - 2,5 при проведенні розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки в АДРЕСА_6 , площею 13523 кв.м., якою користується на праві приватної власності ВАТ "Волиньбакалія", нею було занижено нормативну грошову оцінку в сумі 14 040 119,52 грн.

Після цього, ОСОБА_5 , подала на підпис начальнику управління Держкомзему у м. Луцьку Волинської області складений нею витяг, який, не усвідомлюючи, що він не відповідає дійсності і в ньому нормативну грошову оцінку земельної ділянки занижено, підписав його та завірив відтиском гербової печатки управління Держкомзему у м. Луцьку Волинської області. Після реєстрації, цей витяг ОСОБА_5 видала представнику ВАТ "Волиньбакалія" для використання зазначеної у витязі нормативної грошової оцінки земельної ділянки при нарахуванні та оплаті земельного податку.

Внаслідок заниження нормативної грошової оцінки зазначеної земельної ділянки ОСОБА_5 , було занижено земельний податок за користування на праві приватної власності ВАТ "Волиньбакалія" земельною ділянкою в АДРЕСА_6 , площею 13523 кв.м. за період з 01.01.2010 р. по 01.07.2013 р. на загальну суму 491 404, 16 грн., чим завдано збитки місцевому бюджету міста Луцька у вигляді не сплати податку на землю.

Окрім того, ОСОБА_5 , 06.04.2010 р., неналежно виконуючи свої службові обов'язки, через несумлінне ставлення до них, перебуваючи в службовому кабінеті приміщення управління Держкомзему у м. Луцьку Волинської області за адресою м. Луцьк, вул. Б. Хмельницького, 21, в робочий час, склала та підписала витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки по АДРЕСА_6 , площею 13523 кв.м., зареєстрований 14.04.2010 р. за № 577, в який внесла неправдиві відомості щодо її цільового використання - для обслуговування виробничої бази та коефіцієнт Кф - 1,2 (землі промисловості) і, таким чином, провела розрахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки, який становив 5 535 504, 82 грн., що не відповідає дійсності, так як під час проведення розрахунку потрібно було застосувати, а у витязі потрібно було зазначити, як землі, які використовуються в комерційних цілях та коефіцієнт Кф - 2,5, в зв'язку з чим, відповідно нормативна грошова оцінка землі станом на 06.04.2010 р. мала становити 16 346 602, 40 грн.

Внаслідок застосування ОСОБА_5 коефіцієнту Кф - 1,2, а не КФ - 2,5 при проведенні розрахунку нормативної грошової оцінки вищевказаної земельної ділянки, нею було занижено нормативну грошову оцінку в сумі 10 811 097, 58 грн.

Після цього, ОСОБА_5 , подала складений нею витяг на підпис начальнику управління Держкомзему у м. Луцьку Волинської області, який, не усвідомлюючи, що він не відповідає дійсності і в ньому нормативну грошову оцінку земельної ділянки занижено, підписав його та завірив відтиском гербової печатки управління Держкомзему у м. Луцьку Волинської області. Після реєстрації витяг ОСОБА_5 видала представнику ВАТ "Волиньбакалія" для використання зазначеної у витязі нормативної грошової оцінки земельної ділянки при нарахуванні та оплаті земельного податку, після здачі будівництва (реконструкції) в експлуатацію.

Окрім того, ОСОБА_5 06.04.2010 р, неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, на підставі клопотання голови правління ВАТ "Волиньбакалія" ОСОБА_8 про видачу витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, площею 2295 кв.м. з цільовим використанням - для обслуговування гаражів для службових автомобілів, а також державного акту серії ЯД № 805994 на право власності на земельну ділянку по АДРЕСА_6 площею 2295 (0, 2295 га) для обслуговування виробничої бази, довідки з ЄДРПОУ, згідно якої основними видами діяльності товариства є: надання в оренду і експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, купівля та продаж власного нерухомого майна, діяльність агентств нерухомості, функціонування інфраструктури автомобільного та міського транспорту, будівництво будівель, неспеціалізована оптова торгівля харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами, при проведенні розрахунку нормативної грошової оцінки застосувала коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) - 1,0, як землі транспорту, що не відповідає дійсності. ОСОБА_5 , неналежно вивчивши документи, надані товариством, не пересвідчившись, що ВАТ "Волиньбакалія" не є транспортним підприємством, при наявності сумнівів, не обстежила земельну ділянку та не витребувала додаткові документи, достовірно знаючи, що товариство використовує вказану земельну ділянку в комерційних цілях, а тому, при розрахунку нормативної грошової оцінки землі потрібно було застосовувати коефіцієнт Кф - 2,5, як землі комерційного використання (землі підприємств, що здійснюють операції з нерухомістю, здавання під найм та послуги юридичним особам, землі підприємств, що здійснюють діяльність у сфері інформатизації, землі підприємств, що здійснюють послуги, які надаються переважно юридичним особам (код розділу КВЕД-K, додаток 1 Порядку); землі оптової торгівлі і посередництва в торгівлі та землі роздрібної торгівлі побутовими товарами і їх ремонт (код розділу КВЕД - G, додаток 1 Порядку), чим порушила вимоги додатку 1 (таблиця 1.1.) до пунктів 3.5, 3.7, 3.9, 3.10 Порядку, п.п. 1.3,1.4,3.5 Порядку, вимоги розділу ІІ "Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем)", затвердженої наказом Держкомстату України від 05.11.98 р. №377 та додатків №№3, 5 до зазначеної Інструкції, згідно яких під землями, які використовуються для транспорту та зв'язку, слід розуміти землі державних залізниць, автомобільних шляхів, наземних споруд трубопроводів; території річкових, морських портів та аеропортів; землі, на яких розміщено обладнання систем телекомунікацій, залізничні станції та автостанції, склади для обладнання і ремонтні майстерні та інші території, потрібні для забезпечення розміщення відповідної інфраструктури, а також земельні ділянки гаражно-будівельних кооперативів, автостоянки. Під даними про всі інші землі транспорту та зв'язку, слід розуміти землі, які використовуються для пошти, зв'язку, метрополітену, трамвайного, тролейбусного, морського, річкового транспорту, для фунікулерів, трубопроводів для транспортування палива й інших продуктів,землі автотранспортних підприємств; земельні ділянки гаражно-будівельних кооперативів; автостоянки, надані у тимчасове користування, у тому числі на умовах оренди. До земель, які використовуються в комерційних цілях відносяться землі, які використовуються, головним чином, комерційними, торговими і відповідними службами-торговими центрами, банками, автозаправними станціями, ремонтними майстернями, готелями, ресторанами, барами, їдальнями, торговими складами та будівлями органів управління ними. До закладів торгівлі відносяться крамниці продовольчих, промислових товарів; гастрономи, універсами, спеціалізовані крамниці, біржі (які мають за предмет торгів товар, сировину тощо), універмаги, базари, аптеки, а також - бази та склади, що обслуговують заклади торгівлі.

06.04.2010 р. ОСОБА_5 , перебуваючи в службовому кабінеті приміщення управління Держкомзему у м. Луцьку Волинської області за адресою: м.Луцьк, вул. Б. Хмельницького, 21, в робочий час, склала та підписала витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку вказаної земельної ділянки, зареєстрований 14.04.2010 р. за №579, в який внесла неправдиві відомості щодо її цільового використання - для обслуговування гаражів для службових автомобілів та коефіцієнт Кф - 1,0 і, таким чином, провела розрахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки, який становив 782 847, 45 грн., що не відповідає дійсності, так як під час проведення розрахунку потрібно було застосувати, а у витязі потрібно було зазначити цільове використання землі - в комерційних цілях та коефіцієнт Кф - 2,5, в зв'язку з чим нормативна грошова оцінка землі, станом на 06.04.2010 р., мала становити 2 850 206, 40 грн.

Внаслідок застосування ОСОБА_5 коефіцієнту Кф -1,0, а не КФ - 2,5 при проведенні розрахунку нормативної грошової оцінки вищевказаної земельної ділянки, нею було занижено нормативну грошову оцінку в сумі 2 067 358, 95 грн.

Після цього, ОСОБА_5 , подала на підпис складений нею витяг начальнику управління Держкомзему у м. Луцьку Волинської області, який, не усвідомлюючи, що він не відповідає дійсності і в ньому нормативну грошову оцінку земельної ділянки занижено, підписав його та завірив відтиском гербової печатки управління Держкомзему у м. Луцьку Волинської області. Після реєстрації витяг ОСОБА_5 видала представнику ВАТ "Волиньбакалія" для використання зазначеної у витязі нормативної грошової оцінки земельної ділянки при нарахуванні та оплаті земельного податку.

Внаслідок заниження нормативної грошової оцінки зазначеної земельної ділянки ОСОБА_5 , було занижено земельний податок за користування на праві приватної власності ВАТ "Волиньбакалія" за період з 01.01.2010 р. по 01.07.2013 р. на загальну суму 72 357, 76 грн., чим завдано збитки місцевому бюджету міста Луцька у вигляді не сплати податку на землю.

Окрім того, ОСОБА_5 06.04.2010 р., неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, на підставі клопотання голови правління ВАТ "Волиньбакалія" ОСОБА_8 про видачу витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку вказаної земельної ділянки, площею 2574 кв.м. з цільовим використанням - для обслуговування гаражів для службових автомобілів, а також державного акту серії ЯД № 805995 на право власності на земельну ділянку, довідки з ЄДРПОУ, згідно якої основними видами діяльності товариства є: надання в оренду і експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, купівля та продаж власного нерухомого майна, діяльність агентств нерухомості, функціонування інфраструктури автомобільного та міського транспорту, будівництво будівель, неспеціалізована оптова торгівля харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами, при проведенні розрахунку нормативної грошової оцінки, застосувала коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) - 1,0, як землі транспорту, що не відповідає дійсності. При цьому, ОСОБА_5 , неналежно вивчила надані їй документи, не пересвідчилась, що ВАТ "Волиньбакалія" не є транспортним підприємством, при наявності сумнівів, не обстежила земельну ділянку та не витребувала додаткові документи, достовірно знаючи, що товариство використовує вказану земельну ділянку в комерційних цілях, а тому, при розрахунку нормативної грошової оцінки землі потрібно було застосовувати коефіцієнт Кф - 2,5, як землі комерційного використання (землі підприємств, що здійснюють операції з нерухомістю, здавання під найм та послуги юридичним особам, землі підприємств, що здійснюють діяльність у сфері інформатизації), землі підприємств, що здійснюють послуги, які надаються переважно юридичним особам (код розділу КВЕД-K, додаток 1 до Порядку); землі оптової торгівлі і посередництва в торгівлі та землі роздрібної торгівлі побутовими товарами і їх ремонт (код розділу КВЕД - G, додаток 1 до Порядку), чим порушила вимоги додатку 1 (таблиця 1.1.) до пунктів 3.5, 3.7, 3.9, 3.10 Порядку, п.п. 1.3,1.4,3.5 Порядку, вимоги розділу ІІ "Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем)", затвердженої наказом Держкомстату України від 05.11.98 р. №377 та додатків №№ 3, 5 до зазначеної Інструкції, згідно яких під землями, які використовуються для транспорту та зв'язку слід розуміти - землі державних залізниць, автомобільних шляхів, наземних споруд трубопроводів; території річкових, морських портів та аеропортів; землі, на яких розміщено обладнання систем телекомунікацій, залізничній станції та автостанції, склади для обладнання і ремонтні майстерні та інші території, потрібні для забезпечення розміщення відповідної інфраструктури, а також земельні ділянки гаражно-будівельних кооперативів, автостоянки. Під даними про всі інші землі транспорту та зв'язку, слід розуміти - землі, які використовуються для пошти, зв'язку, метрополітену, трамвайного, тролейбусного, морського, річкового транспорту, для фунікулерів, трубопроводів для транспортування палива й інших продуктів, землі автотранспортних підприємств; земельні ділянки гаражно-будівельних кооперативів; автостоянки, надані у тимчасове користування, у тому числі на умовах оренди. До земель, які використовуються в комерційних цілях відносяться землі, які використовуються головним чином комерційними, торговими і відповідними службами-торговими центрами, банками, автозаправними станціями, ремонтними майстернями, готелями, ресторанами, барами, їдальнями, торговими складами та будівлями органів управління ними. До закладів торгівлі відносяться крамниці продовольчих, промислових товарів; гастрономи, універсами, спеціалізовані крамниці, біржі (які мають за предмет торгів товар, сировину тощо), універмаги, базари, аптеки, а також - бази та склади, що обслуговують заклади торгівлі.

06.04.2010 р. ОСОБА_5 , перебуваючи в службовому кабінеті приміщення управління Держкомзему у м. Луцьку Волинської області за адресою м. Луцьк, вул. Б. Хмельницького, 21, в робочий час, склала та підписала витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку вказаної земельної ділянки, зареєстрований 14.04.2010 р. за № 580, в який внесла неправдиві відомості щодо її цільового використання - для обслуговування гаражів для службових автомобілів та коефіцієнт Кф-1,0 і, таким чином, провела розрахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки, який становив 878 017,14 грн. грн., що не відповідає дійсності, так як під час проведення розрахунку потрібно було застосувати, а у витязі потрібно було зазначити цільове використання землі - в комерційних цілях та коефіцієнт Кф - 2,5, в зв'язку з чим нормативна грошова оцінка землі, станом на 06.04.2010 р., мала становити 3 175 389, 36 грн.

Внаслідок застосування ОСОБА_5 коефіцієнту Кф - 1,0, а не Кф - 2,5 при проведенні розрахунку нормативної грошової оцінки вищевказаної земельної ділянки, нею було занижено нормативну грошову оцінку земельної ділянки в сумі 2 297 372, 22 грн.

Після цього, ОСОБА_5 , подала на підпис начальнику управління Держкомзему у м. Луцьку Волинської області складений нею витяг, який, не усвідомлюючи, що він не відповідає дійсності і в ньому нормативну грошову оцінку земельної ділянки занижено, підписав його та завірив відтиском гербової печатки управління Держкомзему у м. Луцьку Волинської області. Після реєстрації витяг ОСОБА_5 видала представнику ВАТ "Волиньбакалія" для використання зазначеної у витязі нормативної грошової оцінки земельної ділянки при нарахуванні та оплаті земельного податку.

Внаслідок заниження нормативної грошової оцінки зазначеної земельної ділянки ОСОБА_5 , було занижено земельний податок за користування на праві приватної власності ВАТ "Волиньбакалія" земельною ділянкою в м. Луцьку на вул. Клима Савури, 21а, площею 2574 кв.м. за період з 01.01.2010 р. по 01.07.2013 р. на загальну суму 80 408,02 грн., чим завдано збитки місцевому бюджету міста Луцька у вигляді не сплати податку на землю.

Окрім того, ОСОБА_5 24.12.2010 р., неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, за відсутності заяви ТзОВ фірма "Продтехоптторг" про видачу нормативної грошової оцінки земельної ділянки в АДРЕСА_7 , площею 5578 кв.м, на підставі договору оренди землі від 10.02.2005 р., довідки з ЄДРПОУ, згідно якої основними видами діяльності товариства є: надання в оренду і експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно з продовольчим асортиментом, посередництво в торгівлі, транспортно-експедиційні послуги, при проведенні розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яку мало б використати товариство після здачі в експлуатацію будівництва виробничої бази (після 01.01.2012 р.), застосувала коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) - 1,2, як землі промисловості (землі харчової промисловості), що не відповідає дійсності. ОСОБА_5 не пересвідчилась, що ТзОВ фірма "Продтехоптторг" не займається виробництвом будь-якої продукції, при наявності сумнівів, не обстежила земельну ділянку та не витребувала додаткові документи, достовірно знаючи, що товариство використовує вказану земельну ділянку в комерційних цілях, а тому при розрахунку нормативної грошової оцінки землі потрібно було застосовувати коефіцієнт Кф - 2,5, як землі комерційного використання (землі підприємств, що здійснюють операції з нерухомістю, здавання під найм та послуги юридичним особам, землі підприємств, що здійснюють діяльність у сфері інформатизації, землі підприємств, що здійснюють послуги, які надаються переважно юридичним особам (код розділу КВЕД-K, додаток 1 Порядку); землі оптової торгівлі і посередництва в торгівлі та землі роздрібної торгівлі побутовими товарами і їх ремонт (код розділу КВЕД - G, додаток 1 Порядку), чим порушила вимоги додатку 1 (таблиця 1.1.) до пунктів 3.5, 3.7, 3.9, 3.10 Порядку, п.п. 1.3,1.4,3.5 Порядку, вимоги розділу ІІ "Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем)", затвердженої наказом Держкомстату України від 05.11.98 р. №377 та додатків №№ 1, 3 до зазначеної Інструкції, згідно яких, до земель, які використовуються в комерційних цілях відносяться землі, які використовуються головним чином комерційними, торговими і відповідними службами-торговими центрами, банками, автозаправними станціями, ремонтними майстернями, готелями, ресторанами, барами, їдальнями, торговими складами та будівлями органів управління ними. До закладів торгівлі відносяться крамниці продовольчих, промислових товарів; гастрономи, універсами, спеціалізовані крамниці, біржі (які мають за предмет торгів товар, сировину тощо), універмаги, базари, аптеки, а також-бази та склади, що обслуговують заклади торгівлі.

24.12.2010 року ОСОБА_5 , перебуваючи в службовому кабінеті приміщення управління Держкомзему у м. Луцьку Волинської області за адресою м. Луцьк, вул. Б. Хмельницького, 21, в робочий час, склала та підписала витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку вказаної земельної ділянки, зареєстрований 29.12.2010 р. за №1516, в який внесла неправдиві відомості щодо цільового використання - для обслуговування виробничої бази та коефіцієнт Кф-1,2 (землі промисловості) і, таким чином, провела розрахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки, який становив 1 782 171, 00 грн., що не відповідає дійсності, так як під час проведення розрахунку потрібно було застосувати, а у витязі потрібно було зазначити цільове використання землі - в комерційних цілях та коефіцієнт Кф - 2,5, в зв'язку з чим нормативна грошова оцінка землі, станом на 24.12.2010 р., мала становити 3 258 221, 36 грн.

Внаслідок застосування ОСОБА_5 коефіцієнту Кф-1,2, а не Кф-2,5 при проведенні розрахунку нормативної грошової оцінки вищевказаної земельної ділянки, якою користується по договору оренди землі ТзОВ фірма "Продтехоптторг", нею було занижено нормативну грошову оцінку земельної ділянки в сумі 1 476 050, 36 грн.

Після цього, ОСОБА_5 , подала на підпис заступнику начальника управління Держкомзему у м. Луцьку Волинської області, який, не усвідомлюючи, що він не відповідає дійсності і в ньому нормативну грошову оцінку земельної ділянки занижено, підписав його та завірив відтиском гербової печатки управління Держкомзему у м. Луцьку Волинської області. Після реєстрації витяг ОСОБА_5 видала представнику ТзОВ фірма "Продтехоптторг" для використання зазначеної у витязі нормативної грошової оцінки земельної ділянки при нарахуванні та оплаті орендної плати за землю.

Внаслідок заниження нормативної грошової оцінки зазначеної земельної ділянки ОСОБА_5 , було занижено орендну плату за користування ТзОВ фірма "Продтехоптторг" земельною ділянкою в АДРЕСА_7 , площею 5578 кв.м., за період з 01.01.2012 р. по 01.07.2013 р. на загальну суму 66 422 грн., чим завдано збитки місцевому бюджету міста Луцька у вигляді не сплати орендної плати за землю.

Всього, внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків ОСОБА_5 , через несумлінне ставлення до них, за період з 01.01.2010 р. по 01.07.2013 р. заподіяно збитків місцевому бюджету міста Луцька у вигляді заниження та не сплати вищевказаними суб'єктами господарювання платежів за землю на загальну суму 902 878 грн., що більш як в 250 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян і є тяжкими наслідками та завдано істотну шкоду державним інтересам у вигляді підриву авторитету центральних органів державної влади, зокрема, управління Держкомзему у м. Луцьку Волинської області.

Дії обвинуваченої ОСОБА_5 органом досудового розслідування кваліфіковані як вчинення службової недбалості, яка виразилась в неналежному виконанні своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

Обвинувачена ОСОБА_5 та її захисник ОСОБА_4 заявили клопотання про звільнення її від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження в зв'язку з зміною обстановки, оскільки після вчинення дій, кваліфікованих органом досудового розслідування як злочин, пройшов тривалий час (події мали місце у 2008-2010 р.р.), протягом яких ОСОБА_5 продовжувала працювати на різних посадах в органах державної виконавчої влади і жодних нарікань щодо її роботи не було, що свідчить про те, що вона перестала бути суспільно-небезпечною, в зв'язку з чим просили не притягувати її до кримінальної відповідальності та звільнити від кримінальної відповідальності на підставі ст.48 КК України.

Заслухавши клопотання обвинуваченої та її захисника, думку прокурора, який не заперечував проти звільнення ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності та закриття провадження, дослідивши матеріали кримінального провадження №42013020000000034, суд прийшов до висновку про можливість звільнення обвинуваченої від кримінальної відповідальності на підставі ст.48 КК України та закриття кримінального провадження.

Згідно п.1 ч.2 ст.284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв'язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Статтею 285 ч.1 КПК України передбачено, що особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Статтею 48 КК України визначено, що особу, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості, може бути звільнено від кримінальної відповідальності, якщо буде визнано, що на час розслідування або розгляду справи в суді внаслідок зміни обстановки вчинене нею діяння втратило суспільну небезпечність або ця особа перестала бути суспільно небезпечною.

Зважаючи на те, що обвинувачена ОСОБА_5 раніше не судима, до кримінальної відповідальності не притягувалася, обвинувачується у вчиненні злочинів, які згідно ст.12 КК України, відносяться до категорії середньої тяжкості, після вчинення дій, кваліфікованих органом досудового розслідування як злочини, пройшов тривалий час (події мали місце у 2008-2010 р.р.), протягом яких ОСОБА_5 продовжувала працювати на різних посадах в органі державної виконавчої влади, жодних нарікань щодо її роботи не було, протягом вказаного періоду вона не притягалась ні до кримінальної, ні до адміністративної відповідальності, що свідчить про те, що вона перестала бути суспільно-небезпечною, тому суд вважає за можливе, відповідно до ст.48 КК України та ч.3 ст.288 КПК України, звільнити її від кримінальної відповідальності, а кримінальне провадження закрити.

На підставі ч.1 ст.129 КПК України цивільний позов прокурора відділу прокуратури Волинської області в інтересах держави та територіальної громади м.Луцька в особі Луцької міської ради, Луцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області до ОСОБА_5 про відшкодування майнової шкоди, заподіяної злочином, залишити без розгляду, оскільки судом не ухвалюється обвинувальний вирок, не постановляється ухвала про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру. Окрім того, цивільний позов не може бути розглянутим по-суті, і залишається без розгляду, в зв'язку з відсутністю цивільного позивача у судових засіданнях, на підставі ст.326 КПК України.

Документи, згідно постанов про визнання документів доказами, на підставі ч.9 п.7 ст.100 КПК України, відповідно, залишити у матеріалах кримінального провадження та повернути за належністю.

Судові витрати, згідно ст.124 КПК України, не підлягають стягненню з ОСОБА_5 , оскільки судом не ухвалюється вирок.

Керуючись ст.285, 286, 288 КПК України, на підставі ст.48 КК України, суд,

УХВАЛИВ:

Кримінальне провадження №42013020000000034 відносно ОСОБА_5 за ч.2 ст.367 КК України, провадженням закрити на підставі ст.48 КК України, у зв”язку з зміною обстановки та звільнити її від кримінальної відповідальності.

Цивільний позов прокурора відділу прокуратури Волинської області в інтересах держави та територіальної громади м.Луцька в особі Луцької міської ради, Луцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області до ОСОБА_5 про відшкодування майнової шкоди, заподіяної злочином - залишити без розгляду.

Документи, згідно постанови про визнання документів доказами від 05.08.2013 р., зокрема, вилучені у Луцькій міській раді, Головному управлінні Держземагенства у Волинській області, надані Луцькою ОДПІ, вилучені у ТзОВ «Доброслав Луцьк», світлокопії документів, виготовлених з оригіналів та отриманих під час огляду папок щодо переписки з установами, організаціями, підприємствами Управління земельних ресурсів Луцької міської ради, світлокопії документів, виготовлених з оригіналів та отриманих під час огляду документації у відділі Державної реєстрації суб'єктів господарювання департаменту «Центр надання адміністративних послуг в м.Луцьку» - залишити у матеріалах кримінального провадження.

Документи, згідно постанови про визнання документів доказами від 06.08.2013 р., зокрема, вилучені та надані на вимогу Державною інспекцією сільського господарства у Волинській області, вилучені та надані на вимогу у Головному управлінні Держземагенства у Волинській області, вилучені та надані на вимогу Луцькою міською радою, надані на вимогу Луцькою ОДПІ, надані на вимогу ТзОВ «Доброслав-Луцьк», надані на вимогу ТзОВ «Дорсервіс Луцьк» - залишити у матеріалах кримінального провадження.

Документи, згідно постанови про визнання документів доказами від 11.09.2013 р., зокрема, надані на вимогу Головним управлінням Держземагенства у Волинській області, що підшиті у папки (5 шт.), що передані в камеру зберігання речових доказів прокуратури Волинської області - повернути за належністю - Головному управлінню Держземагенства у Волинській області.

Документи, згідно постанов про визнання документів доказами від 16.09.2013 р., від 17.09.2013 р., зокрема, надані на вимогу управлінням Держземагенства у Луцькому районі Волинської області, надані на вимогу Головним управлінням Держземагенства у Волинській області, надані на вимогу Луцькою міською радою, надані на вимогу інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю у Волинській області, надані під час допиту свідком ОСОБА_7 , надані на вимогу Луцькою ОДПІ Головного управління Міндоходів у Волинській області - залишити у матеріалах кримінального провадження; кадастрові справи: №420 ТзОВ «Продтехоптторг», №753 ОСОБА_9 , №499 Корпорація «АИС», №170-ю ТзОВ «Волиньсантехкомплект», №00019-21-ю-08 ВАТ «Волиньбакалія», №656 ОСОБА_6 , що знаходяться в камері зберігання речових доказів прокуратури Волинської області (папки в кількості 6 шт.) - повернути за належністю - Головному управлінню Держземагенства у Волинській області.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Волинської області, шляхом її подання через Луцький міськрайонний суд Волинської області, протягом семи днів з дня її оголошення.

ГОЛОВУЮЧИЙ: