25 грудня 2014 р. Чернігів Справа № 825/3975/14
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі
головуючої судді Соломко І.І.,
за участю секретаря Розмовенко А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Чернігові до Головного управління юстиції у Чернігівській області про визнання неправомірними дій та скасування постанови, -
19.12.2014 Управління Пенсійного фонду України в м. Чернігові звернулось до суду з адміністративним позовом до Головного управління юстиції у Чернігівській області про визнання неправомірними дій та скасування постанови про накладення штрафу в розмірі 680,00 грн.
Ухвалою від 19.12.2014 було відкрито провадження по справі.
Сторони в судове засідання не з'явились, про час, дату та місце розгляду справи повідомлені належним чином, просили справу розглянути у їх відсутності.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін.
Відповідно до частини першої статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Судом встановлено, що дана справа предметно підсудна місцевому суду як адміністративному.
Відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку із здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму, що визначено частиною першою статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України.
У відповідності до пунктів 4, 5 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті.
Згідно Пленуму Вищого адміністративного суду України від 12.09.2014 № 10 місцевим загальним судам як адміністративними судам також предметно підсудні адміністративні справи з приводу оскарження постанов державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби про стягнення виконавчого збору, витрат на проведення виконавчих дій та накладення штрафу в ході виконання ними ухвалених цими судами рішень.
Як вбачається з адміністративного позову, його предметом є скасування постанови про накладення штрафу в ході виконання рішення Деснянського районного суду м. Чернігова.
Таким чином, адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Чернігові до Головного управління юстиції у Чернігівській області про визнання неправомірними дій та скасування постанови про накладення штрафу має розглядатися місцевим загальним судом як адміністративним.
Частиною першою статті 21 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що місцевими загальними судами є районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди.
Отже, суд дійшов висновку, про наявність підстав для передачі даної адміністративної справи на розгляд до місцевого загального суду - Деснянському районному суду м. Чернігова, як адміністративного за предметною підсудністю.
Слід вказати, що питання про передачу адміністративної справи вирішується в порядку передбаченому статтею 22 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі виявилося, що провадження у справі відкрито без дотримання правил предметної підсудності.
Недотримання або порушення встановленого статтею 22 Кодексу адміністративного судочинства України порядку і підстав передачі справи з одного суду до іншого є неприпустимим та таким, що порушує право особи на незалежний та неупереджений суд.
Крім того, порядок та підстави передачі адміністративних справ за підсудністю також врегульовано постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ» від 06.03.2008 № 2.
Зокрема, пунктом 6 зазначеної Постанови визначено, що у разі відкриття провадження в адміністративній справі без дотримання правил предметної підсудності суд повинен передати справу на розгляд адміністративному суду, якому вона підсудна, незалежно від того, на якій стадії розгляду справи виявлено порушення правил цієї підсудності, оскільки суд, який відкрив провадження у справі з таким порушенням, не є компетентним у її розгляді.
Крім того, виходячи з контексту статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України, ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена чинним процесуальним законом.
Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку про наявність підстав для передачі даної справи на розгляд Деснянському районному суду м. Чернігова, який є місцевим загальним адміністративним судом до предметної підсудності якого відноситься розгляд даної справи.
Керуючись статтями 18, 22, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративну справу № 825/3975/14 за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Чернігові до Головного управління юстиції у Чернігівській області про визнання неправомірними дій та скасування постанови передати на розгляд до Деснянського районного суду м. Чернігова.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку статей 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя підпис І.І. Соломко
З оригіналом згідно
Суддя І.І. Соломко