Справа № 819/2612/14-a
29 грудня 2014 р.м.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
головуючого судді Баранюка А.З.
при секретарі судового засідання Хоменко Л.В.
за участю:
представника позивача - Іващука В.М.;
представника відповідача - Рацина Р.Р.;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Тернопільхлібпром" до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Тернопільській області про скасування податкових повідомлень-рішень, -
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю "Тернопільхлібпром" (надалі-позивач) із адміністративним позовом до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Тернопільській області (надалі-відповідач) про скасування податкових повідомлень-рішень від 20 серпня 2014 року № 0021891501 та від 20 серпня 2014 року № 0021901501.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та пояснив, що в результаті проведеної камеральної перевірки Тернопільською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Тернопільській області TOB "Тернопільхлібпром" з питань перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість виявлено порушення податкового законодавства про що складено Акт № 5597/7/15-01/30836947 від 06.08.2014 року та прийняті наступні податкові повідомлення - рішення: № 0021891501 від 20.08.2014 р. зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 28183,42 грн. і № 0021901501 від 20.08.2014 р. зобов'язано сплатити штраф у розмірі 10% у сумі 18640,55 грн.
Позивач не погоджується з ними та вважає, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення прийняті безпідставно, оскільки всупереч вимогам законодавства у Акті перевірки не наведено чіткий перелік досліджених первинних документів. Податковий орган при проведенні перевірки також вийшов за межі наданих повноважень, оскільки досліджував податкове повідомлення-рішення № 0001191520 від 22.06.2012 року та невірно встановив суму грошового зобов'язання.
Враховуючи наведене представник позивача просив суд позов задовольнити з підстав наведених у позовній заяві.
Представник відповідача надав суду письмове заперечення, проти задоволення позовних вимог заперечив, пояснив суду, що жодних порушень податкового законодавства допущено не було, а тому просив суд у задоволенні позову відмовити.
Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши докази по справі, з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) контролюючі органи мають право проводити камеральні та документальні (планові або позапланові, виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами вмежах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених ПКУ
Згідно з пп.75.1.1 п.75.1 ст.75 ПКУ камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків.
За результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку визначеному ст. 42 ГІКУ
На підставі даних декларацій з податку на додану вартість та платіжних доручень, співробітниками Тернопільської ОДПІ ГУ Міндоходів в Тернопільській області проведено камеральну перевірку Позивача з питання своєчасності сплати узгодженої суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість за період з 01.07.2012 по 10.09.2012, результати якої оформлено актом від 06.08.2014 №5597/7/15-01/30836947.
Перевіркою встановлено, що Позивачем несвоєчасно сплачено узгоджені суми грошових зобов'язань з податку на додану вартість згідно з деклараціями за травень 2012 року (№ 9034946023 від 19.06.2012, граничний строк сплати 30 червня 2012 року) та червень 2012 року (№ 9041350860 від 18.07.2012, граничний строк сплати 30 липня 2012 року) і згідно з податковим повідомленням - рішенням Тернопільської ОДПІ (форма «Ш» № 0001191520 від 22.06.2012, граничний строк сплати 5 липня 2012 року).
Відповідно до п.1 Розділу ІІ Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, затвердженого Наказом Міністерства доходів і зборів України від 05 травня 2013 № 765 з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску територіальними органами Міндоходів відкриваються інтегровані картки платників за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися платниками, а для обліку сум передоплати - за кожним платником.
Відповідно до даних інтегрованої картки платника податків Позивача з податку на додану вартість за 2012 рік, рішенням щодо розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань чи податкового боргу та договору від 31.07.2012 №14176/7/19 платнику перенесено строк сплати зазначених вище сум узгоджених грошових зобов'язань. Зокрема, строк сплати узгодженої суми грошового зобов'язання у розмірі 163661,22 грн. основного платежу (в тому числі, відповідно до декларації за травень 2012 року в розмірі 157533,00 грн. і відповідно до декларації за червень 2012 року у розмірі 6127,78 грн.) - на 08.08.2012 та строк сплати узгодженої суми грошового зобов'язання у розмірі 163661,22 грн. основного платежу відповідно до декларації за червень 2012 року - на 08.09.2012.
Перевіркою встановлено, що узгоджені суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість за основним платежем розстрочені за рішенням та договором від 31.07.2012 № 14176/7/19 сплачені з порушенням встановлених строків, а саме:
- узгоджена сума грошового зобов'язання за травень 2012 року у розмірі 140917,10 грн. основного платежу сплачена з 9 по 29 серпня 2012 року із затримкою більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання (не враховуючи строк дії розстрочення, податкового боргу);
- узгоджені суми грошового зобов'язання за травень 2012 року у розмірі 16616, 00 грн. основного платежу сплачена з 1 по 6 серпня 2012 року, за червень 2012 року у розмірі 169789,00 грн. основного платежу сплачена з 29 серпня по 10 вересня 2012 року із затримкою до 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання (без врахування строку дії розстрочення податкового боргу).
За наслідками перевірки прийнятті податкові повідомлення-рішення від 20 серпня 2014 року № 0021891501 та від 20 серпня 2014 року № 0021901501.
Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПКУ податковий борг - сум узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до пункту 57.1 статті 57 ПКУ платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничної строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з п. 100.1 статті 100 ПКУ, розстроченням, відстроченням грошових зобов'язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошові зобов'язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює розміру пені визначеному пунктом 129.4 статті 129 цього Кодексу.
Пунктами 1.9 та 3.9 Порядку розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 №574 строк дії розстрочення (відстрочення) податкового боргу починаються з дати прийняття органом доходів і зборів рішення про розстрочення (відстрочення) грошового зобов'язання (податкового боргу) та закінчується датою, зазначеною у договорі про розстрочення (відстрочення) грошового зобов'язання (податкового боргу), за винятком випадків дострокового погашення такого податкового боргу. На розстрочені (відстрочені грошові зобов'язання (податковий борг) пеня та штрафи не нараховуються з дати укладання (підписання) договору до закінчення строку дії договору про розстрочення (відстрочення) грошового зобов'язання (податкового боргу).
Згідно із пунктом 126.1 статті 126 ПКУ, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до. відповідальності у вигляді штрафу: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Відповідно до пункту 8 ст. 86 ПК України податкове повідомлення-рішення приймається керівником контролюючого органу (його заступником) протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки.
Враховуючи наведене суд дійшов висновку, що податкові повідомлення-рішення від 20 серпня 2014 року № 0021891501 та від 20 серпня 2014 року № 0021901501 прийняті відповідно до вимог податкового законодавства, а тому підстави для задоволення позову відсутні.
Керуючись ст.ст. 94, 158-167 КАС України, суд, -
У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Тернопільхлібпром" до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Тернопільській області про скасування податкових повідомлень-рішень від 20 серпня 2014 року № 0021891501 та від 20 серпня 2014 року № 0021901501 - відмовити.
Стягнути із Товариства з обмеженою відповідальністю "Тернопільхлібпром" (вул. С.Будного, 3, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 30836947) несплачену частину судового збору у розмірі 1339 грн. 80 коп. (одна тисяча триста тридцять дев'ять гривень вісімдесят копійок).
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови підписано 30 грудня 2014 року.
Головуючий суддя Баранюк А.З.
копія вірна:
Суддя Баранюк А.З.