Ухвала від 19.12.2014 по справі 2-а-4755/11/0308

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 грудня 2014 року Справа № 9104/1781/12

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Святецького В.В.,

суддів Гудима Л.Я., Довгополова О.М.,

розглянувши у порядку письмового провадження в м. Львові справу за апеляційною скаргою Департаменту соціальної політики Луцької міської ради на постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 18 квітня 2011 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Луцької міської ради про визнання відмови неправомірною та зобов'язання провести виплату одноразової допомоги, -

ВСТАНОВИВ:

22.03.2011 року ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до Департаменту соціальної політики Луцької міської ради, в якому просив визнати відмову відповідача неправомірною та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату одноразової грошової допомоги до 5 травня як інваліду війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 18 квітня 2011 року позов задоволено.

Визнано відмову Департаменту соціальної політики Луцької міської ради щодо не нарахування та виплати ОСОБА_1, як учаснику війни щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2010 рік, відповідно до ст.13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту» - неправомірною.

Зобов'язано Департамент соціальної політики Луцької міської ради нарахувати та виплатити ОСОБА_1 щорічну разову грошову допомогу до 5 травня за 2010 рік відповідно до ст.13 Закону України « Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у розмірі 7 (семи) мінімальних пенсій за віком як учаснику війни, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність та виплаченої суми допомоги.

Постанову суду оскаржив відповідач. Вважає, що постанова прийнята з неповним з'ясуванням обставин справи та з порушенням норм матеріального і процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених в апеляційній скарзі. Просить скасувати постанову та відмовити в задоволенні позовних вимог.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги вказано, що виплату позивачу разової грошової допомоги, як ветерану війни, здійснено на підставі Конституції України та Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Крім того, звертає увагу на те, що позивачем при зверненні до суду пропущено шестимісячний строк звернення до суду.

Оскільки особи, які беруть участь у справі, у судове засідання не прибули, хоча належним чином були повідомлені про дату, час і місце судового засідання, апеляційний суд у відповідності до пункту 2 частини 1 статі 197 Кодексу адміністративного судочинства (КАС) України вважає можливим здійснювати розгляд справи в порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу апелянта слід задовольнити частково з наступних підстав.

Суд першої інстанції встановив, що позивач є інвалідом війни, який, відповідно до вимог Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», щорічно до 5-ого травня наділений правом на одержання одноразової грошової допомоги.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти дише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Разом з тим, при зверненні до суду позивачем пропущено шестимісячний строк звернення до суду, передбачений ч.2 ст.99 КАС України та не наведено поважних причин його пропуску.

Відповідно до ст.100 КАС України - адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду.

Матеріалами справи підтверджується, що виплата грошової допомоги до 5 травня в 2010 році позивачу проведено в квітні 2010 року.

Враховуючи вищезазначене, приймаючи до уваги дату звернення позивача до суду із даним адміністративним позовом, а саме - 22.03.2011 року, відсутність клопотання з обґрунтуванням поважності причин для поновлення строку звернення до суду, колегія суддів приходить до висновку про те, що позовні вимоги позивача про зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити на його користь передбачену ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» разову грошову допомогу, як інваліду війни за 2010 рік слід залишити без розгляду.

За таких обставин, судом першої інстанції, при винесені оскаржуваної постанови порушено норми матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи. Наведене є підставою для скасування постанови, що оскаржується, та залишення позовної заяви без розгляду.

Керуючись ст.ст. 99, 100, 195, 197, 198, 203, 205, 206, 254 КАС України суд,

УХВАЛИВ :

Апеляційну скаргу Департаменту соціальної політики Луцької міської ради задовольнити частково, постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 18 квітня 2011 року у справі № 2а-4755/11 - скасувати.

Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Луцької міської ради про визнання відмови неправомірною та зобов'язання провести виплату одноразової допомоги за 2010 рік - залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі.

Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя В.В. Святецький

Судді Л.Я. Гудим

О.М. Довгополов