ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про закриття провадження у справі
18 грудня 2014 року м. Київ№ 826/16839/14
14:15 год.
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Мазур А.С., суддів: Бояринцевої М.А., Кротюка О.В., за участю секретаря судового засідання - Хильницької В.О., за участю представника відповідача - Сєчко А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі міста Києва
до Міністерство інфраструктури України
про стягнення переплаченої пенсії
Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі міста Києва звернулось до суду із позовом до Міністерства транспорту та зв'язку України про стягнення переплаченої пенсії.
У квітні 2007 року Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м.Києва звернувся з позовом до Міністерства транспорту та зв'язку України про стягнення надміру виплаченої пенсії громадянину ОСОБА_2.
В обгрунтування позовних вимог УПФ зазначало, що внаслідок виданої Міністерством недостовірної довідки про розмір заробітної плати зазначеному громадянину було перплачено 10150,56 грн. пенсії, яку слід стягнути згідно вимог статті 101 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Постановою Господарського суду м.Києва від 17.02.2009 року у задоволенні позовних вимог було відмовлено.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 21.10.2014 №К/9991/745/11 касаційну скаргу Міністерства транспорту та зв'язку задоволено частково: постанову Господарського суду м. Києва від 17 лютого 2009 року №32/211-А-38/48-А та постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 23 вересня 2010 року №32/211-А-38/48-А скасовано, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.
Листом Вищого адміністративного суду України від 29.10.2014 № К/9991/745/11 матеріали адміністративної справи за позовом Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі міста Києва до Міністерства транспорту та зв'язку України скеровано до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Ухвалою від 05.11.2014 року справу прийнято до провадження.
До суду надійшло клопотання Мінінфраструктури України про закриття провадження у справі з підстав відсутності публічно-правового характеру спору: відсутній суб'єкт владних повноважень або взагалі відсутній спір, тобто розгляд справи не належить до компетенції адміністративних судів.
Відповідно до п.2 Указу Президента від 12.05.2011 № 581/2011 "Про Положення про Міністерство інфраструктури України" установлено, що Міністерство інфраструктури України є правонаступником Міністерства транспорту та зв'язку України (крім прав та обов'язків, пов'язаних із реалізацією функцій у сфері телекомунікацій, користування радіочастотним ресурсом України), а також Міністерства культури і туризму України в частині функцій з реалізації державної політики у сфері туризму.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, подав до суду заяву про слухання справи у відсутності представника, на підставі наявних матеріалів.
У судовому засіданні представник відповідача клопотання підтримала, дала аналогічні пояснення.
Як вбачається з матеріалів справи, в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 21.10.2014 року у даній справі зазначається, що спір між сторонами за своєю суттю зводиться до вимог позивача про відшкодування шкоди, завданої внаслідок видачі відповідачем недостовірної довідки, шляхом стягнення відповідної суми збитку. При цьому вимог про визнання неправомірності дій чи бездіяльності позивачем не заявлено, оскільки відповідач, надаючи довідку діяв у межах і у спосіб, що передбачений чинним законодавством. Відповідач у справі хоч і є суб'єктом владних повноважень, проте під час видачі довідки діяв як установа (роботодавець), яка надавала документи позивачу, необхідні для перерахунку пенсії колишньому працівникові Міністерства. При цьому, недостовірність такої довідки призвела до завдання майнової шкоди інтересам позивача. Тобто ознак публічно-правового характеру у спорі не убачається.
Положеннями ч.1 ст. 72 КАС України, передбачено, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Таким чином, суд приходить до висновку про відсутність публічно-правового характеру спору.
Із змісту п.1 ч.1, ч.2 та ч.3 ст. 157 КАС України вбачається, що суд закриває провадження у справі: якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Якщо провадження у справі закривається з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз'яснити позивачеві, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд таких справ.
Про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про закриття провадження у справі може бути оскаржена. Повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.
Відповідно до ч.2 ст. 21 КАС України вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.
Враховуючи викладені обставини, суд приходить до висновку про обґрунтованість клопотання та необхідність закриття провадження у справі, роз'яснючи при цьому позивачеві його право звернення до суду в порядку господарського судочинства.
Керуючись статтями 157, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -
Закрити провадження у справі №826/16839/14 за позовом Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі міста Києва до Міністерства інфраструктури України про стягнення переплаченої пенсії.
Роз'яснити Управлінню Пенсійного фонду України в Шевченківському районі міста Києва про його право звернення до суду в порядку господарського судочинства.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
(повний текст ухвали складено та підписано 22.12.2014)
Головуючий А.С. Мазур
Судді: М.А. Бояринцева
О.В. Кротюк