Ухвала від 19.12.2014 по справі 2а/0370/1447/11

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

19 грудня 2014 року м. Київ В/800/5611/14

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів: Карася О.В. (головуючого),

Бившевої Л.І., Голубєвої Г.К., Костенка М.І., Рибченка А.О.,

перевіривши заяву Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області

про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 28.10.2014 № К/800/50783/14

у справі № 2а/0370/1447/11 (61682/11)

за позовом Волинської обласної спілки споживчих товариств

до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення -

рішення,-

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція звернулась до Верховного Суду України із заявою про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 28.10.2014 № К/800/50783/14.

Відповідно до ст. 2391 КАС України (із змінами та доповненнями, внесеними Законом України від 07.07.2010 № 2453-VІ "Про судоустрій і статус суддів"), заява про перегляд судових рішень подається до Верховного Суду України через Вищий адміністративний суд України, який за змістом статей 2392 та 240 КАС України перевіряє відповідність заяви вимогам цього Кодексу та вирішує питання про допуск справи до провадження.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 237 та ч. 1 ст. 238 КАС України заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах, у трьохмісячний строк з дня ухвалення судового рішення, щодо якого заявлено клопотання про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстав, установлених п. 1 ч. 1 ст. 237 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.

У заяві про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 28.10.2014 № К/800/50783/14 заявник послався на неоднакове застосування судами касаційної інстанції однієї й тієї самої норми права процесуального права, зокрема ст. ст. 210-215 КАС України.

Установлений ст. 237 КАС України перелік підстав для подання заяви про перегляд Верховним Судом України судових рішень в адміністративних справах є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає.

Неоднакове застосування норм процесуального права не може бути підставою для подання заяви про перегляд судових рішень з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах. Це правило не поширюється в разі подання заяви про перегляд судових рішень з мотивів установлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом.

Ухвалою, про перегляд якої поставлено питання, було відмовлено у відкритті касаційного провадження.

Отже, така ухвала не може переглядатися Верховним Судом України, оскільки в ній не відбулося застосування норм матеріального права для розв'язання спору по суті.

Керуючись ст. ст. 235-240 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволені заяви Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про допуск справи до провадження Верховного Суду України для перегляду ухвали Вищого адміністративного суду України від 28.10.2014 № К/800/50783/14 відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий Карась О.В.

Судді Бившева Л.І.

Голубєва Г.К.

Костенко М.І.

Рибченко А.О.