Ухвала від 29.12.2014 по справі 4/47

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
КОЛЕГІЯ З РОЗГЛЯДУ СПРАВ ПРО БАНКРУТСТВО

33013 , м. Рівне, вул. Набережна, 26А

УХВАЛА

"29" грудня 2014 р. Справа № 4/47

Господарський суд Рівненської області у складі судді Церковної Н.Ф., при секретарі судового засідання Оліфер С.М. розглянувши матеріали справи за заявою Рівненського регіонального відділення Державної інноваційної фінансово-кредитної установи про банкрутство Державного підприємства "Рівненська сірникова фабрика"

В засіданні приймали участь:

Від кредиторів: Державна інноваційна фінансово-кредитна установа - Трохимчук О.І., Мазурко А.І.;

Від боржника: не з'явився;

Ліквідатор: Кізленко В.А.;

Від Головного управління юстиції в Рівненській області- Сидоренко-Бобровнік Л.М.;

Від Фонду державного майна України - Кириченко О.В.;

Від Державного агентства лісових ресурсів України - Дзюбук Ю.В.;

За участю Прокуратури м. Рівне - Грицак Ю.М.

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Рівненської області від 28.08.2013 р. боржник - Державне підприємство "Рівненська сірникова фабрика" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців, призначено ліквідатором арбітражного керуючого Кізленка В.А.

01.12.2014р. ліквідатором Державного підприємства "Рівненська сірникова фабрика" подано до суду скаргу на дії (бездіяльність) учасника ліквідаційної процедури, згідно якої ліквідатор просить суд визнати неправомірними дії Державного агентства лісових ресурсів України, що пов'язані з розглядом звернення ліквідатора про погодження переліку ліквідаційної маси боржника та погодити перелік ліквідаційної маси. Вказана скарга подана на підставі рішення комітету кредиторів банкрута та мотивовані тим, що відсутність погодження органом, уповноваженим управляти майном банкрута, відчуження майна банкрута перешкоджає здійсненню ліквідаційної процедури, задоволенню вимог кредиторів. Дану скаргу ухвалою суду від 02.12.2014р. призначено до розгляду в судовому засіданні.

17.12.2014р. головою комітету кредиторів Державного підприємства "Рівненська сірникова фабрика" подано заяву у якій зазначає, що майже півроку Державне агентство лісових ресурсів України безпідставно не погоджує ліквідаційну масу, тим самим перешкоджає подальшому руху ліквідаційної процедури, а саме продажу майна банкрута та задоволенню вимог кредиторів в строки встановлені судом для завершення ліквідаційної процедури. Вказана заява подана на підставі рішення комітету кредиторів Державного підприємства "Рівненська сірникова фабрика" від 27.11.2014р. Просить скаргу ліквідатора на дії (бездіяльність) Державного агентства лісових ресурсів задовольнити у повному обсязі.

Ухвалою суду від 17.12.2014 р. розгляд вищезазначеної скарги відкладено на 29.12.2014р. та витребувано від Державного агентства лісових ресурсів України письмові пояснення щодо поданої ліквідатором скарги на дії (бездіяльність) учасника ліквідаційної процедури та письмові пояснення щодо ліквідаційної маси банкрута, яка підлягає погодженню згідно Закону.

Судом встановлено, що Державним агентством лісових ресурсів України не виконано вимог ухвали суду від 17.12.2014р., витребуваних документів суду не подано. Разом з тим, суд вбачає за можливе розглянути скаргу ліквідатора за наявними в справі матеріалами в порядку ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши скаргу ліквідатора сумісно з матеріалами справи, заслухавши доводи та пояснення учасників судового процесу суд вважає, що скарга задоволенню судом не підлягає з таких підстав.

Згідно з розділом Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції, яка діє після 19.01.2013, положення цього Закону, що регулюють продаж майна в провадженні у справі про банкрутство, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом.

Пунктом 12 ст. 96 вказаного закону встановлено, що перелік ліквідаційних мас та зміни і доповнення до них у справах про банкрутство державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків, підлягають погодженню з органом, уповноваженим управляти державним майном. У разі відсутності такого погодження план санації та мирова угода затвердженню господарським судом не підлягають, а включене до переліку ліквідаційної маси майно банкрута не може бути реалізованим.

Боржник - Державне підприємство "Рівненська сірникова фабрика" є підприємством державної власності.

Органом, уповноваженим управляти майном боржника являється Державне агентство лісових ресурсів. Відсутність погодження з Державним агентством лісових ресурсів ліквідаційної маси банкрута, що підлягає реалізації, унеможливлює відчуження (продаж) майна банкрута в ліквідаційній процедурі та задоволення вимог кредиторів.

Неодноразові звернення ліквідатора до Державного агентства лісових ресурсів України з заявами про погодження переліку ліквідаційної маси банкрута для її реалізації, позитивних результатів не дало, що спонукало ліквідатора звернутися до господарського суду з вищезазначеною скаргою.

Крім того, суд зазначає, що у скарзі, яка розглядається, не містяться відомості про порушення Державним агентством лісових ресурсів України норм чинного законодавства та в чому вони полягають.

Водночас, господарський суд не наділений функціями розпорядження майном державних підприємств - банкрутів, надання дозволів на реалізацію їхнього майна, на заключення угод щодо його реалізації в ліквідаційній процедурі, погодженню ліквідаційних мас, тощо.

Тому, скарга ліквідатора про прийняття судом рішення щодо визнання неправомірними дій Державного агентства лісових ресурсів України, що пов'язані з розглядом звернення ліквідатора про погодження переліку ліквідаційної маси боржника та погодження судом переліку ліквідаційної маси задоволенню судом не підлягають.

Разом з тим, суд вважає, що вказані у долучених ліквідатором до скарги письмових поясненнях Державного агентства лісових ресурсів України обставини не є підставою для тривалого непогодження переліку ліквідаційної маси підприємства-банкрута. Окрім того, затягування розгляду справи може призвести до розкрадання та знецінення майна банкрута.

Дії Державного агентства лісових ресурсів України при вирішенні цього питання перешкоджають здійсненню ліквідаційної процедури банкрута, реалізації його майна для задоволення вимог кредиторів, яким є зокрема Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Костопільському районі.

З огляду на обмежений строк ліквідаційної процедури, суд вважає за необхідне зобов'язати Державне агентство лісових ресурсів України розглянути та погодити перелік ліквідаційної маси банкрута - Державного підприємства "Рівненська сірникова фабрика" .

Враховуючи викладене, керуючись ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 75, 86 ГПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

1.У задоволенні скарги ліквідатора відмовити.

2.Зобов'язати Державне агентство лісових ресурсів України у десятиденний строк з дня отримання ухвали розглянути, погодити перелік ліквідаційної маси банкрута - Державного підприємства "Рівненська сірникова фабрика".

Суддя Церковна Н.Ф.