Постанова від 26.12.2014 по справі 826/19138/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

26 грудня 2014 року № 826/19138/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Катющенка В.П., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві,

Київського міського військового комісаріату

про визнання протиправними та неправомірними дій, зобов'язання вчинити певні

дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві (далі - відповідач 1), ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач 2), у якому просить суд:

- визнати протиправними дії Київського міського військового комісаріату щодо відмови у наданні довідки про діючий розмір виплати премії (90%) військовослужбовцям Збройних Сил України з 01.06.2011 ОСОБА_1 та Головному фонду України у м. Києві;

- визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві щодо проведення перерахунку пенсії з урахуванням встановлених законом порядку на премію, на яку ОСОБА_1 мав право на день звільнення з військової служби, згідно з розрахунком на пенсію за вислугою років, встановлених як на день звільнення його з військової служби, так і з 01.06.2011 у розмірі 90 %, так як інших розмірів та змін не встановлено;

- зобов'язати Київський міський військовий комісаріат м. Києва надати довідку до Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві про діючий розмір премії 90 % у Міністерстві оборони України станом з 01.06.2011;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві провести перерахунок пенсії, з метою виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України щодо приведення грошового забезпечення ОСОБА_1 до норм діючого законодавства станом на 01.04.2012 з врахуванням розміру премії, встановленої Міністром оборони України 90 % для всіх військовослужбовців з 01.06.2011, за останні три роки.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що відповідно до вимог статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 2262-XII, постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» він має право на отримання пенсії військовослужбовця з врахуванням премії в розмірі 90 відсотків посадового окладу на підставі наказів Міністра оборони України № 50 від 25.01.2011 та № 355 від 25.06.2011. Проте, Київський міський військовий комісаріат відмовляється надати йому довідку для перерахунку пенсії із зазначенням розміру премії 90 відсотків, а Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві відмовляється здійснити позивачу перерахунок пенсії з урахуванням 90 відсотків премії.

Ухвалами суду від 08.12.2014 відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду у судовому засіданні.

У судовому засіданні 18.12.2014 позивач позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позові. При цьому право на розрахунок своєї пенсії з урахуванням 90 відсотків премії пов'язував саме з наказами Міністра оборони України № 50 від 25.01.2011 та № 355 від 25.06.2011.

Представник відповідача 1 у судовому засіданні 18.12.2014 проти задоволення позову заперечував з підстав, викладених у письмових запереченнях на позов. При цьому зазначав, що посилання позивача на вказані накази Міністра оборони України є безпідставними, що підтверджується правовою позицією Верховного Суду України. Крім того, посилався на пропуск позивачем шестимісячного строку звернення до суду.

Відповідач 2 явку уповноваженого представника в судове засідання 18.12.2014 не забезпечив, причини неявки суду не повідомив, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином. Будь-яких заяв чи заперечень суду також не надано.

Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи положення частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, беручи до уваги відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, в судовому засіданні 18.12.2014 суд ухвалив продовжити розгляд справи в письмовому провадженні.

24.12.2014 до суду надійшла заява позивача від 22.12.2014 «Про часткове внесення доповнення і змін до адміністративного позову», в якій позивач просить суд:

«- визнати протиправними дії Київського міського військового комісаріату щодо відмови у наданні довідок про діючий розмір премії військовослужбовцям Збройних Сил України станом на 01.12.2007, на 01.08.2008 33,3 % грошового забезпечення з врахуванням вимог ч. 3 ст. 63 Закону України від 09.04.1992 № 2263-ХІ, на 01.06.2011 та 01.04.2012 у розмірі 90 % посадового окладу ОСОБА_1 та Головному управлінню Пенсійного фонду України в місті Києві;

- визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві щодо проведенні перерахунку пенсії з урахуванням встановлених законом порядку на премію, на яку ОСОБА_1 мав право на день звільнення з військової служби, згідно з розрахунком на пенсію за вислугою років, інших довідок та підтверджуючих документів, так і з 01.06.2011 у розмірі 90 % посадового окладу, так як інших розмірів та змін не встановлено;

- зобов'язати Київський міський військовий комісаріат надати довідки до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві про діючі розмірі премії у Міністерстві оборони України станом на 01.12.2007 та 01.01.2008 з врахуванням вимог ч. 3 ст. 63 Закону України від 09.04.1992 № 2263-ХІ, на 01.06.2011 та 01.04.2012 у розмірі 90% посадового окладу;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві провести перерахування пенсії, з метою виконання вимог Законів України, Постанов Кабінету Міністрів України, на основі наданих Київським міським військовим комісаріатом розрахунку на пенсію за вислугою років на день звільнення з військової служби та довідок станом на 01.12.2007 та 01.01.2008 з врахуванням вимог ч. 3 ст. 63 Закону України від 09.04.1992 № 2263-ХІ, на 01.06.2011 та 01.04.2012 у розмірі 90% посадового окладу, щодо приведення пенсійного забезпечення ОСОБА_1 до норм діючого законодавства станом на 01.04.2012 з врахуванням розміру премії встановленого Міністром оборони України 90% посадового окладу для всіх офіцерів військовослужбовців з 01.06.2011, за три останні роки».

Проте, вказана заява містить зміну і підстав, і предмету позову та не може бути розглянута судом, оскільки відповідно до частини 1 статті 137 Кодексу адміністративного судочинства України позивач до початку судового розгляду справи по суті може змінити підставу або предмет адміністративного позову, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи.

Розгляд даної справи по суті розпочато у судовому засіданні 18.12.2014, з огляду на що заява ОСОБА_1 «Про часткове внесення доповнення і змін до адміністративного позову» взагалі не підлягає розгляду, оскільки Кодекс адміністративного судочинства України не передбачає можливість одночасної зміни підстав та предмету позову.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , начальника групи (мобілізаційної роботи) 1 управління (організаційно-планового) Головного фінансово-економічного управління Міністерства оборони України, наказом Міністра оборони України від 21.08.2004 № 553 звільнено з військової служби за пунктом 67 підпунктом «в» (у зв'язку зі скороченням штатів) Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України.

Наказом № 181 від 15.09.2004 позивача з 16.09.2004 виключено зі списків особового складу та направлено для зарахування на військовий облік до Солом'янського районного військового комісаріату м. Києва.

Позивач є військовим пенсіонером, інвалідом 2 групи, знаходиться на обліку у відповідача 1 та з 17.09.2004 отримує пенсію за вислугу років, обчислену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», що підтверджується матеріалами справи.

Згідно довідки Київського міського військового комісаріату про розмір грошового забезпечення для нарахування (перерахунку) пенсії від 12.06.2012 № 137054 серед видів грошового забезпечення ОСОБА_1 зазначена премія у розмірі 40 відсотків.

ОСОБА_1 звернувся до відповідачів 1 та 2 з питання перерахунку йому з 01.06.2011 пенсії на підставі норм статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», наказу Міністра оборони України № 355 від 25.06.2011 «Про внесення змін до наказу Міністра оборони України від 28.01.2011 № 50 «Про бюджетну політику Міністерства оборони України на 2011 рік», виданого на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 за № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», згідно яких з 01.06.2011 відбулося збільшення грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань шляхом збільшення премій до 90 % посадового окладу для офіцерів та до 110 % - для контрактників.

Листом відповідача 1 № 24502/17/Д-1158/1 від 18.11.2014 позивачу відмовлено у перерахунку пенсії у зв'язку із тим, що відсутні підстави для перерахунку пенсії, оскільки Кабінетом Міністрів України після 01.01.2008 не приймалися рішення щодо зміни видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців.

Листом № 7408 від 14.10.2014 відповідач 2 повідомив позивача, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу», станом на 01.01.2008 встановлений новий порядок розрахунку грошового забезпечення військових службовців та відповідно додатку 6 наказу Міністра оборони України № 707 зроблено перерахунок грошового забезпечення. На 01.02.2011 перерахунок грошового забезпечення не проводився, підстав для цього не було. На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» грошове забезпечення приведено до норм діючого законодавства станом на 01.04.2012 з урахуванням премії 40 відсотків суми грошового забезпечення.

Також, листом № 7033 від 05.11.2014 відповідач 2 повідомив позивача, що немає підстав для надання ОСОБА_1 довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням змін в розмірі премії, оскільки перерахунок раніше призначених пенсій за приписами постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну хоча б одного з видів грошового забезпечення або у зв'язку із введенням нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення. Збільшення ж щомісячного преміювання військовослужбовців згідно з наказами Міністра оборони України не є підставою для перерахунку пенсій.

Позивач, вважаючи, що відповідачі протиправно не врахували його право на премію у розмірі 90 відсотків, визначену наказом Міністра оборони України № 355 від 21.06.2011, звернувся з даним позовом до суду за захистом своїх прав.

Вирішуючи спір, суд виходить з наступного.

Частиною третьою статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Згідно частини 2 статті 51 наведеного Закону перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

У відповідності до положень пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку з введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення і надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Згідно пункту 5 наведеного Порядку для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;

щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» (далі - Постанова № 1294) установлено, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до пункту 2 наведеної Постанови встановлено, що виплата грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснюється в порядку, що затверджується Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством інфраструктури, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Службою безпеки, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Управлінням державної охорони, Службою зовнішньої розвідки, Державною пенітенціарною службою, Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації (далі - державні органи).

Підпунктом 2 пункту 5 Постанови № 1294 керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, надано право здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого вкладу в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

23.04.2012 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - постанова №355).

Пунктом 1 постанови №355 установлено підвищення до пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у таких розмірах: з 1 липня 2012 р. - 11 відсотків пенсій, з 1 вересня 2012 р. - до 23 відсотків; з 1 січня 2013 р. - до 35 відсотків.

При цьому розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону з урахуванням доплат до попередніх розмірів пенсій згідно з пунктом 4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45, та підвищень, передбачених абзацом першим цього пункту, не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 1 квітня 2012 року.

Пунктом 2 постанови № 355, зокрема, Міністерству оборони України, Міністерству внутрішніх справ України, Міністерству надзвичайних ситуацій, Службі безпеки, Службі зовнішньої розвідки, Управлінню державної охорони після набрання чинності цією постановою забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розмір грошового забезпечення, визначеного, зокрема, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 була видана довідка про розмір грошового забезпечення, визначена відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 та від 23.04.2012 № 355, у якій премія визначена у розмірі 40 відсотків (довідка Київського міського військового комісаріату про розмір грошового забезпечення для нарахування (перерахунку) пенсії від 12.06.2012 № 137054).

Наказом Міністра оборони України від 28.01.2011 № 50 «Про бюджетну політику Міністерства оборони України на 2011 рік», виданого на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 за № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» встановлено розміри премії військовослужбовцям у межах видатків, передбачених для їх грошового забезпечення у 2011 році у розмірі 55 відсотків посадового окладу, а згідно наказу Міністра оборони України № 355 від 25.06.2011 «Про внесення змін до наказу Міністра оборони України від 28.01.2011 № 50 «Про бюджетну політику Міністерства оборони України на 2011 рік» у розмірі 90 відсотків посадового окладу.

Разом з тим, встановлені даними наказами розміри премії мають тимчасовий характер, їх виплата дозволена за наявності певних умов тільки в межах видатків, передбачених у кошторисі Міністерства оборони України для грошового забезпечення військовослужбовців у 2011 році.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що встановлення даної премії не є підставою для перерахунку пенсії відповідно до частини третьої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Аналогічні за змістом правові позиції висловлені також Верховним Судом України в рішеннях від 26.02.2013, 14.05.2013, 16.06.2013, 10.09.2013 (справи №№ 21-5а13, 21-109а13, 21-165а13, 21-223а13 відповідно), від 18.02.2014 у справі № 21-10а14, від 18.11.2014 у справі № 21-254а14.

Відповідно до частини першої статті 244-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі по тесту - КАС України) рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.

Відповідно до частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи встановлені обставини справи, суд приходить до висновку про необґрунтованість позовних вимог та відсутність підстав для їх задоволення.

Щодо посилань представника Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві у письмових запереченнях на позов та у судовому засіданні на пропуск позивачем строків звернення до суду, суд зазначає наступне.

У судовому засіданні позивач зазначив, що про накази Міністра оборони України він дізнався у липні 2014 року, після чого звернувся з позовом до Солом'янського районного суду м. Києва.

З долученої судом до матеріалів справи копії постанови Солом'янського районного суду м. Києва від 26.09.2014 у справі № 760/14020/14-а вбачається, що дійсно у провадженні даного суду перебувала справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії, у якій інший предмет та підстави позову, та відповідно до якої у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено.

Разом з тим, суд звертає увагу представника відповідача 1, що у своїх запереченнях на позов сам відповідач посилається на ту обставину, що накази Міністра оборони України від 28.01.2011 № 50 та від 25.06.2011 № 355 не були зареєстровані у Міністерстві юстиції України, а отже і не опубліковувались в офіційних друкованих виданнях.

Крім того, представником відповідача 1 не надано суду жодних доказів звернення позивача на адресу Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві до липня 2014 року, які б могли спростувати твердження позивача про те, що про порушене право останній дізнався у липні 2014 року.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що дізнавшись про порушене право у липні 2014 року та звернувшись з даним позовом до суду 04.12.2014, позивач звернувся у межах шестимісячного строку звернення до суду, встановленого частиною другою статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України.

Судові витрати згідно статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України присудженню не підлягають.

Керуючись ст. ст. 69-71, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили відповідно до частини першої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.

Суддя В.П. Катющенко